Komora Deprywacji Sensorycznej - Badania i eksperymenty


Chcesz przeprowadzić badania/eksperymenty, a nie masz z kim i nie wiesz jak to zrobić, zajrzyj tutaj, a wszystkiego się dowiesz, pomożemy Ci w tym, z pewnością ktoś chętny zgłosi się do twojego zespołu.

Post Śr paź 26, 2011 11:51 am

Komora Deprywacji Sensorycznej - Badania i eksperymenty

Witam Was serdecznie,

Po namowach, zaczepkach i prośbach kilku dobrze Wam znanym osób, których imion wymieniać tutaj nie będę, postanowiłem się bardziej poważnie zająć długo odkładanym tematem, jakim jest . Sprawa jest dość powszechnie znana w naszych kręgach, lecz wiele osób bardzo głęboko zaangażowanych w niefizyczne doznania nigdy nie miało okazji ograniczyć do minimum swoich bodźców zewnętrznych i sprawdzić jak to wszystko ma się do OOBE i odmiennych stanów świadomości.

Oczywiście testy i eksperymenty tego typu były już wykonywane wielokrotnie. Nasze badania miałby różnić się głównie tym, że udział w nich wzięłyby tylko osoby, które wychodzą z ciała, medytują, osiągają odmienne stany świadomości bez żadnych środków wspomagających i "na zawołanie". Myślę, że wyniki mogłyby być interesujące, również na skalę światową.

Plan na przyszłe miesiące:

1. Muszę oczywiście zbudować Komorę. Brakuje mi informacji na temat szczegółowej budowy, materiałów itp. Jeśli ktoś posiada jakiekolwiek informacje techniczne oprócz wymiarów i kształtu obiektu, proszę o kontakt na PW i maila ().
2. Można w międzyczasie zebrać grupę śmiałków, która potwierdzi swoje ewentualne przybycie na 2-3 dniowe eksperymenty. Terminem byłby prawdopodobnie czerwiec 2012 roku.
3. Postaram się zadbać o elektrody monitorujące pracę mózgu, oraz lekarza czuwającego nad przebiegiem wydarzeń.
4. Całość zostałaby dokładnie opisana, a wszelkie materiały dźwiękowe, zdjęciowe i filmowe, zostaną opublikowane wraz z obszernym opisem działań i artykułem podsumowującym.

Pewnie będzie trzeba się zrzucić na jakiś lokal, w którym będziemy mogli przeprowadzić całość badań - niestety nie dysponuję gotówką, aby zapewnić wszystkim uczestnikom lokum i wyżywienie.

Nie mam pojęcia ile osób powinno uczestniczyć w takim wydarzeniu, ale z uwagi na to, ze będzie to pierwszy eksperyment tego typu, zastrzegam, że pośród zgłoszonych osób wybiorę 5. Reszta śmiałków zostanie zaproszona na kolejne spotkania, jeśli podczas pierwszego wszystko pójdzie po naszej myśli.

Równocześnie proszę wszystkich, o przekazanie tych informacji osobom, które mogłyby być zainteresowane całym tematem. W razie pytań, próśb, propozycji pomocy, czy wymiany doświadczeń proszę kierować się na maila, którego podaję jeszcze raz:

[email protected]

Pozdrawiam,
Sargo
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 232

Dołączył(a): Cz lut 28, 2008 12:00 am

Post Śr paź 26, 2011 9:26 pm

Re: Komora Deprywacji Sensorycznej - Badania i eksperymenty

http://www.mw-magazin.de/269.html
link po niemiecku , mozesz sobie przetlumaczyc, po niemiecku to urzadzenie nazywa sie Floating Tank albo samandhi Tank.
To wielkie przedsiewziecie zbudowac cos takiego- musi byc swietna izolacja dzwiekowa, swietna wentylacja, wody jednorazowo ok. 700 l , woda musi byc wymieniana czesto bo choc solona to grzyby i bakterie Coli sie w niej rozwijaja, temperatura wody musi sie utrzymywac na tym samym poziomie.

Zdjecia takich urzadzen:
http://www.einmalige-erlebnisse.de/Wellness/Floating

Post Śr paź 26, 2011 9:30 pm

Re: Komora Deprywacji Sensorycznej - Badania i eksperymenty

Oczywiście znam temat bardzo dobrze, nie trzeba mnie uświadamiać. Szukam po prostu bardziej technicznych danych - sterowanie ogrzewaniem, wentylacją itp ; )

Mimo to - dziękuję za linka : )

Post Cz paź 27, 2011 6:36 pm

Re: Komora Deprywacji Sensorycznej - Badania i eksperymenty

Taka komora jest wypełniona mocno zasoloną wodą - taką aby unosiła ciało człowieka. W poznaniu jest taka komora - jako SPA.
http://www.nogravity.eu/lista-artykulow ... tingu.html
Można sobie wykupić sesyjkę.

Post Cz paź 27, 2011 6:40 pm

Re: Komora Deprywacji Sensorycznej - Badania i eksperymenty

No właśnie. Tam jest jako SPA, a ja nie chce tego tak wykorzystywać. Muszę mieć to na wyłączność więc buduję sam. W SPA nie jest to przygotowane do badań jakie chce prowadzić ; )

Powrót do Organizacja badań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO