Zabawka.

Moderator: Opiekunowie

Post N cze 22, 2008 9:09 pm

Zabawka.

Cześć.

Może nie jest to zbyt pomocne narzędzie ale może sie okazać ze całkiem fajna zabawka.

Pamiętacie pewnie takiego gifa w którym kierunek tańca zmieniało sie umysłem, był to 2 a właściwie 3 wymiarowy obrazek. Bo miał miejsce w czasie..

Z prostych zasad panujących na polu umysłu wymyśliłem coś podobnego, z ta tylko różnicą ze da sie to zarejestrować....

Teoria polegała na tym ze jesteśmy świadomi, a świadomość działa tutaj czymś co można nazwać zbiegami okoliczności, albo continuum zdarzeń, które można wzmocnić.

Jak wiadomo układ poznawczy jest tez generatorem (niby) zbiegów okoliczności (tam sie świadomości nie znajdzie).

Do rzeczy:

Na takiej samej zasadzie jak nakręcamy interakcje z ciałem w naszym materialnym superhologramie postanowiłem zaprojektować zabawkę..

Również podatną na (niby) zbiegi okoliczności (duże wzmocnienie) ale dołożyłem jeden wymiar, i podatność na zbiegi okoliczności po przez bezwładność przeciwwagi.

Zabawka wygląda następująco:

Latarka->Wiatraczek od komputera->Kamera Video (25FPS - to wazne)

Wiatraczek stroimy tak żeby patern światła na matrycy CCD/Ekraniku kamery stał w miejscu... I włączamy nagrywanie...

Podobnie jak z tym animowanym gifem tak samo napędzamy umysłem kierunek tego paternu, z tą tylko różnica że to sie nagrywa...

Jeżeli dobrze z wizualizujemy zabawkę... Działa również na odległość.

Łatwiej na początek działając z drugiego pokoju, podciągnąć sobie video, żeby to wyczuć zdalnie.

Post So sty 24, 2009 1:02 pm

Re: Zabawka.

Ciekawe! Jakieś wyniki?

Post So sty 24, 2009 2:14 pm

A propos tamtego gifa - czy to była taka tancerka, która kręciła się raz w prawo raz w lewo? Bo jeśli tak, to umysłem nie zmieniało się jej ruchu - tylko interpretację przez mózg - taka prosta sztuczka pokazująca pracę umysłu:):). Gdy popatrzyłam na obrazek obiektywnie to on wykonywał ruch ten sam, tylko można było dowolnie manipulować jego interpretacją, która tak działała, że widziało się faktycznie zmianę kierunku ruchu tańca. Do takiego czgoś kamerka na nic, bo cała zabawa odbywała się w umyśle.

Post N sty 25, 2009 12:15 am

Ta tancerka była genialna, ma ktoś do niej link? :D
Podobno, gdy lepiej pracuje w danym momencie lewa półkula, to tancerka kręci się w lewo i odwrotnie :) Świetne do pracy z umysłem :D 10 w lewo, 10 w prawo, 3 w lewo, 3 wprawo, lewo, prawo, lewo :D
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Post N sty 25, 2009 1:46 pm

dzięki :D :D
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Post So lut 14, 2009 3:06 am

Zrobiłęm z tym gifem teścik na podzielną uwagę jak działa i efekty całkiem całkiem. Zrobiłem tak:

Odpaliłem okno z babką , otworzyłem okno gadu gadu i pisałem z kolegą , zarówno kątem oka widzialem kobietke.
Wykonywała taki ruch: pół w lewo , pół w prawo i tak cały czas

Powrót do Praca z energią