Ćwiczenia energetyczne


Moderator: Opiekunowie

Avatar użytkownika

Posty: 415

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 7:51 pm

Post Pn cze 09, 2008 4:45 pm

Ćwiczenia energetyczne

Ćwiczenie 1

Usiadź wygonie na łóżku, fotelu, krześle - niewazne, wazne aby było ci wygodnie.
Skup sie troche, zrelaksuj, zacznij myslec o energi.
Złoż rece (tak jak przy modlitwie) skup sie na nich, zwizualizuj sobie, ze energia z nog wplywa do twojego osrodka sercowego i rozplywa sie na znak litery Y do twoich dloni, powoli zacznij rozsuwac dlonie i wizualizuj sobie, ze energia kumuluje sie pomiedzy twymi dlonimi. Gdy twoje rece beda w odleglosci 10cm od siebie sproboj powoli zblizyc je do siebie. Jesli poczules opor na drodze dloni znaczy to, ze udalo ci sie wykonac cwiczenie, jesli nie -cwicz dalej...

W pracy z energia moga pojawic sie mrowienia w stopach albo w dloniach - moga, ale nie musza...

Jesli udaje Ci się bez problemu wykonac cwiczenie nr 1 bez problemu mozesz przejsc do cwiczenia oznaczonego nr 2.

Cwiczenie nr 2

Usiadz wygonie, skup sie troche, zrelaksuj, oczysc umysl ze zbednych informacji...
Oprzyj swoje rece o nogi i rozłoz je tak aby dlonie byly w odleglosci 10cm od siebie. Zacznij wizualizowac, ze energia plynie od stop do twojego osrodka sercowego i przeplywa do dloni. Jesli poczujesz miedzy dlonmi opor zacznij wizualizowac jak coraz wiecej energi wplywa miedzy twoje dlonie. Gdy poczujesz ze wystarczajaco energi masz juz miedzy dlonmi zamkni oczy i sproboj zwizualizowac sobie ze energia miedzy twoimi dlonmi jest ogniem i ze winna cie grzac. Jesli poczujesz uczucie ciepla miedzy dlonmi znaczy ze udalo ci sie wykonac cwiczenie i mozesz przejsc do nastepnego.


Cwiczenie nr 3

To cwiczenie jest dosc trudne.
Znajdz swieczke, zapal ja, ustaw stabilnie na stole. Usiadz przed swieczka zrelaksuj sie...
Ja najczesciej przy tym cwiczeniu lubie poprosic ducha ognia o to by mnie wspomogl - grzecznosc wymaga. Mozna powiedziec co chcemy ja zazwyczaj mowie "Prosze Cie Duchu pomoż mi w wykonaniu tego ćwiczenia" to powinno wystarczyc. Jesli chcemy nie mowimy nic.
Ukladamy rece w odstepie 10cm od siebie (po środku trzymajac swieczke) kumulujemy energie miedzy dlonmi, sciagamy jej tyle ile mozemy i ile zdrowy rozsadek pozwala. Teraz bardzo trudny moment albowiem musimy utrzymac skupienie i na energi i na plomieniu. Teraz delikatnym ruchami rak w lewo badz w prawo przesuwamy plomykiem w te strone w ktora chcemy pamietajac rowniez o przesuwaniu energi.

Na poczatku moze nam sie wydawac ze wogole nie mamy wplywu na plomien jednak po kilku godzinkach cwiczen winnismy osiagnac efekty.

Jesli wykonamy to cwiczenie oznacza to ze opanowalismy elementarny zestaw pracy z energia.

Zapożyczone z http://www.pozacialem.be

~*~Z innej półki: Fragment kursu zaginania łyżeczek. Źródło: http://www.astraldynamics.pl/artykul-57,,.html


W tym tygodniu przedstawiam dwie praktyki, które posłużą za rozgrzewkę. Będziemy na nich bazować w następnym tygodniu, następnie wykorzystacie je przed zastosowaniem techniki, czy to dla zagięcia łyżeczki, czy dla zdziałania cudu pokoju. Pierwsze z nich to inwokacja, która otwiera wyższe czakry.

Technika Oklepywania

By zgromadzić ilość energii wystarczającą do zagięcia metalu, będziesz musiał przebudzić punkty energetyczne na meridianach dłoni i rąk. Zacznij oddychać głęboko. Powinieneś odczuwać wyraźnie, jak Światło przepływa przez Twoje ciało już po kilku minutach. Wtedy...

Krok 1:

Zacznij od lewej ręki, trzymaj ją wyprostowaną przed sobą, dłonią skierowaną ku ziemi. Zacznij oklepywać lekko rękę, zaczynając od ramienia i posuwając się dalej w stronę dłoni.

Krok 2:

Kiedy dojdziesz do dłoni, odwróć rękę tak, by skierowana była ku górze i następnie oklepuj ją aż dojdziesz do ramienia. Powtórz tę procedurę z prawą ręką. Całość należy powtórzyć około 10 razy.
Technika oddechowa

"Niech Światło Będzie we Mnie, Niech Światło Będzie Mną" (Light Be in Me, Light Be as Me).

Jest to technika, której używam od lat i którą przystosowałem specjalnie dla tego celu. Ma na celu przyciągnąć Boską energię poprzez czakrę korony, a następnie przesłać ją dalej przez czakrę serca. Tworzy potężny przepływ energii, który reguluje i harmonizuje wyższe czakry i otwiera meridiany. Wymaga tylko troszkę praktyki i kiedy już jej się nauczysz, możesz ją stosować do wielu innych czynności.

Krok1:

Zacznij od głębokiego wdechu i wyobraź sobie, że wdychasz Boskie Światło z Nieba, poprzez czakrę korony do serca. Gdy to robisz, mów w myślach do siebie: "Niech Światło będzie we mnie" (Light be in Me). Ta krótka modlitwa to sposób na to, by przyciągnąć dobroczynne skutki tej energii do swojego życia. Następnie zatrzymaj powietrze w płucach na około 3 sekundy i w tym czasie wyobrażaj sobie, że twoje serce płonie Światłem.

Krok 2:


Teraz zrób wydech i wyobrażaj sobie w tym czasie, że Światło wypływa przez twoje serce. Płynie stamtąd we wszystkich kierunkach i jego błogosławieństwo dociera do wszystkich istot we Wszechświecie. W trakcie wydechu powiedz na głos: "Niech Światło Będzie Mną". Potwierdzasz, że ty jesteś Światłem. Nie wysyłasz czegoś, co jest oddzielne od ciebie, ale coś, co jest esencją twojej istoty. Ponownie weź wdech i powtórz Krok 1. Wykonuj ćwiczenie przez około 5 minut.

Technika Klaskania

Aby pobudzić czakry w obydwu dłoniach, zacznij rytmicznie klaskać. Przedstawimy tę technikę w trzech etapach, ale polecamy, byś sam zaczął się nią bawić i zobaczył, co odpowiada ci najbardziej. Ćwiczenie to ma na celu nie tylko zwiększyć przepływ energii w dłoniach, ale również przygotować umysł na samo zaginanie.

Krok 1:


Klaskając w dłonie, poczuj, jak energia słowa "TAK" przepływa przez twoje ciało. (Każde słowo posiada swój podpis energetyczny. Spróbuj określić, jak odczuwasz słowo "TAK", zanim zaczniesz.) Następnie w trakcie klaskania zacznij wypowiadać słowo odpowiadające odczuciu słowa "TAK". Zalecam użycie japońskiego słowa "Hi", (które oczywiście oznacza "tak"). Wybrałem je, ponieważ wydaje się zawierać więcej energii niż jego angielski odpowiednik. Sami się przekonajcie. Wypowiedz słowo "Hi" przy każdy klaśnięciu i, co ważniejsze, POCZUJ SŁOWO "TAK". To klucz. Samo słowo nie ma znaczenia, ale odczucie energii słowa "TAK" - ma. Wykonuj ćwiczenie przez 3-4 minuty.

Kiedy skończysz, zamknij oczy i powróć do Techniki Oddechowej na około dwie minuty. Powinieneś odczuwać pulsowanie energii w dłoniach i rękach.

Krok 2:


Zacznij klaskać i wypowiadać słowo "HU". Jest to sufickie słowo oznaczające BOGA i podobnie jak poprzednie zostało wybrane ze względu na znaczenie jego dźwięku. Baw się nim i przekonaj się, jak je odczuwasz. Kiedy klaskasz i powtarzasz słowo, wyobraź sobie, że "Boska Moc" wpływa do twojego ciała. Nie chodzi o to, byś po prostu powtarzał słowo i klaskał w dłonie. Poczuj je naprawdę. Im silniej poczujesz, tym lepszy będzie efekt. Wykonuj ćwiczenie przez 3-4 minuty.

Powróć do Techniki Oddechowej na około 2 minuty.

Krok 3:


Zacznij klaskać, jednocześnie wypowiadając słowo "Open" (OTWORZYĆ/ OTWARCIE). (Klaskaj na dźwięku "O", i następnie na dźwięku "Pen"). Gdy to robisz, afirmuj, że JUŻ jesteś otwarty. Nie prosisz o otwarcie, ale potwierdzasz, że ono już nastąpiło. (Wcześniej już to omówiliśmy). Powinieneś odczuć te trzy słowa jako jedno: TAK (lub Hi), Bóg (lub HU) oraz Otwarty/Otwarcie. Tworzą one pole energetyczne, które w końcu wykorzystasz do zagięcia metalu umysłem i sercem.

Są to ćwiczenia służące jako rozgrzewka zanim zastosujecie technikę, której nauczymy się w ciągu następnych trzech tygodni. Ćwiczcie je codziennie, jeśli możecie. Być może poczujecie otwieranie się czakr, których wcześniej nie byliście świadomi. Niektórzy mogą odczuwać zwiększony przepływ energii, zwłaszcza w rękach lub dłoniach. Czegokolwiek doświadczacie, pamiętajcie, że otwieracie się dokładnie w takim tempie, w jakim musicie.


Ćwiczenia w Ofiarowaniu (Giving Project)


W każdym tygodniu zaproponujemy ćwiczenia służące temu, byście dzielili się z innymi tym, co otrzymujecie na kursie. To najlepszy sposób, by zrozumieć głębsze poziomy tego przedsięwzięcia, bowiem jedyna prawdziwa nauka jest taka, że musimy dawać to, co najbardziej pragnęlibyśmy otrzymać. W tym tygodniu ćwiczenie będzie bardzo proste:

Tak często jak to tylko możliwe, koncentruj się na boskości każdej napotkanej osoby. Kiedy mijasz kogoś na ulicy, wyślij mu w myślach błogosławieństwo. Kiedy rozmawiasz z kimś w sklepie, lub gdziekolwiek indziej, pamiętaj, że rozmawiasz z Jezusem lub Buddą. W rzeczywistości jest to dosłowna prawda, ponieważ Oświecony zawsze jest przed nami. Ale nie przekonamy się, że jesteśmy jednym, dopóki nie dostrzeżemy tego w innych. Wobec tego, choćby to było tylko kilka chwil dziennie, ofiaruj innym to, co sam chciałbyś najbardziej otrzymać. To otworzy przepływ cudownej energii w tobie bardziej niż wszystkie nasze ćwiczenia.


************************

Jeśli znacie jakieś inne ćwiczenia, to wrzucajcie je tutaj, z pewnością przydadzą się nie jednemu. :)
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Post So cze 28, 2008 2:31 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

Fajne ćwiczenia. W sumie mam pytanie do ciebie, bo nie wiem na jakim etapie w jestem.

1. Kiedy jestem podniecona seksualnie (albo sama to wyzwalam) zawsze robię coś takiego: kładę się, i z dolnych czakr pcham energię do górnych. Energia przechodzi przez podbrzusze, brzuch (tu łaskotki, motylki itp.), idzie do czakry splotu słonecznego (tej jakoś zbyt nie odczuwam), dalej do czakry serca...i kuniec. Pytanie: czy mam za mało energii, żeby doszła do czakry 3 oka i korony?? I jeszcze jedno, jak pcham energię, to poruszam ciałem, to miłe, ale czy nie uwalnia jej zbyt dużo? Pytam bo z energią właściwie nie ja pracuję, tylko ona ze mną, oddaję jej kontrolę.

Post Śr lip 02, 2008 9:11 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

Robiłem ćwiczenia z głębokim oddychaniem bez przerwy między wydechem a wdechem. Po około 20 minutach takiego oddychania czułem w całym ciele wyraźne ciarki i mrowienie. Po następnych minutach takiego oddychania pojawiało się pulsowanie między oczami. Po zakończeniu ćwiczenia następował długi bezdech a pod zamkniętymi oczami tworzyły się różnokolorowe plamy lub błyski białego światła.

Post Wt sie 26, 2008 3:58 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

@up - jest to normalne po przetlenieniu organizmu -.-"
wiecej informacji w temacie 'oddychanie holotropowe' - mozna znalesc info na wikipedii

Post Wt lip 28, 2009 11:23 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

Pierwsze ćwiczenie jest podobne do wytwarzania PSI balli,nie wiem czy kojarzycie.
Ja to robię, że trzymam ręce jakbym miał piłkę fubolową w dłoni,mniej więcej place od siebie 5/10 cm.Skupiam energie na chakrze o 3 oka(tam mam chyba najbardziej rozwiniętą, bo panuje nad nią bez żadych problemów) o wizualizuję sobie kulkę energi między dłońmi. Doszedłem już do takiej wprawy, że właściwie robię taką kulkę w 3/4 sekundy.Czasami jak naprawde mocno się skupie,czuje jak przez całe ciało przechodni przezemnie energia.


Pozdrawiam

Post Cz sie 13, 2009 1:23 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

Stanio napisał(a):Robiłem ćwiczenia z głębokim oddychaniem bez przerwy między wydechem a wdechem. Po około 20 minutach takiego oddychania czułem w całym ciele wyraźne ciarki i mrowienie. Po następnych minutach takiego oddychania pojawiało się pulsowanie między oczami. Po zakończeniu ćwiczenia następował długi bezdech a pod zamkniętymi oczami tworzyły się różnokolorowe plamy lub błyski białego światła.

lejesz wode?
które to ćwiczenie?
z afirmacją "energia ze mną" ? itd.?
Avatar użytkownika

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 176

Dołączył(a): N lut 24, 2008 8:03 pm

Lokalizacja: w drodze

Post Cz sie 13, 2009 2:33 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

http://www.zdrogi.blogspot.com L i b e r t é _ t o u j o u r s
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post Pt sie 14, 2009 10:59 am

Re: Ćwiczenia energetyczne

dreamer napisał(a):
Stanio napisał(a):Robiłem ćwiczenia z głębokim oddychaniem bez przerwy między wydechem a wdechem. Po około 20 minutach takiego oddychania czułem w całym ciele wyraźne ciarki i mrowienie. Po następnych minutach takiego oddychania pojawiało się pulsowanie między oczami. Po zakończeniu ćwiczenia następował długi bezdech a pod zamkniętymi oczami tworzyły się różnokolorowe plamy lub błyski białego światła.

lejesz wode?
które to ćwiczenie?
z afirmacją "energia ze mną" ? itd.?


To co Stanio opisuje to zapewne oddychanie holotropowe. Po więcej informacji odsyłam do wujka google.

Post N sie 16, 2009 10:20 am

Re: Ćwiczenia energetyczne

no nie. po 20 minutach holotropowego byłby już dawno dead

tom

Post Pn sie 17, 2009 8:50 am

Re: Ćwiczenia energetyczne

nom ;) chociaż zależy, ja po 7min miałem paraliż twarzy xD ale zeszło po chwili, takie skurcze i w ogóle ;]
aloha

Post Pn paź 05, 2009 8:47 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

Po całym ciele mogę manewrować energią, ale mam problem z wysłaniem jej do rąk. Po prostu nie czuję jej w rękach, a nawet jeśli staram się do nich wysłać chociaż troszeczkę, to jej nie czuję. :|

Post Pt paź 16, 2009 6:45 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

Problem przeszedł.

Post Śr wrz 01, 2010 7:28 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

Ciekaw jestem, udało się komuś z tym metalem, albo łyżeczką? xD

Post Pt lis 12, 2010 3:20 pm

Re: Ćwiczenia energetyczne

mm...przez ostatnie kilkanascie minut wykonywalam cwiczenie 1 i 2 (te najlatwiejsze ;)) czulam, ze mi wychodzą ale teraz mam problemy natury żołądkowej... po prostu mam mdłości i pieczenie w żołądku (coś na kształt zgagi) czy to może być zwiazane z energią? ;)

Powrót do Praca z energią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO