OOB w Biblii.

W tym miejscu piszemy wszystkie argumenty za i przeciw istnieniu zjawiska OOBE/LD. Z racji, że dział dość śliski jest, pamiętajmy by trzymać swoje emocje pod kontrolą, by z intelektualnej burzy mózgów nie uczynić spamu. Zapraszamy do dyskusji.

Moderator: Opiekunowie

Post So wrz 26, 2009 6:55 pm

OOB w Biblii.

Witam,

Czy OOB jest opisane w biblii? Znalazłem przypadkiem kilka fragmętów które moim zdaniem pasują do zjawisk OOB, choć moje doświadczenia są bardzo małe i znikome (udalo mi się wyjść raz) to z tego co czytałem na forum, czy też to o czym pisał Darek Sugier, albo Monore pasuje idealnie, i daje dużo do myślenia, np. że spełnia się dla nas coś o czym było napisane wieki temu.

Więc w pierwszym fragmęcie z księgi Izajasza (Izaj. 29, 9-14) znaczenie OOB jest opisane wprost i bez przenośni:

9 Wpadnijcie w osłupienie i trwajcie w nim,
zaślepcie się i pozostańcie ślepi,
bądźcie pijani, choć nie od wina,
zataczajcie się, choć nie pod wpływem sycery.

Z kąd to znamy? Zapadanie w stan przed OOB, zamknięte oczy, uczucie bycia pijanym, tak właśnie ja się czułem zaraz po wyjsciu.

10 Bo Pan spuścił na was sen twardy,
zawiązał wasze oczy <wieszczków>
i zakrył wasze głowy <jasnowidzów>.

Tutaj Bóg mówi że sen zwykły, nie oob jest czymś złym bo uniemożłiwia widzenie, czy racjonalne myślenie, nawet dla jasnowidzów czy, poetów.

Tajemnica objawienia
11 Każde objawienie jest dla was jakby słowami zapieczętowanej księgi. Daje się ją temu, który umie czytać, mówiąc: «Czytaj ją, prosimy». On zaś odpowiada: «Nie mogę, bo ona jest zapieczętowana». 12 Albo dają księgę takiemu, który nie umie czytać, mówiąc: «Czytajże to», a on odpowiada: «Nie umiem czytać».

Tu opisane jest że „faza” jest jak zapieczętowana księga, czyli że jeżeli każdy człowiek śni, to teoretycznie każda osoba na ziemi może mieć OOB, lecz nie umie tego zrobić bez odpowiedniej wiedzy czy jak w drugim przypadku, ktoś ma wiedzę jak to zorbić lecz mówi że nie umie lub nie rozumie znaczenia tego zjawiska.

Proroctwo
13 Wyrzekł Pan: Ponieważ ten lud
zbliża się do Mnie tylko w słowach,
i sławi Mnie tylko wargami,
podczas gdy serce jego jest z dala ode Mnie4;
ponieważ cześć jego jest dla Mnie tylko
wyuczonym przez ludzi zwyczajem,

Tutaj Bóg mówi że ludzie są nieświadomi, są zdala od Boga chwalą Go tylko slowami w kościele czy modlitwach a ich serca sa z dala od niego. Mamy tu jasne przeciwieństwo oob gdzie ludzie czują miłość, wolność i wielu przypadkacj zjednoczenie z Bogiem, czy panującym tam światem bez zbędnych słów. Nie jest też wyuczonym zwyczajem, ponieważ nawet najbardziej doświadczonemu podróżnikowi czasem się to nie udaje.

14 dlatego właśnie Ja ponowię niezwykłe działanie
cudów i dziwów z tym ludem:
zginie mądrość jego myślicieli,
a rozum jego mędrców zaniknie.

Tu Bog mówi o cudach czyli, w moim mniemaniu o uświadamianiu ludzi ze OOB istnieje i jest czymś niezwykłym a mądrość mędrców tu na ziemi, znikinie czyli tam w „astralu” się na nic niezda.

Natomias w liście do Rzymian (List Rzym. 13, 11) św. Paweł pisze:

A zwłaszcza rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.

Mówiąc powstanie ze snu Paweł nie ma na myśli, aby się obudzić i wstać, ale obudzić się we śnie czyli doświadczyć OOB ponieważ, gdy mamy już wiedzę i wiarę że się uda, przychodzi czas aby doświadczyć tego samemu. Więc tak naprawdę powstanie ze snu czyli OOB jest chwilą obecną w dokładnym znaczeniu tego słowa.

To tylko moje własne przemyślenia mogą być błędne czy, nadinterpretowane, ale pomyślałem że warto się nimi podzielić.

Pozdro.

Post So wrz 26, 2009 8:30 pm

Re: OOB w Biblii.

" Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; (11) nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. " Powtórzonego Prawa rozdział 18
Jak dla mnie biblia to zbiór pomieszanych faktów, legend i skłonności do mitologizowania niektórych jednostek. Dzisiaj też to jest widoczne chociaż w mniejszej skali. A OOBE według Nowego Testamentu jest niemożliwe.
,,Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i poślij Łazarza; niech koniec swego palca umoczy w wodzie i ochłodzi mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu.(25) Lecz Abraham odrzekł: Wspomnij, synu, że za życia otrzymałeś swoje dobra, a Łazarz przeciwnie, niedolę; teraz on tu doznaje pociechy, a ty męki cierpisz.(26) A prócz tego między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd do nas się przedostać." ŁK 16

Post So wrz 26, 2009 9:34 pm

Co do rozdziału Powtórzonego Prawa, ja np. nie prosiłem żadnych duchów zmarłych czy, bytów astralnych, tylko Boga więc to już zmienia postać rzeczy. A co do Łk16 to można odczytać w sposób że będąc w OOB wcale nie znajdujemy się w świecie zmarłych.

Post N wrz 27, 2009 7:37 am

akartian: gdzieś ty tam wyczytał iż OOBE jest niemożliwe?

wracając do tematu to ciekawe iż pojawił się w niedzielę. skąd wy bierzecie te cytaty? czyżbyście czytali Biblię? :)

czyż rozmowy proroków z Bogiem (choćby Mojżesza przy gorejącym krzaku) nie są typowymi kontaktami z istotami niefizycznymi? spytacie czmuż z Bogiem. sami wiecie jaki wpłym mają wiara i przekonania na fazę. choć w przypadku Mojżesza podejrzewam jakąś rolę mogły grać wspomagacze OOBE.
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Opiekun

Pochwały: 1

Post N wrz 27, 2009 12:35 pm

Z hebrajskiego tłumaczenia przykładowo Abraham spotkał się z 3 istotami a nie z 1 tak jak pisze w greckim.
W hebrajskiej też pisze, że:
(20:3) „Nie będziesz miał innych Bogów przede mną. Nie reprezentuj
(mnie) używając jakichkolwiek rzeźb czy wizerunków czegokolwiek (i
kogokolwiek) czy to w niebie, czy na ziemi czy w głębinach. Nie
kłaniaj się przed nimi in nie czcij ich.”, oraz dalej (20:20) „Nie
reprezentuj niczego co ma związek ze Mną.” [4]

Więc co do biblii nie mam zamiaru się wypowiadać, bo z tłumaczenia powstało tłumaczenie i tak dalej dalej, a co za tym idzie wielki syf i bajzel, nie licząc oczywiście soborów, które narobiły większy burdel niż na red street.

Poczytajcie sobie Misję pana Michel Desmarquet'a, nawet z czystej ciekawości jako dobre sci fi. Ja zaś nie widzę sensu dla którego ten człowiek mógłby to zmyślać lub kłamać. Jego przekazem jest zmiana ludzkości, naszej planety, żeby ludzie się kochali i szanowali. Jakbyście ją przeczytali to jasne stałoby się dlaczego Kater założył tamten temat :)

Post N wrz 27, 2009 1:12 pm

Dreamcather: temat pojawił się w sobotę ;)

A ja zobaczyłem te fragmęty czytając Boską Komedie.

Zgadzam się z tym co piszesz. I myślę że ludzie posiadali takie jak i inne zdolności paranormalne jednak zrezygnowali z nich na rzecz rozwijającej się techniki i z czasem zostały one zapomniane (szczególnie w Europie).

A co do biblii to sam nie jestem pewnien, czy w czasach kiedy była dostępna tylko dla zakonników, i trzymana przez lata w ukryciu i zamknięciu, była przepisywna dokładnie tak jak być powinna a nie tak jak chcieli owi zakonnicy, czasem nie do końca tak zacni jak opisują ich kronikarze.
Palenie dzieł które zostały uznane przez kościół jako złe pochodzące od szatana, wydaje mi się bardzo podejrzane, gdyż sprzeciwia się to wolnej woli jaką ma każdy człowiek daną od Boga (czy w Kogo tam wierzy). Wybór powinien być zawsze!

A na soborach to fakt też mi się wydaje że powstało więcej złego niż dobrego, wliczając dogmaty o nieomylności papieża, czy tego że najlepsza i najpełniejsza droga do Boga to tylko przez KK.

I jeszcze jedna rzecz, (troche odbiegłem od tematu) to to że KK mówi i wierzy że już tak dobrze zna Boga wie czym jest i jak się do niego dostać, jak żyć i co myśleć żeby go zadowlić, a to chyba jest pycha czyli jeden z grzechów glównych. Czy to naprawdę takie łatwe? Bóg, szatan, niebo, piekło? Wydaje mi się że prawda jeszcze nawet w połowie nie została odkryta...
Pozdro

Post N wrz 27, 2009 5:35 pm

Fc_uk napisał(a):A co do biblii to sam nie jestem pewnien, czy w czasach kiedy była dostępna tylko dla zakonników, i trzymana przez lata w ukryciu i zamknięciu, była przepisywna dokładnie tak jak być powinna a nie tak jak chcieli owi zakonnicy, czasem nie do końca tak zacni jak opisują ich kronikarze.

dawniejsi kopiści byli tylko ludźmi. wielu rzeczy nie rozumieli i często tekst interpretowali po swojemu. i niby obecna wersja Biblii została przetłumaczona z oryginału pół wieku temu temu przez Benedyktynów w Tyńcu to jednak i oryginalna wersja podlegała tym samym procesom, nie było tylko przekłamań przy tłumaczeniu. zapewne wiele da się z niej odczytać - przy odpowiedniej interpretacji :mrgreen:
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Post Wt lut 16, 2010 9:27 pm

Wizje Św. Pawła. Drugi List do Koryntian.

"Byłoż to w ciele czy poza ciałem, tego nie wiem; Bóg to wie- że został on porwany w zachwycie aż do raju i usłyszał tam słowa tajemne"

"Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba."

Post Pt lip 22, 2011 1:55 pm

Akartian- Nie rozumiem, dlaczego twierdzisz, że wg. Starego I Nowego Testamentu OOBE jest niemożliwe. A co sądzić o tych którzy widzieli Anioły w snach, a Co ze Św. Janem chodzącym po Niebie. W jaki sposób dzieci w Fatimie widzialy piekło?

Post Cz wrz 27, 2012 7:41 pm

Fc_uk napisał(a):
9 Wpadnijcie w osłupienie i trwajcie w nim,
zaślepcie się i pozostańcie ślepi,
bądźcie pijani, choć nie od wina,
zataczajcie się, choć nie pod wpływem sycery.

To raczej dotyczy upojeniem się miłością do Boga i zachwytu nad Nim

10 Bo Pan spuścił na was sen twardy,
zawiązał wasze oczy <wieszczków>
i zakrył wasze głowy <jasnowidzów>.

Tutaj Bóg mówi że sen zwykły, nie oob jest czymś złym bo uniemożłiwia widzenie, czy racjonalne myślenie, nawet dla jasnowidzów czy, poetów.

Nie tu Bóg wpływa na człowieka tak, że nie potrafi dostrzec prawdy. Jest to kara.

Tajemnica objawienia
11 Każde objawienie jest dla was jakby słowami zapieczętowanej księgi. Daje się ją temu, który umie czytać, mówiąc: «Czytaj ją, prosimy». On zaś odpowiada: «Nie mogę, bo ona jest zapieczętowana». 12 Albo dają księgę takiemu, który nie umie czytać, mówiąc: «Czytajże to», a on odpowiada: «Nie umiem czytać».

Tu opisane jest że „faza” jest jak zapieczętowana księga, czyli że jeżeli każdy człowiek śni, to teoretycznie każda osoba na ziemi może mieć OOB, lecz nie umie tego zrobić bez odpowiedniej wiedzy czy jak w drugim przypadku, ktoś ma wiedzę jak to zorbić lecz mówi że nie umie lub nie rozumie znaczenia tego zjawiska.

Nie w tamtych czasach Bóg posyłał proroków do ludzi, oni im prorokowali dzielili się objawieniami, a ci co mieli zatwardziałe serca nie potrafili tego pojąć lub zaakceptować. Wymyślali sobie takie wymówki, jak dziś z Ewangelia Jezusa. Jedni nie rozumieją inni nie chcą słuchać odrzucają, dla innych za długa - każda wymówka dobra aby nie usłyszeć.

Proroctwo
13 Wyrzekł Pan: Ponieważ ten lud
zbliża się do Mnie tylko w słowach,
i sławi Mnie tylko wargami,
podczas gdy serce jego jest z dala ode Mnie4;
ponieważ cześć jego jest dla Mnie tylko
wyuczonym przez ludzi zwyczajem,

Tutaj Bóg mówi że ludzie są nieświadomi, są zdala od Boga chwalą Go tylko slowami w kościele czy modlitwach a ich serca sa z dala od niego. Mamy tu jasne przeciwieństwo oob gdzie ludzie czują miłość, wolność i wielu przypadkacj zjednoczenie z Bogiem, czy panującym tam światem bez zbędnych słów. Nie jest też wyuczonym zwyczajem, ponieważ nawet najbardziej doświadczonemu podróżnikowi czasem się to nie udaje.

Tak tu Bóg nie chce aby ludzie czcili go tylko słowami czy ofiarami, chce czynów miłości wypływających z serca i w tym realnym świecie a nie w świecie obe. Tutaj przeciwstaw się złu, podziel się z bratem itd. a w obe to jak chcesz potwierdzić, że kochasz drugiego. tu wstąp do wspólnoty osób danych ci przez Boga a nie do takich jaki sam sobie wybierzesz, idź nakarm biednego. W obe wszyscy są super bo świąd łudy nic nie kosztuje.

14 dlatego właśnie Ja ponowię niezwykłe działanie
cudów i dziwów z tym ludem:
zginie mądrość jego myślicieli,
a rozum jego mędrców zaniknie.

Tu Bog mówi o cudach czyli, w moim mniemaniu o uświadamianiu ludzi ze OOB istnieje i jest czymś niezwykłym a mądrość mędrców tu na ziemi, znikinie czyli tam w „astralu” się na nic niezda.

Lud zawinił, cała historia żydów jest jak sinusoida, gdy się oddalili od Boga spadała kara tu jest mowa o tym, że odbierze ludziom mądrość, a co się stanie z głupim narodem, wpadnie w niewole, wojny domowe itd

Natomias w liście do Rzymian (List Rzym. 13, 11) św. Paweł pisze:

A zwłaszcza rozumiejcie chwilę obecną: teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Teraz bowiem zbawienie jest bliżej nas, niż wtedy, gdyśmy uwierzyli.

Mówiąc powstanie ze snu Paweł nie ma na myśli, aby się obudzić i wstać, ale obudzić się we śnie czyli doświadczyć OOB ponieważ, gdy mamy już wiedzę i wiarę że się uda, przychodzi czas aby doświadczyć tego samemu. Więc tak naprawdę powstanie ze snu czyli OOB jest chwilą obecną w dokładnym znaczeniu tego słowa.

To wszystko jest przenośnia, lud który śpi jest ludem zniewolonym, powstanie ze snu jest wyzwoleniem z niewoli grzechu

Nie wiem jak do tego doszedłeś, ale szok Biblia jasno się wyraża co się stanie z czarownikami i okultystami. A projekcje astralne to są elementy magi i okultyzmu za pomocą, której człowiek w chodzi w relacje z demonem. Ci co się tym zajmują wiedza o tym. A co Biblia mówi o tych, którzy wchodzą z nimi w relacje to proszę bardzo:

2 Moj. 7:11-12 Wtedy także faraon wezwał mędrców i czarowników, a czarownicy egipscy uczynili to samo czarami swoimi. Każdy z nich rzucił laskę swoją i zamieniły się w węże. Ale laska Aarona połknęła laski ich.

3 Moj. 19:26 Nie będziecie jedli niczego z krwią; nie będziecie wróżyć ani czarować.

3 Moj. 19:31 Nie będziecie się zwracać do wywoływaczy duchów ani do wróżbitów. Nie wypytujcie ich, bo staniecie się przez nich nieczystymi; Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

3 Moj. 20:6 Kto zaś zwróci się do wywoływaczy duchów i do wróżbitów, by naśladować ich w cudzołóstwie, to zwrócę swoje oblicze przeciwko takiemu i wytracę go spośród jego ludu.

3 Moj. 20:27 A jeżeli mężczyzna albo kobieta będą wywoływać duchy lub wróżyć, to poniosą śmierć. Ukamienują ich, krew ich spadnie na nich.

2 Król. 21:5-6 Zbudował też ołtarze dla całego zastępu niebieskiego na obydwu podwórcach świątyni Pana. Również swego syna oddał na spalenie, uprawiał wróżbiarstwo i czary, ustanowił zażegnywaczy i wróżbitów i wiele złego czynił w oczach Pana, drażniąc go.

Izaj. 2:6 Lecz ty porzuciłeś swój lud, dom Jakuba, gdyż pełno jest wśród nich wróżbitów Wschodu i czarowników jak u Filistynów, a z cudzoziemcami zawierają umowy.

Izaj. 8:19 A gdy wam będą mówić: Radźcie się wywoływaczy duchów i czarowników, którzy szepcą i mruczą, to powiedzcie: Czy lud nie ma się radzić swojego Boga? Czy ma się radzić umarłych w sprawie żywych?

Jer. 27:9-10 Wy więc nie słuchajcie waszych proroków ani waszych wieszczbiarzy, ani waszych marzycieli, ani waszych wieszczków, ani waszych czarowników, którzy mówią wam: Nie będziecie służyli królowi babilońskiemu. Gdyż prorokują wam kłamliwie, aby was oddalić od waszej ziemi, bym Ja was odrzucił i zginęlibyście.

Zach. 10:2 Lecz terafy mówią słowa mylne, a wróżbici mają kłamliwe widzenia. Sny, które tłumaczą, są złudne, puste ich słowa pociechy. Dlatego ludzie włóczą się jak trzoda, błąkają się, gdyż nie mają pasterza.

Mal. 3:5 Wtedy przyjdę do was na sąd i rychło wystąpię jako oskarżyciel czarowników, cudzołożników i krzywoprzysięzców, tych, którzy uciskają najemnika, wdowę i sierotę, gnębią obcego przybysza, a mnie się nie boją - mówi Pan Zastępów.

Dz.Ap. 8:9-24 A był w mieście od jakiegoś czasu pewien mąż, imieniem Szymon, który zajmował się czarnoksięstwem i wprawiał lud Samarii w zachwyt, podając się za kogoś wielkiego. A wszyscy, mali i wielcy, liczyli się z nim, mówiąc: Ten człowiek to moc Bożą, która się nazywa Wielka. Liczyli się zaś z nim dlatego, że od dłuższego czasu wprawiał ich w zachwyt magicznymi sztukami. Kiedy jednak uwierzyli Filipowi, który zwiastował dobrą nowinę o Królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, dawali się ochrzcić, zarówno mężczyźni, jak i niewiasty. Nawet i sam Szymon uwierzył, gdy zaś został ochrzczony, trzymał się Filipa, a widząc znaki i cuda wielkie, jakie się działy, był pełen zachwytu. A gdy apostołowie w Jerozolimie usłyszeli, że Samaria przyjęła Słowo Boże, wysłali do nich Piotra i Jana, Którzy przybywszy tam, modlili się za nimi, aby otrzymali Ducha Świętego. Na nikogo bowiem z nich nie był jeszcze zstąpił, bo byli tylko ochrzczeni w imię Pana Jezusa. Wtedy wkładali na nich ręce, a oni otrzymywali Ducha Świętego. A gdy Szymon spostrzegł, ze Duch bywa udzielany przez wkładanie rąk apostołów, przyniósł im pieniądze I powiedział: Dajcie i mnie tę moc, aby ten, na kogo ręce włożę, otrzymał Ducha Świętego. A Piotr rzekł do niego: Niech zginą wraz z tobą pieniądze twoje, żeś mniemał, iż za pieniądze można nabyć dar Boży. Co się tyczy tej sprawy, to nie masz w niej cząstki ani udziału, gdyż serce twoje nie jest szczere wobec Boga. Przeto odwróć się od tej nieprawości swojej i proś Pana, czy nie mógłby ci być odpuszczony zamysł serca twego; Widzę bowiem, żeś pogrążony w gorzkiej żółci i w więzach nieprawości. Szymon zaś odpowiedział i rzekł: Módlcie się wy za mną do Pana, aby nic z tego na mnie nie przyszło, co powiedzieliście.

Dz.Ap. 16:16-19 A gdyśmy szli na modlitwę, zdarzyło się, że spotkała nas pewna dziewczyna, która miała ducha wieszczego, a która przez swoje wróżby przynosiła wielki zysk panom swoim. Ta, idąc za Pawłem i za nami, wołała mówiąc; Ci ludzie są sługami Boga Najwyższego i zwiastują wam drogę zbawienia. A to czyniła przez wiele dni. Wreszcie Paweł znękany, zwrócił się do ducha i rzekł: Rozkazuję ci w imieniu Jezusa Chrystusa, żebyś z niej wyszedł. I w tej chwili wyszedł. A gdy jej panowie ujrzeli, że przepadła nadzieja na ich zysk, pochwycili Pawła i Sylasa, zawlekli ich na rynek przed urzędników.

Gal. 5:19-21 Jawne zaś są uczynki ciała, mianowicie: wszeteczeństwo, nieczystość, rozpusta, Bałwochwalstwo, czary, wrogość, spór, zazdrość, gniew, knowania, waśnie, odszczepieństwo, Zabójstwa, pijaństwo, obżarstwo i tym podobne; o tych zapowiadam wam, jak już przedtem zapowiedziałem, że ci, którzy te rzeczy czynią, Królestwa Bożego nie odziedziczą.

Obj. 21:8 Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga.

Obj. 22:14-15 Błogosławieni, którzy piorą swoje szaty, aby mieli prawo do drzewa żywota i mogli wejść przez bramy do miasta. Na zewnątrz są psy i czarownicy, i wszetecznicy, i zabójcy, i bałwochwalcy, i wszyscy, którzy miłują kłamstwo i czynią je.

Każdy kto uprawia obe wchodzi w świat okultyzmu i czarowników. Rożni się jedynie poziomem postrzegania tego tematu.
Ostatnio edytowano Cz wrz 27, 2012 7:46 pm przez edii22, łącznie edytowano 1 raz

Post Cz wrz 27, 2012 7:44 pm

Nessa napisał(a):Wizje Św. Pawła. Drugi List do Koryntian.

"Byłoż to w ciele czy poza ciałem, tego nie wiem; Bóg to wie- że został on porwany w zachwycie aż do raju i usłyszał tam słowa tajemne"

"Znałem człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty - czy to w ciele było, nie wiem, czy poza ciałem, nie wiem, Bóg wie - został uniesiony w zachwyceniu aż do trzeciego nieba."

Należy dodać, że trzeba pierw zostać świętym według Praw Bożych, a dopiero potem oczekiwać doświadczeń nadnaturalnych. Bo w przeciwnym razie, raczej marnie się skończy!

Powrót do Rozważania za/przeciw OOBE