Ostatnia wizyta: Sob Sie 29, 2009 10:53 am Obecny czas: Sob Sie 29, 2009 10:53 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Obe-Medytacja
PostWysłany: Śro Kwi 16, 2008 10:34 pm 
Offline

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 2:18 pm
Posty: 185
Miejscowość: Z Ojca
Kochany bracie, czy chciałbyś wyjść z ciała? Czy próbowałeś wiele razy tego dokonać, stosowałeś różne techniki, czasami miałeś chwile zawahania? Jak sobie tłumaczysz nieudaną próbę? Co jest powodem rezygnacji, oraz podjęcia się Obe? Zapewne szukasz wielu artykułów i książek z nadzieją, że znajdziesz w nich cenną rade, dzięki której w końcu osiągniesz upragniony stan przebywania poza ciałem. Czy czekasz na osobę, która wymyśli uniwersalną technikę dla wszystkich? Wiedz mistrzu, że nie istnieje coś takiego jak uniwersalna technika. Technika sama w sobie, jest procesem która wywołuje stan już raz przeżyty i odtwarza to. Przeżywasz zafundowaną przez umysł scenerie, nie doświadczasz siebie w pełni. Jeśli pragniesz wyjść z ciała, to pierwszym krokiem, który do tego doprowadzi będzie poznanie siebie i zagłębienie w swej wspanialej i boskiej istocie. Pewnie wiesz, że codziennie opuszczasz ciało, nie staraj się więc z niego wyjść. Robisz to dość często. Świadomość, która zbiera doświadczenie poza jest jednym z najważniejszych czynnikow. Poznając siebie, Twoja świadomość staje się coraz bardziej wrażliwa i wyostrzona na punkcie wnętrza, po którym podróżujesz w Obe. Należy sobie uzmysłowić, że każdy jest unikatowym i jedynym w swoim rodzaju człowiekiem. Techniki, które działają na inne osoby, na Ciebie mogą nie działać. Zostaw siebie z samym sobą. Porostu bądź świadom. Pozwól zaistnieć ciszy, która codziennie puka od wewnątrz. Wczuj się we własne ciało, w całą swą strukturę. Bądź cierpliwy, ale nie oczekuj niczego, bądź i akceptuj każdy stan, który przyjdzie. To się nazywa medytacja. Medytacja nie jest techniką na Obe, ale jest to sposób na świadomą egzystencje. Wiedz, że nie trzeba niczego robić by wyjść z ciała, jest to naturalny stan. Człowiek przez wiele lat żył tak, by z niego nie wyjść. Tryb życia, jaki prowadzisz, uniemożliwia często świadomą ekspansje pozacielesną. Jeżeli nie masz zamiaru zmienić sposobu w jak funkcjonujesz, a chcesz wyjść z ciała, to nie licz na technikę, która CI to umożliwi. Początkowo, jak prawie każdy oneironauta, stosowałem techniki, które by mi pomogły w oobe. Żadna nie skutkowała, ale nie poddawałem się. Zacząłem medytować i to się stało moim głównym celem, o oobe już tak intensywnie nie myślałem. Po 2 miesiącach praktyk medytacyjnych spontanicznie osiągnąłem paraliż, który umożliwiłby mi wyjście z ciała. Medytacja jest formą zwiększania świadomości w tu i teraz, tą samą świadomością podróżujesz poza ciało. Nie ma dwóch świadomości, które są przeznaczone do życia w Realu i tym poza. Jeśli jesteś w stanie przeżywać każdy dzień bez pośpiechu, z radością i zaangażowaniem, to oobe przyjdzie samoistnie. Wielu ludzi prosiło mnie o pomoc i mówiło, że po dłuższym leżeniu na plecach boli ich wszystko, ale się nie poddają i chcą wyjść zawzięcie z ciała. Po paru minutach ostatecznie rezygnują i gdy kładą się w swojej pozycji czując wielką ulgę. Wyjście z ciała następuje wtedy, gdy jesteś zrelaksowany. Gdy Twoje ciało jest napięte, to twój umysł także i nie będziesz w stanie osiągnąć paraliżu przysennego. Połóż się jak chcesz, zrelaksuj i odpocznij, poczuj się dobrze, tylko wtedy możesz wyjść z ciala, (pod warunkiem ze jesteś świadomy). Metody z niewygodnymi pozycjami są stosowane wtedy, gdy mamy małą świadomość. Każdy jest zdolny świadomie opuścić ciało, nie trzeba się tego wcale uczyć. Swoim sposobem bycia sprawiamy, że nie wychodzimy z ciała, a następnie stosujemy techniki, dzięki którym rzekomo mielibyśmy doznać Obe. Potraktuj obe jak zabawę, nie denerwuj się ani nie napinaj z tego powodu, ze może nie wyjść. Jeśli czujesz ze jesteś w głębokim transie i cos Cie swędzi, to podrap się, w przeciwnym wypadku uczucie swędzenia skupi Twoją świadomość i nie będziesz w stanie dostrzegać innych rzeczy. Zwiększanie uwagi tu i teraz, powiększy Twoją uwagę we śnie. Medytacja kojarzy się ze wschodnimi bardzo skomplikowanymi praktykami. Medytacja nie wywodzi się z buddyzmu, buddyzm ją tylko opatentował. Medytacja jest naturalnym stanem każdego człowieka, który umożliwia żyć w pewien, bardzo pozytywny sposób. Nie musisz się długo rozwijac, by osiągnąć Obe. Już jesteś rozwinięty i doskonały, a medytacja pozwala na dogłębnym uświadomieniu sobie tego. Nie ćwiczę Obe, mimo to od 2 lat z dnia na dzień coraz dłużej jestem wstanie przeżyć sen i wznieść się na wyższy poziom. Jeżeli CI teraz powiem, że długie i męczące funkcjonowanie w Realu do późnej godziny sprawia, ze jesteśmy mniej świadomi Obe. Powiem teorie o falach mózgowych thetha, delta i o głębokim bądź płytkim śnie, to nie zdasz sobie sprawy z istoty tego, dopóki nie odkryjesz w sobie znaczenia tych rzeczy. Obe polega na eksperymentowaniu z własna duchowością. Nie podchodź do tego sztywno, baw się i zrelaksuj, poznawaj siebie, ciesz się życiem, pokochaj siebie i zaufaj. Nie trzymaj się tylko jednego, bądź otwarty na zmiany. Teorie powstają tylko dlatego by wytłumaczyć pewne doświadczenia innej osobie, jednak ona tego nie zrozumie dopóty, dopóki sama tego nie doświadczy. Nie zachęcam Cię do rozwoju duchowego, ani też do tego byś wierzył w to co dotychczas mówiłem. To jak spożytkujesz wiedze, którą tu umieściłem jest Twoja sprawą. Obe szukałem daleko, a znalazłem je tak blisko, we wnętrzu mej jaźni. Tak długo poszukiwałem, że straciłem czas na stawanie się i uświadomieniu sobie ważnych rzeczy. Jeżeli tracisz ochotę na ćwiczenie obe, to podaruj je sobie, sposób w jaki ćwiczysz widocznie nie jest odpowiedni i by sobie to uświadomić musisz zrobić przerwę. Ćwiczenia powinny być przyjemne i stwarzać wrażenie, jakby one były celem a nie obe. Moja praktyka polegała na kilkuminutowym leżeniu, w dzien. i obserwowania siebie samego. Wiesz doskonale jak wyjśc z ciała, ale przez okres dzieciństwa zapomniałeś o tym. Gdy w końcu CI się uda, to ten stan uznasz za bardzo znajomy, poczujesz się jak w domu. Tak.. ty porostu zapomniałeś ze jest to Twój dom, nie wszedłeś do niego po raz pierwszy.
Jesteś największym mistrzem w wychodzeniu z ciała, jakiego znam. Mistrzem dla samego siebie.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 10:11 am 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 405
Miejscowość: Karpacz, ten w górach
Piękna motywacja, bardzo prawdziwa.
Zawsze mówiam - samoświadomość i koncentracja są ważnymi czynkami wspomagającymi OBE, ale i nie tylko je, bo pomagają też lepiej żyć.

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej

Odwaga w Poza to Tarcza, a Miłość do Wszechrzeczy to Miecz, który unicestwia Przeciwności.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 10:50 am 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 413
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Pięknie Draq'u !!! :D
Cudowny, płynący prosto z Twojego serca do innych serc, przekaz Ciebie. To Ty jesteś w tych słowach i między nimi. Ładnie dorzuciłeś OBE-Energii do ogniska Hestii!
Każdy dla siebie jest mistrzem, nauczycielem i lekarzem własnej duszy. Inny może mu tylko pokazać swoją drogę, która nie konicznie musi być jego drogą, bo nie ma uniwersalnej drogi, choć wszystkie do Domu prowadzą.
DS

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 12:14 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 5:28 pm
Posty: 348
Reinkarnacyjny killer
Do tego dodał bym konkretne opis życia ducha we wszystkich dymensjach, co jest przyczyna pozornego postrzegania siebie -istnienia człowieka w realu.Potem udziwnił bym życie ćwiczeniami- przesuwaniem świadomości poprzez ciałka . ( stany świadomości) by odkryć samoistniejacego ducha, nasz srodek -bez opuszczania CF.
Potem przy pomocy oobe odwiedził bym bym wszystkie fokusy tracac przy tym astralna percepcje na rzecz mentalnej i wyższych.
doleciał bym do centrum planowania i zaczął to opowiadać innym, by się zaczęły powolne zmiany w ziemskim systemie

_________________
cialka.net


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 12:37 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:46 pm
Posty: 494
Miejscowość: z Ducha
Ja bym tylko podkreśliła, że wszyscy jesteśmy Mistrzami, swoimi MTJami, świetlistymi istotami (niech się ego schowa w kącie, bo zasłania światło)... (dzięki Draqu).
Potem rozpoznawałabym w sobie, co to znaczy być MTJem i skąd się bierze "beton"...
A potem już tylko cierpliwość w odkrywaniu siebie i nie przejmowanie się okresowymi zastojami...

_________________
*** na drugim końcu galaktyki ***


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 12:50 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 405
Miejscowość: Karpacz, ten w górach
Zbyszek nasunął mi pytanie, ale nie tylko on. Czym my właściwie jesteśmy, skoro wszystkie ciałka są jak ubrania? Czym jesteśmy, jeśli możemy wlać świadomość np. w drzewo? Czy jesteśmy po prostu czystą świadomością? Czy może świadomość to tylko kolejne ciałko? A zatem Tu i Teraz to tylko utrzymywanie świadomości długo w jednym miejscu? Bo przecież świadomością możemy skoczyć gdzieś daleko. I gdzie się podziewa świadomość, gdy śpimy i nie wiemy, że właśnie przekręciliśmy się na drugi bok? Ponoć buszuje w astralu, snach. I czy świadomość wszystko pamięta?, skoro jak się budzimy rano, to nie pamiętamy czasem żadnego snu. Czy zatem nie powinniśmy dążyć do tego, aby świadomość była nieprzerwana, a kiedy już się to stanie, okaże się, że pamiętamy Wszystko od Początku.
Jeszcze mam całe mnustwo pytań, których nie umiem ułożyć, bo jeszcze bardziej bym zagmatwała. Np. takie - czy słowo "dusza" opisuje tak naprawdę połączenie świadomości i pamięci?

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej

Odwaga w Poza to Tarcza, a Miłość do Wszechrzeczy to Miecz, który unicestwia Przeciwności.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 4:36 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 5:28 pm
Posty: 348
Wlasciwie to nie jest takie skomplikowane i straszne. . Ostatnia książka Brusa popchnęła mnie znacznie do przodu i moje domysły moglem wspaniale potwierdzić.łączenia się w umyśle, które mi się co rusz przytrafiają nabrały jakichś solidnych podstaw. Ah, Brus tez to ma , a wiec ok. Tz, to norma .
śmieszne sa te ciałka i śmieszny ten nasz duch, gdy się łączy z innymi częściami, Teraz wiem jak cenne są trafne opisy a nie lanie wody ,by to jakoś przybliżyć drugiemu człowiekowi. Draqu do dzieła !!!

_________________
cialka.net


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Kwi 17, 2008 6:33 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 25, 2008 12:45 pm
Posty: 30
Miejscowość: Kielce
dziękuję draq, tego mi było trzeba...

_________________
człowiek nie jest tym kim jest, a życie to iluzja...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 12:04 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 10:20 am
Posty: 132
Miejscowość: Strzyżów-Podkarpacie
Naprawdę piękne i super motywujące:)) Jeszcze ode mnie: Wszechświat jest w Tobie, Ty jesteś wszechświatem.

Ja również dziękuję, bo przypomniałeś mi co ja tu robie...

P.S Kocham te forum kurde;p A może raczej ludzi z niego niach:)):*

_________________
"Jedno jest tylko życie, które wkrótce mnie,
tylko to co zrobione z miłością nigdy nie zginie"
AVE ANARCHY & COME CLARITY!!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 4:19 pm 
Online
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 04, 2008 5:17 pm
Posty: 92
Za tego posta Draq, należy Ci się OBE Nobel :D
Pozdrawiam :!:

_________________
Pamiętajcie ! King Kong umarł za wasze grzechy !


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Wto Maj 06, 2008 6:12 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 4:30 pm
Posty: 91
WOOOOOOOOOOOW DRAQ cudo pieknie napisałeś :!:

_________________
KAMIL ;)
PEACE AND LOVE


Aurea Mediocritas


Ostatnio edytowany przez KAMIL Wto Kwi 14, 2009 3:24 pm, edytowano w sumie 2 razy

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Czw Maj 28, 2009 11:23 am 
Offline

Dołączenie: Wto Maj 26, 2009 2:49 pm
Posty: 7
Miejscowość: okolice wrocka
medytacja to przebywanie w teraźniejszości bez myślenia,bez emocji,bez pragnień,co jest przyczyną szczęścia ;),życie bez medytacji jest pełne bólu i cierpienia,ponieważ nie zdajemy sobie sprawy że tylko miłość może nam dać szczęście ;),zaprzeczamy jedności wszechświata,zaprzeczamy temu co już jest,i przez to cierpimy ;)

Cytuj:
Już jesteś rozwinięty i doskonały, a medytacja pozwala na dogłębnym uświadomieniu sobie tego.

od razu napiszę że moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak rozwój,wszystko dzieję się w wiecznym teraz,i tylko to teraz jest prawdą,ostateczną prawdą,to teraz nie musi być pełne szczęścia,często też jest pełne bólu i cierpienia,przyczyną tego jest strach,strach nas ogranicza gdyż nie możemy w pełni rozwinąć skrzydeł,musimy walczyć o przetrwanie,co prowadzi do wielu cierpień,chorób itp.,a więc co zrobić by być szczęśliwym?przestać myśleć,pozbyć się pragnień,i mieć czyste intencje,innymi słowy mówiąc medytować :),jest bardzo dużo technik medytacji,są stymulacje czakr,są OBE,LD,wszystko to prowadzi do szczęścia ;),poza tym moim skromnym zdaniem,ograniczenia też są iluzją ;),my jako twórcy możemy wykreować dowolną rzeczywistość jaką chcemy,my tylko możemy zadecydować,czy będzie to zgodnie z miłością,czy ze strachem ;),miłość nie ogranicza :),miłość jest czymś najwyższym ;)

aha dam jeszcze jedną radę,to jak łatwo nam przychodzi OBE zależy od naszych czystych intencji względem OBE :)


no i wszyscy jesteśmy jednością :),przeszkodą do szczęścia są nasze wysiłki :)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Nie Cze 07, 2009 3:00 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Maj 29, 2009 2:47 pm
Posty: 42
Miejscowość: Sobótka koło wrocławia :),kraj:polska,planeta:ziemia
oczywiście draq ma rację :),jeśli chcecie możecie także oczyścić intencje np.w stanie alfa względem np.eksterioryzacji,nie wiem,ale całkiem możliwe że będziecie wychodzili z ciała na zawołanie(albo przynajmniej co noc)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Obe-Medytacja
PostWysłany: Pią Cze 26, 2009 7:59 am 
Cytuj:
oczywiście draq ma rację :),jeśli chcecie możecie także oczyścić intencje np.w stanie alfa względem np.eksterioryzacji,nie wiem,ale całkiem możliwe że będziecie wychodzili z ciała na zawołanie(albo przynajmniej co noc)

zamiast oczyszczać intencję względem OBE proponowałbym oczyścić je względem "medytacji",poświećcie na to godzinkę i potem łatwiej będzie wam medytować ;),ja już 5 dzień medytuję bez przerwy(prawie)i czuję się bardzo dobrze ;).
ale fajnie napisałeś draq ;)
OBE samo przyjdzie ;)
medytacja ma wiele zalet,poszerza świadomość,sprawia że mamy lepiej rozwinięte czakry itp.,wprowadza harmonię w nasze życie,miłość itp.
głównym celem medytacji jest poprawa jakości życia na jawie,OBE to tylko jeden ze skutków ubocznych ;).


Góra
  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO