OOBE a wiek duszy

W tym miejscu piszemy wszystkie argumenty za i przeciw istnieniu zjawiska OOBE/LD. Z racji, że dział dość śliski jest, pamiętajmy by trzymać swoje emocje pod kontrolą, by z intelektualnej burzy mózgów nie uczynić spamu. Zapraszamy do dyskusji.

Moderator: Opiekunowie

Post Śr maja 13, 2009 11:36 am

OOBE a wiek duszy

Witam, nie do konca jestem pewien czy to wlasciwy dzial (jesli nie to prosze o przeniesienie tematu), ale sprobuje tutaj.

Chcialbym zaczac swoja obecnosc na forum pytaniem, wedlug mnie dosc powaznym. Sam jeszcze nie moge znalezc na nie odpowiedzi, moje wyjscia sa "za plytkie". Pewnie z czasem dostroje sie tak, ze bede w stanie dowiedziec sie tego o co chce zapytac, ALE - i tak chcialbym poznac opinie innych, zawsze warto porownac rozne doswiadczenia.
Kwestia jest nastepujaca. Mowi sie duzo o rozwoju duchowym, reinkarnacji, gromadzeniu kolejnych doswiadczen przez dusze, a w zwiazku z tym takze o tzw. wieku duszy. Chcialbym zapytac tych co latali wysoko i rozmawiali z madrzejszymi od nas. Czy takie zjawisko jak rozwoj i wiek duszy maja w ogole miejsce, czy tez kazdy jest juz doskonaly taki jaki jest a zycie to tylko przejazdzka. A moze sa inne odpowiedzi? Jednak szczegolnie interesuje mnie kwestia rozwoju i wieku duszy.

Bardzo prosze o unikanie spekulacji. Spekulowac to i ja umiem. Interesuja mnie TYLKO Wasze doswiadczenia i wiedza z nich pochodzaca. Niekoniecznie doswiadczenia bedace jasna odpowiedzia ale takze te, ktore zawieraja jakies wskazowki. Mam nadzieje, ze temat jest wart rzeczowej dyskusji,
pozdrawiam : )

OBEnurek

Post Śr maja 13, 2009 9:44 pm

Re: OOBE a wiek duszy

OBEnurek napisał(a): Sam jeszcze nie moge znalezc na nie odpowiedzi, moje wyjscia sa "za plytkie". Pewnie z czasem dostroje sie tak, ze bede w stanie dowiedziec sie tego o co chce zapytac

tez tak myślę od czterech miesięcy wychodzenia...
no cóż, przymy w tym błocie razem.

Myślę że odpowiedzią będzie dobra dawka grzybków albo LSD aby nawiązać kontakt, bo naturalnie jak na razie mnie np nie wychodzi... a wychodze dość dużo... oO

pozdro ;) i też interesują mnie odpowiedzi doświadczonych

Post Cz maja 14, 2009 2:40 pm

OBE jest często związane z aktywnością w ciele astralnym, a to zwykle charakteryzuje osoby dynamiczne, potrafiące wyzwalać dużo energii emocjonalnej (Darek S. jest najlepszym przykładem). Osoby o dynamice intelektualnej będą miały większą łatwość w uzyskiwaniu podróży mentalnych (np. Bruce Moen), natomiast osoby o podejściu duchowym, niedualnym będą miały inne doświadczenia wglądu.

JAk ma się do tego wiek duszy? Nijak!
Osoby tzw. młode potrafią kumulować nadwyżki emocjonalne, które przy odpowiednim treningu wywalą ich z ciała. Tak samo starsi - mogą wykorzystać swoją energię emocjonalną jako paliwo do podróży. Także i ci o podejściu duchowym mogą mieć oobe zgodnie z wyrażoną intencją.

Nie są to jakieś spekulacje, ale wynik obserwacji...

Opiekun

Post N cze 14, 2009 12:18 am

Osoby o dynamice intelektualnej będą miały większą łatwość w uzyskiwaniu podróży mentalnych (np. Bruce Moen)

Wreszcie wiem, czemu mentalki osiągałem z taką łatwością i wprawą właściwie od samego początku, a z OOBE miałem problem. Dziękuję za tego posta! :)
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Powrót do Rozważania za/przeciw OOBE