Kilka pytań początkującego

Tu dzielisz się swoimi pierwszymi przeżyciami związanymi z OOBE

Moderator: Opiekunowie

Post Cz mar 04, 2010 7:55 am

Kilka pytań początkującego

Witam!
Jestem początkującym podróżnikiem astralnym. Chciałbym zadać kilka pytań:
1. Pewnej nocy przed snem powiedziałem sobie: Dziś w nocy będę w pełni kontrolował swój sen. Potem zacząłem rejestrować w pamięci ten sen. Nagle powiedziałem: Chcę wyjść z ciała. Rozległo się echo. Czułem jakbym się zapadał lub spadał. Po chwili powiedziałem: Opiekunie, pomóż mi!. Zrobiło się wokół mnie ciemno, znalazłem się w łóżku. Czułem paraliż senny i słyszałem burczenie w rytm bicia mojego serca. Potem czułem jak prawa ręka mi się unosi i wykręca. Jednak postanowiłem przerwać, bo zaraz musiałem wstawać. Moje pytanie brzmi: Czy to na prawdę było wychodzenie z ciała?

2. Kiedy udaje mi się osiągnąć LD, to tylko na jakieś 5 minut. Wszystko wygląda wyraźnie i wiele z tego pamiętam. Kontrola nad snem jednak nie jest pełna. Kiedy na przykład chcę, aby coś się pojawiło, to tak się nie dzieje. Potem tracę kontrolę i najczęściej się budzę. Pytanie brzmi: Jak poprawić jakość LD?

3. Czasami mi się zdarza w myślach o coś prosić, np. chcę, żeby w sklepie było to i to. Potem pomyślałem: O, zostało tego jeszcze 2 sztuki! Faktycznie, wykupiłem przed ostatni produkt. Czy to była odpowiedź od mojego Opiekuna? Chciałbym dodać, że wtedy nie za bardzo skupiałem się nad moją prośbą.

Bardzo proszę o możliwie szybką odpowiedź na moje pytania.
Pozdrawiam,
szaman123.

Post Cz mar 04, 2010 1:08 pm

Re: Kilka pytań początkującego

Witamy na forum!

szaman123 napisał(a):3. Czasami mi się zdarza w myślach o coś prosić, np. chcę, żeby w sklepie było to i to. Potem pomyślałem: O, zostało tego jeszcze 2 sztuki! Faktycznie, wykupiłem przed ostatni produkt. Czy to była odpowiedź od mojego Opiekuna? Chciałbym dodać, że wtedy nie za bardzo skupiałem się nad moją prośbą.

Czy to odpowiedź Opiekuna? Uważam że nie. Bardziej przypomina to Prawo Przyciągania. Kilkanaście razy też udało mi się przyciągnąć drobne rzeczy. Czasami prawie natychmiast. Pewnego dnia rozmyślałem nad kupnem przenośnego odtwarzacza mp3. W krótkim czasie od rozmyślań na temat mp3 wybrałem się do mojego kumpla. Tak wpadłem do niego trochę pogadać. Na koniec chciałem żeby dał mi jakiś film. Jednak nie miałem przy sobie pendrive’a więc nie mieliśmy na co skopiować filmu. Kumpel zaoferował że „wrzuci” mi film na odtwarzacz mp3 i że mi go pożyczy. Tak też się stało. Po kilku dniach ziomek mnie odwiedził. Chciałem mu oddać mp3 ale powiedział że nie jest mu potrzebne i niech leży u mnie. I tak od kilku miesięcy do dnia dzisiejszego jestem użytkownikiem tej „empetrójki”.
Moja mama czasem kupuje mi mrożoną pizze ale rzadko się to zdarza. Kiedyś rano wstałem i schodząc po schodach na dół do kuchni myślałem co by tu dzisiaj zjeść na śniadanie. Do głowy przyszła mi na myśl pizza. Wchodzę do kuchni a tam ku mojemu zdziwieniu leż pizza na stole. Zbieg okoliczności? Wątpię.

Post Cz mar 11, 2010 9:51 am

Kruk, dzięki za odpowiedź! Mam jeszcze 2 pytania:
1. Dzisiaj w nocy odzyskałem kontrolę nad snem. Zacząłem iść pewnym krokiem i pewnym, radosnym głosem zacząłem mówić: "Chcę wyjść z ciała! Chcę odzyskać pełną kontrolę! Opiekunie, pomóż!" I zaczęło się. Potem podszedłem parę kroków i uniosłem nogi i zacząłem lecieć. Potem obraz zanikł i znalazłem się w łóżku. Czułem paraliż senny. Nie mogłem się ruszyć. Czułem mrowienie na całym ciele. Zacząłem słyszeć jakiś dźwięk, coś w stylu muzyki z horroru (chociaż przed snem nie oglądałem żadnego horroru). Przestraszyłem się. Chciałem to zatrzymać, jednak nie mogłem się ruszyć. Zacząłem mówić "Pomocy!". Dziwnym trafem podniosłem głowę i zaraz ją opuściłem, bo nie chciałem, żeby domownicy to usłyszeli(myślałem, że mówię na głos). Wokół siebie miałem pustkę, tylko czasami migały mi jakieś kolory, głównie brązowy i bordowy. Potem chciałem się przewrócić na drugi bok, jednak znowu poczułem paraliż, lecz pomyślałem o swojej nodze i po chwili mogłem się przewrócić na drugi bok. Spojrzałem na zegarek. Była 5:18. Zrozumiałem, że nie mówiłem na głos. Czułem się lekki i wypoczęty. Pytanie: Czy dużo mi brakowało do wyjścia z ciała? Czy to już był Obszar Przycielesny?

2. Czemu nie chcecie mi odpowiedzieć na pytania z pierwszego posta?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Pozdrawiam,
szaman123.

Post Cz mar 11, 2010 8:49 pm

Ok - to teraz wypowie się kolejny kruk :P

Co do pytań z Twojego pierwszego posta:

ad1 Tak to było wychodzenie z ciała. Gdybyś tego nie przerwał prawdopodobnie byś wyszedł aczkolwiek nie ma co się wkurzać że przerwało się na tym etapie zamiast wyjść - jak się boisz to lepiej przerwać zamiast robić coś na siłę.

ad2 Dobrą metodą na poprawienie jakości LD jest zwiększenie samoświadomości, a do tego przydatna jest medytacja lub po prostu koncentracja(np.koncentracja na oddechu przez 15 minut codziennie przed snem).

ad3 Czy naprawdę ważne jest skąd to pochodzi? Być może to była po prostu Twoja intuicja być może co innego - zapytaj sam siebie.

Odp na drugi post:

ad1 Najprawdopodobniej to był właśnie obszar przycielesny (jeśli już tak musisz wszystko nazywać). Jak poćwiczysz i zaczniesz wychodzić to będziesz wiedział czy byłeś blisko czy daleko OOBE.

ad2 Być może dlatego że takich tematów jest pełno z identycznym pytaniem "Czy to było OOBE? Czy byłem blisko".Wystarczy poszukać.

Pozdrawiam i powodzenia.
Temet nosce.

Powrót do Pierwsze OOBE