Ostatnia wizyta: Sob Sie 29, 2009 10:53 am Obecny czas: Sob Sie 29, 2009 10:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Wto Kwi 15, 2008 6:54 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 10:20 am
Posty: 132
Miejscowość: Strzyżów-Podkarpacie
RoLDi napisał(a):
Niestety od 5 miesięcy wstrzymuję się z medytacją.


Coś nie tak:D? Coś się stało...że jej zaniechałeś?

_________________
"Jedno jest tylko życie, które wkrótce mnie,
tylko to co zrobione z miłością nigdy nie zginie"
AVE ANARCHY & COME CLARITY!!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Wto Cze 10, 2008 12:52 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
napiszę 4 pozycje:

1. Pełny lotos. Obydwa kolana dotykają podłogi, nogi krzyżują się w okolicy łydek. Lewa stopa spoczywa na prawym udzie, prawa stopa spoczywa na lewym udzie. Podeszwy obu stóp zwrócone są ku górze.
2. Półlotos. Obydwa kolana dotykają podłogi. Jedna noga wraz ze stopą leży płasko wzdłuż łydki drugiej nogi.
3. Styl birmański. Nogi są skrzyżowane w taki sposób, że obydwie spoczywają płasko na podłodze od kolana do stopy, równolegle do siebie, jedna przed drugą (a nie jedna na drugiej).
4. Styl Indian Amerykańskich. Prawa stopa jest pod lewym kolanem, a lewa stopa jest pod prawym kolanem.

Sam medytuję od paru dni.. siedzę przez 20 minut, nie czuję nawet bólu, tylko jak skończę to czuję jakbym sobie skręcił kostki i zmiażdżył pięty :mrgreen:siedzę na łóżku z potylicą (tylna część głowy) opartą o ścianę, żeby się nie garbić :Dmam na uszach słuchawki, z których dobiegają odgłosy natury.. ptaszki, strumyczki, wodospady itp. Podobno ważne jest, aby nie zmieniać pozycji podczas medytacji. Usiadłeś niewygodnie? Następnym razem usiądziesz inaczej, teraz jak się będziesz wiercił to nie usiądziesz w pozycji wygodniejszej :PKoncentruję się na oddechu. Wizualizuję sobie energię, która wchodzi przez 3 oko wraz z wdechem, idzie po kręgosłupie i w okolicy czakry splotu słonecznego przy wydechu wychodzi, zasilając mnie w energię :Dwizualizuję sobie taki "złoty kokon energii" wokół mojego ciała, coś jak aura, która się powiększa :)

btw.
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4224559004 medytacja dynamiczna osho

chciałbym się czegoś o niej dowiedzieć :)

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Sob Sie 02, 2008 4:00 pm 
usunięte


Ostatnio edytowany przez Drag0n Pon Cze 15, 2009 1:56 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Pon Sie 11, 2008 6:12 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
(wybaczcie brak polskich znakow)
Nad morzem. Plaza. Malo ludzi. Silny wiatr. Sztorm. Srednie zachmurzenie. Usypuje gorke z piasku za pomoca stopy, wysokosc 30 cm lub wyzsza, taka zebym sie na niej zmiescil. Wskakuje na nia, siadajac po turecku, pamietajac o wyprostowanym kregoslupie. Laduje. Moje stopy i lydki sa w piachu, nie czuje zadnego bolu. Siedze w takiej pozycji przodem do wiatru. Slucham szumu fal, wiatru, ktory mnie przenika(nie doslownie;P ). Siedze tak.. czasem 20 minut, czasem 2 godziny. Zamykam oczy. Mysle o Bogu. Szukam Boga. O, tutaj jest! Znajduje go. Jest we mnie, jest w szumie fal, jest w wietrze. Otacza mnie, wchodzi do mnie, wychodzi.. napelnia mnie samym Soba. Otacza, przenika mnie, wypelnia, napelnia miloscia. Czuje obecnosc Boga w sobie. Czuje harmonie z calym Wszechswiatem, czuje slodki spokoj, nieskonczona milosc, ktora tryska ze mnie i radosc, ktora napelnia mnie Zycie! Nic sobie nie wizualizuje.. nie pracuje z energia, nie spiewam mantr. Po prostu odnajduje Boga. To wszystko.

Nie moge sie doczekac medytacji w gorach, juz jutro jade do Szklarskiej Poreby ^^ ten wiatr, ta przestrzen, te skaly, krysztaly, wodospady, kamienie.. ta atmosfera.. :)Polecam wam czasami odbiec od tych wszystkich regul, zasad, technik, aby zrobic zwykla i najwazniejsza rzecz - wsluchac sie, co ma nam do powiedzenia - nasza podswiadomosc, Bog, Opiekun, czy w co tam wierzycie :)

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Pon Sty 05, 2009 6:51 pm 
usunięte


Ostatnio edytowany przez Drag0n, Pon Cze 15, 2009 1:55 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Wto Sty 06, 2009 10:42 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 5:28 pm
Posty: 348
Zastanawiam się czy Darek nie wpadł w nirwanę przez ta medytacje, bo jakoś tak cichutko:(

_________________
cialka.net


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Śro Sty 07, 2009 4:08 pm 
wczesniej sie chociaz raz odezwal po jakis 3 miesiacach nieobecnosci ale teraz to chyba nie pisze juz od przynajmiej 7 miesiecy. pewnmie mu ise nic nie stalo po prostu skoro wczesniej sie nie odzywal 3 imeswiace jak nie dluzej bo pewnie byl zajety do teraz nic dziwnego jak sie nie bedzie odzywał rok bo dlaczego nie skoro sie psize raz na kwartal to i moza w sumie raz na rok . Pewnie jest zajety albo dał sobie spokoj. tak wogole to nikt nie ma do niego telefonu?


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Śro Sty 21, 2009 5:02 pm 
Offline

Dołączenie: Pią Sty 09, 2009 1:58 pm
Posty: 356
ja jestem oświecony.
Lampe sobie włączyłem i skierowałem w twarz :D

_________________
http://www.obeart.blogspot.com ;)
OBE ok. 30
LD ok. 150
SP 150+


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Pon Sty 26, 2009 7:11 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
No to w 99% to samo, najważniejsze jest doświadczanie :)

Wymyśliłem nową technikę (wymyśliłem = znalazłem, ukradłem i zmodyfikowałem :D)
Bierzemy głęboki wdech i zaciągamy się tlenem. Rozbłyska nam w płucach/sercu wielka kula gorącego, białego, czystego światła-energii :)Przy wydechu:
a. rozprowadzamy ją po ciele (wydech niesie za sobą doenergetyzowanie i rozluźnienie)
b. ściągamy z każdej komórki naszego ciała 'syf', który wydmuchujemy jak dym.
c. a i b równocześnie :P

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Śro Mar 18, 2009 5:26 pm 
Offline

Dołączenie: Śro Mar 18, 2009 5:04 pm
Posty: 41
Może się mylę, ale medytacja, to nie myślenie o niczym.
Tak czytam tutejsze sposoby i jakoś strasznie komplikują tą prostą czynność.
Po prostu, eliminuj myśli na rzecz doświadczania.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Medytacja - jak to się robi?
PostWysłany: Czw Mar 19, 2009 9:45 am 
Offline

Dołączenie: Śro Mar 18, 2009 5:04 pm
Posty: 41
gruszka napisał(a):
na poczatku utrzymanie umyslu w odpowiednim stanie moze byc uciazliwe

Trening czyni mistrza. Można zacząć natychmiast, w każdej chwili i miejscu bez żadnego kombinowania. Ja chyba już po tygodniu miałem z tej czynności przyjemności jeśli nie wcześniej.

Ktoś wyjaśni, jak techniki tu podane ułatwiają samą czynność niemyślenia? Czy może coś jeszcze mają ze sobą przynieść prócz stanu, w którym człowiek nie myśli?


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 41 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO