Druga uwaga


Starożytni Toltekowie, rekapitulacja, magiczne kroki, śnienie, tensegrity...

Moderator: Opiekunowie

ka

Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 304

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 4:12 pm

Pochwały: 6

Post Cz wrz 03, 2009 1:31 pm

Druga uwaga

Dla kogoś kto wie czym jest LD, czyli świadomy sen powinno być to łatwe do zrozumienia.

Jeśli masz wystarczająco dużo wspomnień ze zwykłych snów i nieco doświadczenia z LD, to możesz zauważyć ze w snach masz nieco inna osobowość niż w świecie fizycznym.

Jak dla mnie LD jest nie wtedy gdy wiem ze śnię, bo z własnego doświadczenia wiem ze z 90% zwykłych snów śnimy wiedząc ze śnimy, tylko wtedy gdy śnie swoja fizyczna osobowością.

Wiec świadomy sen jest wtedy w dużym uproszczeniu gdy ciałem niefizycznym kieruje nasza świadomość fizyczna, a druga uwaga to sytuacja odwrotna, naszym ciałem fizycznym kieruje nasza świadomość niefizyczna.


Czy przypominasz sobie jak się zachowujemy w LDekach? druga uwaga to zemsta za te wszystkie wyczyny :D
Świat fizyczny dla naszej drugiej uwagi jest równie nierealny co dla nas sny ;)

Jak się wywołuje druga uwagę?
Przez wewnętrzną cisze.

Jakie są objawy drugiej uwagi?

Początkowo jest to zazwyczaj urwany film, dziury w pamięci, coś jak po upiciu się w trupa. Czasem uczucie ze jest się obserwatorem, lub ze stoi się obok siebie.

Następnie zaczynają się jazdy. Budzisz się np. w środku dnia na jakimś skalnym urwisku, albo czubku drzewa i zadajesz sobie takie 2 pytania:
-Gdzie ja bleble jestem?
-Skąd się tutaj wziąłem?

Zaczynasz się bać, a twoja niefizyczna strona dopiero się rozkręcą.
Co podżyjesz potem to twoje :D

Po pewnym czasie zaczynasz być świadomy tego co się dzieje. W momencie gdy wpadasz w druga uwagę zaczynasz się nieco inaczej poruszać, ogólnie gdy stanie się to podczas gdy idziesz to jest takie wrażenie jakby się leciało a nie szlo, zaczyna być niezwykle lekko.

Gdy popatrzysz w drugiej uwadze na swoje dłonie to świecą jak we śnie.
Czasem gdy faza jest naprawdę mocna to wszystko zaczyna lśnić, na wszystkim pojawiają się małe świecące punkciki, czasem kolory staja się trójwymiarowe, a czasem wręcz świat zaczyna wirować tęczą kolorów i świateł a potem wszystko znika.

Post So lip 03, 2010 9:29 am

Re: Druga uwaga

miewałem momenty kiedy czułem na wszystkich receptorach iluzyjność tego świata :-)
tzn. jego podobieństwo ze świadomym snem
Tak głęboko w to wchodziłem że miałem wrażenie, że za chwilę zacznę się unosić w powietrzu, albo rozerwą się niebiosa i wylece :D


pozatym mam przebłyski wczorajszego "ja". Zastanawiam się "co ja robię w ich otoczeniu" "czym są te twarze?" "czy to jest moje, czy to mój klimat?" "czy właśnie tego spodziewałem się po życiu?" itd.

ciekawa zabawa z drugą uwagą :mrgreen:
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 297

Dołączył(a): N mar 15, 2009 7:30 pm

Lokalizacja: Kielce

Pochwały: 1

Post So lip 03, 2010 11:06 am

Re: Druga uwaga

Post Pt wrz 17, 2010 1:45 pm

Re: Druga uwaga

Według Castanedy punkt skupienia drugiej uwagi znajduje się między żołądkiem a pępkiem. Czy ktoś zweryfikował to z Was?

Post Wt paź 05, 2010 12:11 am

Re: Druga uwaga

ka poznałem juz to uczucie które opisujesz ... miebanalne choć wtedy zaczynasz zdawac sobie sprawe ze oba światy to iluzje naszej precepcji. prawda lezy w tym ze rzeczywiste jest tylko zdazenie które ma miejsce;D wiec chyba jedynym rozwiązaniem jest równowaga?

Post Wt paź 05, 2010 12:49 pm

Re: Druga uwaga

Tak, realne jest tylko doswiadczenie chwili obecnej, wszystko inne to iluzja.

ka

Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 304

Dołączył(a): Pn sie 24, 2009 4:12 pm

Pochwały: 6

Post Śr paź 06, 2010 4:50 pm

Re: Druga uwaga

Nie nazwał bym ani świata pierwszej ani drugiej uwagi iluzją.

To jest tak jakby z miliarda impulsów danych pobrać 10 i to będzie pierwsza uwaga.
Pobranie z tego samego miliarda 10 innych impulsów danych to będzie druga uwaga.

Ani pierwsza ani druga uwaga nie są iluzją, są formą percepcji, przeświadczenie że to co postrzegamy to rzeczywistość jest iluzją ;)

Wygląda na to że zawsze widzimy tylko mały skrawek całości.


Autor postu otrzymał pochwałę

Post Cz paź 07, 2010 11:06 am

Re: Druga uwaga

‘Ani pierwsza ani druga uwaga nie są iluzją, są formą percepcji, przeświadczenie że to co postrzegamy to rzeczywistość jest iluzją ‘

Wiec może tak to powiem : każda forma przekazu z przestrzeni i każdy bodziec, który dociera do nas z każdej przestrzeni jest po prostu formom nazwijmy to kodu, który dekodujemy na tyle na ile nasz umysł potrafi to zdekodować ( w zależności od rozwinięcia ) istota naszej świadomości ma z tym dużo mniejsze problemy, ponieważ nie korzysta z połączeń nerwowych lecz sam jest na zasadzie powyższego kodu zbudowana, dlatego wymiana miedzy istota a przestrzenią jest naturalna i dzieje się automatycznie ( z stąd wielo warstwowość każdego przekazu) co za tym Idze:
Każda definicja naszego ludzkiego umysłu na tematy przestrzeni jest relatywna i często błędna w naszej ocenie, to co widzimy jest dla nas wszystkim co się w przestrzeni znajduje choć każdy wie ze korzystamy z pasma bardzo ograniczonego odbioru tak zwanej formy przestrzeni,( np. koty maja większe pasmo postrzegania niż my) mam nadzieje ze jak dotąd jest to zrozumiałe .
Wiec skoro nie widzimy wszystkich aspektów przestrzeni niema takiej siły żeby ktoś powiedział ze coś jest rzeczywiste, bo to stwierdzenie jest z góry błędne ponieważ nie widzisz niczego co tak naprawdę jest przed tobą dlatego ze nie widzisz wszystkich aspektów przestrzeni, to znaczy ponieważ świat fizyczny jest w przestrzeni skupiskiem dynamicznych materii, nadal nie będziesz mógł powiedzieć że to rzeczywistości ponieważ ten świat jest chwilowy, materia jest w ciągłym ruch tu mały przykład ( widzisz krzesło odbierając je człowiek powie ze że na przykład jest solidne i wytrzymałe stąd wydaje się człowiekowi ze to rzeczywistość , choć tak naprawdę człowiek jest światkiem zdarzenia krzesła czyli jest światkiem uchwycenia chwili kiedy po wyrośnięciu drzewa ktoś zrobił z niego krzesło a za chwile może zostać spalone i jego atomy znów zmienią swoje ułożenie z formy krzesła w formę popiołu) innymi słowy człowiek jest zdolny tak naprawdę rejestrować pokazane mu zdarzenia, tym samym świat który widzi jest iluzja tego co tak naprawdę ma miejsce . w przestrzeni astralnej jest podobnie ponieważ tam na domiar złego nie ma ważnego czynnika który określa twoje położenie w danej przestrzeni, to znaczy czasu. Wiec myślę ze w temacie pierwszej i drugiej uwagi nie należy stawiać pytania co jest rzeczywiste tylko co jest prawda to znaczy ile w jednej i w drugiej widzisz praw które nie podlegają zmianie wiec tym samym nie zgadzam się ze jest to forma percepcji czyli postrzegania . raczej jedna ze sposobów formowania zdarzeń które już były lub maja miejsce w danej przestrzeni.

Powrót do Sztuka śnienia według Don Juana i Carlosa Castanedy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO