Ostatnia wizyta: Czw Sie 27, 2009 1:02 pm Obecny czas: Czw Sie 27, 2009 1:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dlaczego zapisywanie snów pomaga?
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 9:08 pm 
Offline

Dołączenie: Nie Lip 19, 2009 4:30 pm
Posty: 2
Dlaczego tak właściwie zapisywanie snów pomaga i w dodatku już na następny dzień widać efekty? Przecież to tylko tekst.. plik.txt w moim przypadku, więc? Skoro to takie proste, to czemu świadomego snu nie można tak łatwo i szybko osiągnąć dla początkującego? (w przeciwieństwie do pamiętania swoich snów).


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego zapisywanie snów pomaga?
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 9:42 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 09, 2008 8:17 am
Posty: 158
Miejscowość: Pyskowice
Pozwolę sobie zacytować:

Śniący napisał(a):
Prowadzenie dziennika snów, ma wpływ na naszą pamięć i koncentracje, więc moim zdaniem poświecenie swojego czasu na zapisywanie snów ma dobroczynny wpływ nie tylko na sferę snów ale i nasze codzienne życie.
Krótkie słowo klucz zapisane wystarczy na przywołanie dawnego snu, by z czasem przejść do bardziej szczegółowego zapisywania.
Wiele źródeł zwraca uwagę na to, że faza REM jest niczym codzienny remanent dla naszego mózgu,treningiem by nas przystosować do róznych zagrożeń, można by tak wymieniać i wymieniać.
Poznając nasze sny poznajemy samych siebie ;)


_________________
Doświadczenia poza ciałem: (około) 29

------------------Nielicząc--bezwiednych--------------------------

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego zapisywanie snów pomaga?
PostWysłany: Czw Lip 23, 2009 9:45 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 10, 2008 1:41 pm
Posty: 13
Ja myślę, że jak zapisujemy sny to automatycznie zaczynamy zwracać na nie większą uwagę i przez to więcej pamiętamy(idealnie byłoby gdybyśmy pamiętali sen z każdej fazy REM), przy świadomych snach nie wystarczy tylko zwracać uwagi na sny trzeba włożyć trochę więcej wysiłku w podnoszenie świadomości (mi na przykład pomogła manipulacja energią).


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego zapisywanie snów pomaga?
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 4:32 pm 
Offline

Dołączenie: Pon Sie 04, 2008 6:03 pm
Posty: 8
Zgadzam się z akartianem. Kiedy zapisujemy sen dajemy wyraźny sygnał naszej podświadomości że jest to coś ważnego, a za koncentracją płynie energia. Podobnie jest z innymi rzeczami, np. ostatnio zacząłem prowadzić "dziennik sukcesów":) Zapisywanie w nim kolejnych sukcesów jeszcze bardziej zaprząga moją podświadomość do dostarczania mi nowych "wpisów".


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego zapisywanie snów pomaga?
PostWysłany: Pią Lip 24, 2009 6:04 pm 
Offline
Opiekun
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 02, 2009 11:50 am
Posty: 89
Miejscowość: wherever in the world
sygnał sygnałem, ale faktycznie wspomaga to koncentrację śnienia, pamięć itp, a czasem pozwala odkryć ciekawe różności;)

_________________
to czego najbardziej pragniemy jest głęboko ukryte w czeluściach naszego umysłu...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dlaczego zapisywanie snów pomaga?
PostWysłany: Nie Sie 02, 2009 2:43 am 
Offline

Dołączenie: Śro Cze 03, 2009 10:19 am
Posty: 16
Ja odwołałbym się do Adama Bytofa, który to w swoim nagraniu również mówi o zaczęciu prowadzenia dziennika snów. I jak wspomina to sygnał dla podświadomości o fakcie zapamiętania snu.

P.S. Osobiście pamiętam sny jedynie jak nie wyjdzie mi obe lub wyjdzie i po jak zasne mam sen.
P.S.2. Nie da rady wszystkich snów pamiętac. W jednej nocy możemy mieć nawet kilkanaście snów. Nie pamietam gdzie to slyszalem ale chyba discovery chanel.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO