Yerba mate;]]

Dział ten jest poświęcony wszelkim "wspomagaczom" ułatwiającym osiagniecie stanu poza ciałem. Programy komputerowe, dźwięki, zioła i inne.

Moderator: Opiekunowie

Post N sty 31, 2010 12:25 pm

Re: Yerba mate;]]

z tą rakotwórczością to ściema. Looknijta na blog Pawlikowskiej.

http://www.beatapawlikowska.com/kitchen,list,2398.html

Yerba mate była przez wiele lat badana przez amerykańskich naukowców – zanim zdecydowano, że jest bezpieczna i można ja wprowadzić na rynek w USA.

W latach 90-tych rozpoczęto badania, które miały wyjaśnić potencjalny związek między piciem yerba mate a chorowaniem na raka. Sami naukowcy jednak przyznają, że trudno jest jednoznacznie określić wyniki tych badan, ponieważ ludzie pijący yerba mate często też jedzą różne niezdrowe rzeczy (np. mięso pieczone na ogniu), piją alkohol i palą tytoń – a szczególnie ta ostatnia używka jak wiadomo powoduje nowotwory. Tak więc badania rozpoczęto, zakończono, ale ich wyniki są wątpliwe – tym bardziej, że w przeszłości inni naukowcy stwierdzili rzecz dokładnie odwrotną – czyli ze składniki zawarte w yerba mate przeciwdziałają nowotworom.

Ja osobiście nie bardzo wierzę w te rakotwórcze właściwości – widziałam w Ameryce południowej całe rodziny pijące yerba mate od wielu lat – gdyby istniało niebezpieczeństwo zachorowania, w Argentynie i Paragwaju pewnie musiałyby być całe epidemie. Ale tam na miejscu nikt o tym nigdy nie słyszał.

Mam też wątpliwość co do sposobu prowadzenia tych badań – ponieważ badano osoby, które piją yerba mate – nie sprawdzając ile i jakich rzeczy te osoby oprócz yerba mate zjadają i wypijają w ciągu dnia, jaki mają styl życia.

Wiem też, że yerba mate sprowadzana do Polski musi posiadać odpowiednie certyfikaty. Nie wszystkie firmy sprowadzające yerba mate do Polski przestrzegają tego obowiązku – zawsze więc warto sprawdzić czy dany importer sprzedaje zioła certyfikatem. Ja sprawdziłam :)

Post Cz lut 11, 2010 12:32 am

@Archer:
W smaku na początku faktycznie, nienajlepsza jest yerba, ale uwierz mi, że jeśli zrobisz sobie umiarkowaną dawkę, powiedzmy 1/4 pojemnika, będziesz zadowolony. :) Ja piję yerbe od 1,5 roku, przetestowałem już kilka tych mocnych, a najbardziej cenię sobie yerbe La Rubia, lub Colon Especial. Jak się oswoisz ze smakiem, kup jedną z nich, mocne, ale nie gorzkawe w smaku, można powiedzieć, że nawet czuć nieco słodko na końcu. Pozdrawiam :)

Post Pt sty 10, 2014 7:37 pm

Hej
Ostatnio zakupilem pierwszą swoją yerbę w życiu.
Jest to jakaś zwykła klasyczna yerba bez dodatków.
Miałem z yerbą wcześniej kontakt, lecz był okazjonalny. Na przykład po imprezie po nocce gdzieś u znajomego, bądź na samej imprezie w trakcie trwania. Bardzo mi przypadła do gustu yerba. Ogromnie mnie rozgrzewała od środka, ocieplała organizm i pobudzała. Smak nie miał dla mnie większego znaczenia, no może pierwszy łyk w życiu nie był za wspaniały.
Jednak ostatnio zrobiłem sobię własną, którą zakupiłem.
Nasypałem 2/3, zalałem i po paru minutach popijałem.
Napiłem się około godziny 17.
Muszę powiedzieć, że do godziny 7 rano nie zmrużyłem oka. Było to bardzo męczące doświadczenie, kompletnie nie było sposobu zasnąć, mimo technik które wykonywałem by zasnąć. Cała noc przewiercona w łóżku. Bardzo się sfrustrowałem ponieważ na rano musiałem być wypoczety do pracy.
Trochę się sparzyłem do yerby przez to. Nic nie zadziałało nigdy na mnie tak mocno, tak zastymulowało ( prócz innych sybstancji stworzonych do stymulacji organizmu ), jak yerba. Na tę chwilę odstawiłem ją.
Czy ja jestem bardziej podatny na substancje zawarte w yerbie? Czy nieodpowiednio użyłem pijąć po południu, czy po prostu ona tak działa i można ją pić jedynie rano ?
Pozdrawiam
Poprzednia strona

Powrót do Wspomagacze OOBE