Tu czy tam, a może pomiędzy


To miejsce na słowa, które szczególnie zwróciły Twoją uwagę podczas lektury, a może szukasz ich interpretacji

Moderator: Opiekunowie

Avatar użytkownika

chosen one ;)

Posty: 261

Dołączył(a): So maja 30, 2009 11:11 pm

Lokalizacja: Obywatel Wszechświata

Post Pt cze 19, 2009 10:34 am

Tu czy tam, a może pomiędzy

/posłużę się cytatem zamieszczonym na mojej stronie/

„– Wczoraj świat stał się taki, jak go opisują czarownicy – kontynuował. – W tym świecie kojoty mówią, tak samo jak i jelenie, o czym kiedyś ci opowiadałem, podobnie zresztą jak i grzechotniki, drzewa i inne żywe istoty. Ale ja chciałem, abyś ty nauczył się widzenia. Może wiesz już teraz, że widzenie wydarza się tylko wtedy, kiedy przemykasz się pomiędzy światami, światem zwykłych ludzi i światem czarowników. Teraz jesteś dokładnie pośrodku. Wczoraj wierzyłeś, że kojot mówi do ciebie.
Każdy czarownik, który nie widzi, tak samo by wierzył. Ale ten, kto widzi, wie, że wiara w to oznacza utknięcie w rzeczywistości czarowników. W ten sam sposób nie wierzenie w to, że kojoty mówią, to utknięcie w rzeczywistości zwykłych ludzi.”

/i mój komentarz/

Jeśli powiesz komuś „że kojoty mówią”, większość uzna Cię za wariata.
Idąc tym tropem w śnieniu możemy spotkać różnych rozmówców, będzie to on, ona lub ono, albo jeszcze coś bardziej nieokreślonego np. jakiś symboli, idea, można by tu przytaczać wiele przykładów.
Ludzka świadomość nie dopuszcza tego czego nie zna i najczęściej zamyka się na nieznane i niezrozumiałe.

Ci dla który ważniejsze jest to „że kojoty mówią” tracą kontakt z ludzkim światem i z samym sobą, wtedy faktycznie możemy obawiać się o ich zdrowie;)

Zaś Ci którzy skupiają się tylko na tym co widzą i co mogą organoleptycznie poznać swoimi zmysłami wybierają świat ludzi, i tu pozostaje wybór czy chcemy poznać to co jest dalej po za naszym „światem”, który codziennie ograniczamy zamykając się na siebie, na innych, już nie mówiąc o tym co jest jeszcze „dalej”.
Równowaga to takie ogólne słowo, ilu z nas myśli o tym choć przez chwilę, ilu z nas czyni coś w tym kierunku.
„Utknąłeś” czy idziesz dalej;)?
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
Obrazek
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 358

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 10:43 pm

Lokalizacja: Łódź

Post N cze 21, 2009 2:36 pm

Re: Tu czy tam, a może pomiędzy

Czyli nieco o "drodze środka" ;)

Pozostaje zastanowić się, czemu daleki wschód i zachód mówi tym samym głosem.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Post Pn cze 22, 2009 9:56 am

Re: Tu czy tam, a może pomiędzy

po prostu widzieli to samo ;), tylko każdy przeżywał to na swój sposób. otworzyć oczy to ciężka sztuka, jeszcze ciężej jest zaakceptować to co widzimy. w większości zamknięci tracimy tak wiele.. nasz wewnętrzny strach przed uznaniem nas za "wariata" w oczach innych ludzi, bądź obawa przed odrzuceniem, nie pozwala nam rozwinąć "skrzydeł". Tak głęboko tkwimy w świecie przyzwyczajeń, sklepów całodobowych, czy tv satelitarnej, jesteśmy tak znudzeni życiem, tak rozleniwieni, że odrobina każdego innego wysiłku odbieramy jako zamach na nasze swobody. tylko od nas zależy Co zobaczymy, co przeżyjemy, lub czego "dotkniemy". i to tak naprawdę nie jest takie trudne. odrobina wiary w siebie, i inne spojrzenie na dotychczasowe życie, przyzwyczajenia, trochę pracy, wysiłku i ... wszystko jest możliwe
Avatar użytkownika

Posty: 3

Dołączył(a): Pt maja 16, 2008 9:50 am

Lokalizacja: Szczecin

Post Wt mar 09, 2010 6:30 am

Re: Tu czy tam, a może pomiędzy

Czasami warto poobijac sie o bandy z kazdej strony aby moc pozniej kroczyc srodkiem.
Pytanie tylko czy jest w nas wystarczajaca ilosc odwagi by to zrobic?

Powrót do Cytaty z książek Carlosa Castanedy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO

Wymiana linkami Monitoring www Kuchnia hawajska Artykuły komputery Finanse i ubezpieczenia Prawo finansowe Page Rank Pani szuka pary Wakacje w lesie Praca w Polsce Telefony i akcesoria Działki Motocykle