Ostatnia wizyta: Sob Sie 29, 2009 10:58 am Obecny czas: Sob Sie 29, 2009 10:58 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: medytacja myśląca
PostWysłany: Pią Wrz 26, 2008 4:47 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
ja ostatnio miałem ciekawy stan świadomości, można powiedzieć, że była to medytacja. Polegała na zagłębieniu myśli do środka, spojrzenie wewnątrz, jakbym sobie coś przypominał. Wpadłem na to przypadkowo, wracając z wrocka byłem w stanie pół-snu (nie wysypiam się i drzemię w aucie/autobusie) i starałem sobie przypomnieć słowa piosenki ;D i wszedłem w taki stan ciekawy.. potem nauczyłem się robić tak dłużej ;D

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: medytacja myśląca
PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 2:41 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
Moje przemyślenia z ostatnich miechów co do medytacji. Są różne medytacje. Możemy sobie wybrać nad czym będziemy medytować. Nie mówię, że któraś jest lepsza lub gorsza, podaję 4 różne :P

1. Medytacja nic-nie-robienia.
2. Medytacja gapienia się w papierek i wchodzenia w tępy stan.
3. Medytacja relaksacji, wizualizacji, energii i kosmicznego orgazmu.
4. Medytacja myślenia o Bogu. Tylko.

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: medytacja myśląca
PostWysłany: Sob Paź 25, 2008 6:14 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 09, 2008 8:17 am
Posty: 158
Miejscowość: Pyskowice
Można uznać myślenie za rodzaj medytacji. Ostatnio często używam myśli do relaksacji i wyciszenia w sytuacjach, które normalnie by na taki stan nie pozwalały. Np. siedzę, wokół wszyscy gadają, spuszczam lekko głowę i zaczynam intensywnie myśleć o tym jak energia nagromadzona w mojej głowie spływa po moim ciele aż do stóp. Czuję przepływ i spadek ciśnienia, jestem zrelaksowany i jest mi.... dobrze :P

_________________
Doświadczenia poza ciałem: (około) 29

------------------Nielicząc--bezwiednych--------------------------

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: medytacja myśląca
PostWysłany: Nie Gru 21, 2008 7:12 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 11:57 am
Posty: 53
Miejscowość: z pogranicza snu i jawy...
MesaJah napisał(a):
Moje przemyślenia z ostatnich miechów co do medytacji. Są różne medytacje. Możemy sobie wybrać nad czym będziemy medytować. Nie mówię, że któraś jest lepsza lub gorsza, podaję 4 różne :P

1. Medytacja nic-nie-robienia.
2. Medytacja gapienia się w papierek i wchodzenia w tępy stan.
3. Medytacja relaksacji, wizualizacji, energii i kosmicznego orgazmu.
4. Medytacja myślenia o Bogu. Tylko.



Pamietaj o tym ze trans nie jest medytacją, trans zawęża percepcję medytacja ją poszerza. Punkt 2. to nie medytacja tylko własnie transowy stan. Punkt 3. miesza pojecia - relaksacja ułatwia medytacje ale nią nie jest. Wizualizacja rzadko kiedy wspomaga medytację, predzej ulatwi przesuwanie swiadomosci ze stanu w inny stan, zmiana stanu swiadomosci w wysokich rejestrach, moze byc odczuwana jako ekstatyczny stan, ale to nie jest medytacją. Punkt 4. ma racje bytu jesli potraktujemy to jako medytacje kontemplacyjną.

_________________
"Odkąd szukanie mnie unużyło, jam się znajdować nauczył nagle.
Odkąd mi wiatr się sprzeciwił siłą - z wszystkimi wiatry płyną me żagle." Fryderyk Nietzsche


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: medytacja myśląca
PostWysłany: Pon Gru 22, 2008 9:27 am 
Offline

Dołączenie: Śro Lis 19, 2008 7:24 pm
Posty: 168
Miejscowość: p-ń
Kiedy zaczynam medytowac na zasadzie obserwacji swoich myśli, one przestają napływać. Na tym polega medytacja?
bo to jedyna technika medytacyjna którą znam.
Po wprowadzeniu takiej pustki myślowej w swój umysł, zazwyczaj stosuje wizualizacje :)
są jakieś inne techniki? :Dale prosze nie odsyłać mnie do kilometrowych artykułów tylko treściwie odpowiedzieć ;)

_________________
poszukuję Prawdy.
w googlu nie było.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO