Książki godne polecenia.

Jedyny zakamarek forum w którym rozmawia się na temat inny niż mówi główna idea forum i to rozmawia się całkowicie legalnie.

Moderator: Opiekunowie

Opiekun

Post Pn sie 24, 2009 4:43 pm

Książki godne polecenia.

Czytasz coś inspirującego, pomocnego, związanego z duchowością, lub po prostu ciekawego?

Daj znać tutaj, napisz swoje odczucia! :)
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Post Pn sie 24, 2009 7:06 pm

Re: Książki godne polecenia.

jeśli kogoś interesuje literatura popularno naukowa pisana przystępnym językiem to polecę 4 miliardy lat. Eseje o ewolucji; Marcin Ryszkiewicz naprawdę polecam.
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Post Pn sie 24, 2009 7:24 pm

http://motyl.wordpress.com/2008/05/14/w ... duchy-cz1/

Wędrówki dusz' Michaela Newtona. O wcieleniach i życiu w poza. Jeszcze bardziej szczegółowo niż u Monroe'a. Boska ksiązka :)

Opiekun

Post N sie 30, 2009 1:09 am

feel napisał(a): 'Wędrówki dusz' Michaela Newtona.

Dalszymi częściami "Wędrówek dusz" są dwa tomy "Przeznaczenie dusz" tegoż autora. Tu już jest bardziej dojrzałe podejście do tematu regresji hipnotycznej

pozdrawiam
Rona
Nie pozbędziesz się swoich demonów, dopóki nie pogodzisz się z tym, że wraz z nimi odfruną również anioły. (Sheldon Kopp)

Post N wrz 06, 2009 12:00 pm

Ciężka, acz fascynująca literatura: "Trzy drogi do kwantowej grawitacji", Lee Smolin. Tytuł mówi o wszystkim:)
Druga książka, to "Eksplozja Świadomości", Ken Wilber opisuje tutaj ewolucję świadomości ludzkiej, przy okazji dokładnie ją analizując. Trudne pojęcia, ciężka lektura, raczej dla studentów psychologii.

Opiekun

Pochwały: 1

Post Śr wrz 09, 2009 12:34 pm

Wolna wola - Dr. Tomasz J. Chałko
Misja - Desmarquet Michel

Post N wrz 13, 2009 10:44 am

książka może i nie ezoteryczna ale w temacie
URSULA K. LE GUIN - JESTEŚMY SNEM
do pobrania choćby stąd: http://precyl.pl/dokumenty-download/350 ... -guin.html

Nikt raczej nie zaprzeczy iż to co nas spotyka ma wpływ na sny. W tym przypadku sytuacja jest odwrócona. Sny głównego bohatera aktywnie zmieniają rzeczywistość. Jest też pewien rządny władzy psychiatra, który to wykorzystuje oraz wątek miłosny. resztę doczytajcie sami.
[książka fajna. szkoda iż autorka nie znała najwidoczniej pojęcia snu świadomego. ciekawe co by wyszło natenczas]
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu

chosen one ;)

Post N wrz 13, 2009 12:19 pm

podaję link do opisu filmu, na podstawie książki Ursuli Le Guin podanej przez Dreamcather, filmik był już w pudełku zwanym telewizorem ;)
http://www.filmweb.pl/f88365/Jeste%C5%9Bmy+snem,2002

ale moim zdaniem najlepsze jej książki to Tetralogia Ziemiomorze z "Czarnoksiężnikiem z Archipelagu" na czele i całkiem odmienna "Lewa ręka ciemności" z klimat tej książki należy się jej medal :)
Choć jej późniejsza twórczość w znacznym stopniu przesiąknięta była feminizmem i jakoś do mnie to nie trafiało, ale niektóre jej dzieła są naprawdę warte polecenia.
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Opiekun

Post Pn wrz 14, 2009 2:42 pm

A ja dorzucę również swoje trzy grosze i uzupełnię wypowiedź Śniącego.

Z tego co wiem, z książek Ursuli Le Guinn zostały sfilmowane: "Czarnoksiężnik z Archipelagu" oraz "Grobowce Atuan". Obydwa filmy można było znaleźć w sieci. Wspaniale pokazana walka z własnym cieniem, czyli tym, co tak skrzętnie w sobie pielęgnujemy i chowamy przed innymi. Rekapitulacja pokazana w inny sposób ;)

pozdrawiam
Rona
Nie pozbędziesz się swoich demonów, dopóki nie pogodzisz się z tym, że wraz z nimi odfruną również anioły. (Sheldon Kopp)

chosen one ;)

Post Pn wrz 14, 2009 3:20 pm

ale inni zapewne mi przyznają rację zmasakrowali książkę, film nie umywa się do oryginału ;)
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Post Pn wrz 14, 2009 6:47 pm

Rona napisał(a):Z tego co wiem, z książek Ursuli Le Guinn zostały sfilmowane: "Czarnoksiężnik z Archipelagu" oraz "Grobowce Atuan". Obydwa filmy można było znaleźć w sieci.

osobiście widziałem tylko anime "Opowieści z Ziemiomorza" (na tych wakacjach) produkcji studia Ghibli i od tego sie właśnie zaczęła moja przygoda z dziełami Ursuli Le Guin. widzę iż czas nadrobić zaległości.

Opiekun

Post Wt wrz 15, 2009 12:05 am

Rzadko zdarza się, by film oddał dokładnie treść książki, tym bardziej że każdy z nas zwraca uwagę na coś innego.

W obu filmach jest ładnie pokazany cień człowieka, ta ukryta w głębinach naszego jestestwa nieznana część JA - niechciana i odrzucana część naszej osobowości, o której - niewiele, bądź w ogóle - nie wiemy.
W filmach przede wszystkim na tym skupiłam uwagę.

Stało się dla mnie jasne, że dopóki nie zintegrujemy z osobowością tych pogubionych części nas, nie stworzymy harmonijnej całości - energetycznie będziemy niekompletni. Dlatego potrzebna jest nam rekapitulacja, ćwiczenia energetyczne, medytacje - to wszystko ma służyć poskładaniu nas w jedną całość. A po drodze przeżyjemy wiele ciekawych przygód, dokonamy wielu odkryć - może nie takich jak w książkach Le Guin, ale najbardziej osobistych, a przez to najbardziej wartościowych.

pozdrawiam
Rona

Post Wt wrz 15, 2009 8:04 am

Polecam książkę Wojciecha Cejrowskiego Rio Anaconda.
Nie sugerujcie się autorem, ja tez dałbym mu chętnie w mordę. Koleś po prostu umie pisać, a w tej książce opisuje swoje spotkana z szamanami w Ameryce Południowej. Bez względu na to, czy opisuje swoje doświadczenia (twierdzi że tak), czy wenę czerpał z opowieści innych, świetnie przedstawił życie i "czary" szamanów.

Jeszcze raz podkreślam - nie patrzcie na autora, książka jest wyjątkowa.

Post Cz lis 12, 2009 8:52 pm

Właśnie chciałem zakładać taki sam temat, ale na szczęście tu już go znalazłem :)

Ja polecam książkę "Ręce precz od tej książki". Autor pisze m. in. dużo o Saint Germain'ie, hinduskich mnichach w stanie samadhi, cywilizacjach poprzedzających naszą i o polityce, teoriach spiskowych - generalnie o wszystkim :). Trudno zweryfikować prawdziwość tej książki (choć autor podaje linki, odnośniki, adresy itd), aczkolwiek jest porywająca i ja ją czytałem z wypiekami na twarzy.

bigplacek napisał(a):Jeszcze raz podkreślam - nie patrzcie na autora, książka jest wyjątkowa.

Pewnie teraz ją przeczytam, bo kolejka książek, które chciałbym przeczytać chwilowo jest jakaś taka pusta... Co do autora - nie czytałem jego książek, nie zgadzam się z nim w kilku sprawach natury obyczajowo-moralnej, ale uważam, że jest w porządku, bo ma swoje zdanie, które jest z pewnością inne od powszechnie przyjętego i nie chowa się z tym. Nonkonformistom należy się szacunek!

Post Cz sty 14, 2010 7:31 pm

Barbara Marciniak(Amerykanka polskiego pochodzenia ,medium channelingowe) -Zwiastuni Świtu Nauki Plejadian dosłownie wiedza nie z tego świata ,książka która burzy całą dotychczasową wiedzę o historii świata i pochodzeniu człowieka,szokująca naprawde warto ją przeczytać..i trzy następne:)

Powrót do O wszystkim czyli OFF-TOPIC