Ostatnia wizyta: Pon Wrz 07, 2009 3:12 am Obecny czas: Pon Wrz 07, 2009 3:12 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Zabawka.
PostWysłany: Nie Cze 22, 2008 7:09 pm 
Offline

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 3:48 pm
Posty: 2
Cześć.

Może nie jest to zbyt pomocne narzędzie ale może sie okazać ze całkiem fajna zabawka.

Pamiętacie pewnie takiego gifa w którym kierunek tańca zmieniało sie umysłem, był to 2 a właściwie 3 wymiarowy obrazek. Bo miał miejsce w czasie..

Z prostych zasad panujących na polu umysłu wymyśliłem coś podobnego, z ta tylko różnicą ze da sie to zarejestrować....

Teoria polegała na tym ze jesteśmy świadomi, a świadomość działa tutaj czymś co można nazwać zbiegami okoliczności, albo continuum zdarzeń, które można wzmocnić.

Jak wiadomo układ poznawczy jest tez generatorem (niby) zbiegów okoliczności (tam sie świadomości nie znajdzie).

Do rzeczy:

Na takiej samej zasadzie jak nakręcamy interakcje z ciałem w naszym materialnym superhologramie postanowiłem zaprojektować zabawkę..

Również podatną na (niby) zbiegi okoliczności (duże wzmocnienie) ale dołożyłem jeden wymiar, i podatność na zbiegi okoliczności po przez bezwładność przeciwwagi.

Zabawka wygląda następująco:

Latarka->Wiatraczek od komputera->Kamera Video (25FPS - to wazne)

Wiatraczek stroimy tak żeby patern światła na matrycy CCD/Ekraniku kamery stał w miejscu... I włączamy nagrywanie...

Podobnie jak z tym animowanym gifem tak samo napędzamy umysłem kierunek tego paternu, z tą tylko różnica że to sie nagrywa...

Jeżeli dobrze z wizualizujemy zabawkę... Działa również na odległość.

Łatwiej na początek działając z drugiego pokoju, podciągnąć sobie video, żeby to wyczuć zdalnie.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Zabawka.
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 11:02 am 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 406
Miejscowość: Karpacz, ten w górach
Ciekawe! Jakieś wyniki?

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej

Odwaga w Poza to Tarcza, a Miłość do Wszechrzeczy to Miecz, który unicestwia Przeciwności.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Zabawka.
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 12:14 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:46 pm
Posty: 495
Miejscowość: z Ducha
A propos tamtego gifa - czy to była taka tancerka, która kręciła się raz w prawo raz w lewo? Bo jeśli tak, to umysłem nie zmieniało się jej ruchu - tylko interpretację przez mózg - taka prosta sztuczka pokazująca pracę umysłu:):). Gdy popatrzyłam na obrazek obiektywnie to on wykonywał ruch ten sam, tylko można było dowolnie manipulować jego interpretacją, która tak działała, że widziało się faktycznie zmianę kierunku ruchu tańca. Do takiego czgoś kamerka na nic, bo cała zabawa odbywała się w umyśle.

_________________
*** na drugim końcu galaktyki ***


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Zabawka.
PostWysłany: Sob Sty 24, 2009 10:15 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
Ta tancerka była genialna, ma ktoś do niej link? :D
Podobno, gdy lepiej pracuje w danym momencie lewa półkula, to tancerka kręci się w lewo i odwrotnie :)Świetne do pracy z umysłem :D10 w lewo, 10 w prawo, 3 w lewo, 3 wprawo, lewo, prawo, lewo :D

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Zabawka.
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 9:37 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 18, 2008 9:47 am
Posty: 30
Miejscowość: Rachowice/ k. Gliwic
http://www.joemonster.org/art/8030/Test ... im-umyslem
porsze
:)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Zabawka.
PostWysłany: Nie Sty 25, 2009 11:46 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
dzięki :D:D

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Zabawka.
PostWysłany: Sob Lut 14, 2009 1:06 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 11, 2009 7:45 pm
Posty: 30
Miejscowość: Nowa Sól
Zrobiłęm z tym gifem teścik na podzielną uwagę jak działa i efekty całkiem całkiem. Zrobiłem tak:

Odpaliłem okno z babką , otworzyłem okno gadu gadu i pisałem z kolegą , zarówno kątem oka widzialem kobietke.
Wykonywała taki ruch: pół w lewo , pół w prawo i tak cały czas

_________________
Free your mind


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO