medytacja myśląca

Umiesz medytować? Naucz tego innych. Chcesz się nauczyć medytacji? Zajrzyj.

Moderator: Opiekunowie

Post Pt wrz 26, 2008 6:47 pm

Re: medytacja myśląca

ja ostatnio miałem ciekawy stan świadomości, można powiedzieć, że była to medytacja. Polegała na zagłębieniu myśli do środka, spojrzenie wewnątrz, jakbym sobie coś przypominał. Wpadłem na to przypadkowo, wracając z wrocka byłem w stanie pół-snu (nie wysypiam się i drzemię w aucie/autobusie) i starałem sobie przypomnieć słowa piosenki ;D i wszedłem w taki stan ciekawy.. potem nauczyłem się robić tak dłużej ;D
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Post So paź 25, 2008 4:41 pm

Moje przemyślenia z ostatnich miechów co do medytacji. Są różne medytacje. Możemy sobie wybrać nad czym będziemy medytować. Nie mówię, że któraś jest lepsza lub gorsza, podaję 4 różne :P

1. Medytacja nic-nie-robienia.
2. Medytacja gapienia się w papierek i wchodzenia w tępy stan.
3. Medytacja relaksacji, wizualizacji, energii i kosmicznego orgazmu.
4. Medytacja myślenia o Bogu. Tylko.
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post So paź 25, 2008 8:14 pm

Można uznać myślenie za rodzaj medytacji. Ostatnio często używam myśli do relaksacji i wyciszenia w sytuacjach, które normalnie by na taki stan nie pozwalały. Np. siedzę, wokół wszyscy gadają, spuszczam lekko głowę i zaczynam intensywnie myśleć o tym jak energia nagromadzona w mojej głowie spływa po moim ciele aż do stóp. Czuję przepływ i spadek ciśnienia, jestem zrelaksowany i jest mi.... dobrze :P

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."

Post N gru 21, 2008 9:12 pm

MesaJah napisał(a):Moje przemyślenia z ostatnich miechów co do medytacji. Są różne medytacje. Możemy sobie wybrać nad czym będziemy medytować. Nie mówię, że któraś jest lepsza lub gorsza, podaję 4 różne :P

1. Medytacja nic-nie-robienia.
2. Medytacja gapienia się w papierek i wchodzenia w tępy stan.
3. Medytacja relaksacji, wizualizacji, energii i kosmicznego orgazmu.
4. Medytacja myślenia o Bogu. Tylko.

Pamietaj o tym ze trans nie jest medytacją, trans zawęża percepcję medytacja ją poszerza. Punkt 2. to nie medytacja tylko własnie transowy stan. Punkt 3. miesza pojecia - relaksacja ułatwia medytacje ale nią nie jest. Wizualizacja rzadko kiedy wspomaga medytację, predzej ulatwi przesuwanie swiadomosci ze stanu w inny stan, zmiana stanu swiadomosci w wysokich rejestrach, moze byc odczuwana jako ekstatyczny stan, ale to nie jest medytacją. Punkt 4. ma racje bytu jesli potraktujemy to jako medytacje kontemplacyjną.

Post Pn gru 22, 2008 11:27 am

Kiedy zaczynam medytowac na zasadzie obserwacji swoich myśli, one przestają napływać. Na tym polega medytacja?
bo to jedyna technika medytacyjna którą znam.
Po wprowadzeniu takiej pustki myślowej w swój umysł, zazwyczaj stosuje wizualizacje :)
są jakieś inne techniki? :D ale prosze nie odsyłać mnie do kilometrowych artykułów tylko treściwie odpowiedzieć ;)

Powrót do Medytacja