Przywitaj się

Właśnie zarejestrowałeś się na forum ? Nikogo tu nie znasz ?? Opowiedz nam coś o sobie, jak masz na imię, gdzie mieszkasz, czym się zajmujesz i interesujesz, cokolwiek tylko chcesz, wybór należy do ciebie. Z pewnością pomoże nam to lepiej się poznać.

Moderator: Opiekunowie

Post Pt paź 31, 2014 3:16 am

Re: Przywitaj się

Ja też się witam :)

Jestem humanistką ze ścisłym umysłem, po ścisłym kierunku studiów. Pewnie nie wierzyłabym w oobe, gdyby nie to, że jako nastolatka nieoczekiwanie prawie "wyszłam", późnym porankiem, z otwartymi oczami. Ogromny ciężar nagle wbił mnie dosłownie w łóżko, silne narastające wibracje i łomot w uszach mnie przeraziły. Nie wiedziałam co to jest, ale wiedziałam, że jeśli pozwolę, żeby to się dalej działo, to coś się wydarzy. Z wielkim wysiłkiem zatrzymałam wibracje. Akurat interesowałam się w tym czasie LD, więc dokształciłam się w tym temacie. Postanowiłam nigdy w życiu tego nie próbować.
Po prawie 10 latach znalazłam się jednak na takim dziwnym etapie życia, w którym doszłam do wniosku, że w natłoku różnych ideologii, religii, opinii i kłamstw muszę, chcę w coś wierzyć, chcę znać odpowiedzi na moje pytania o "życie, wszechświat i całą resztę" ;) , wiedzieć coś na pewno. Nikt nie może dać mi tej wiedzy, bo każdy może mi jedynie przedstawić swoją własną wiarę, własne poglądy, opierające się nieraz na tym, co ktoś kiedyś wymyślił i czego nie da się już zweryfikować.
Coś mi wciąż podszeptuje, że tam mogę znaleźć jakieś odpowiedzi, coś zrozumieć, coś mnie tam ciągnie - dlatego wróciłam do tematu. Mam zamiar naukowo podejść do sprawy. Po kilku nieudanych próbach przeczytałam książkę R. Monroe i tej samej nocy miałam pierwsze (bardzo krótkie) oobe w życiu (opisałabym, ale kto to będzie czytał). Od tamtej pory znów nic, ale w końcu się uda :)

Evie napisał(a):Witajcie!
Zastanawiam się czy ktoś tu jeszcze zagląda. Bo jeżeli tak to może udałby się reaktywować forum z tą garstką odwiedzających. Może spróbować założyć nowe forum lub po prostu odświeżyć te.
Co o tym myślicie?

Szczerze mówiąc, jak się rejestrowałam to nie zwróciłam uwagi, że nikt tu już nie pisze - byłam wcześniej bardziej skupiona na czytaniu. Bardzo chętnie bym odświeżyła forum, przynajmniej w tematyce oobe, nawet z garstką osób - jestem bardzo za. Będę mimo wszystko tu zaglądać.

Post Pt paź 31, 2014 12:20 pm

Tylko pamiętaj o BHP w pracy duchowej nad sobą - oczyszczaniu, zabezpieczaniu, energetyzowaniu, etc. Koleżanka Conchita zrobiła fajny wpis na ten temat:

http://nienazwane.net/duchowo-energetyczne-bhp.html

Fakt faktem każden sam musi odkryć po co konkretnie tu inkarnował, co sobie zaplanował osiągnąć i doświadczyć. Przeczytaj, chyba że czytałaś, "Wędrówki dusz" Michaela Newtona. Trochę wyjaśniają w tej kwestii. Acz i tak nic nie zastąpi własnych poszukiwań.

Post Pt paź 31, 2014 1:32 pm

Dzięki, przeczytałam, bardzo przydatny tekst, zgadzam się z nim w pełni.
Myślę, że część opisanych tam punktów już spełniam.
Już jakiś czas temu dotarło do mnie, że nasze życie poddane jest regułom i schematom myślenia, które sami jako ludzie narzuciliśmy i że prawda kryje się gdzieś pod tym wszystkim. Zawsze odczuwałam swego rodzaju wspólnotę, "pokrewieństwo" z innymi ludźmi, będące ponad religiami, subkulturami itp. I jakoś zawsze wyjątkowo łatwo przychodziło mi zrozumienie motywów ich działań i "wczucie się" w to, co czują (głupio to brzmi :) ) .
Zawsze też miałam tendencje do analizowania siebie i swojego zachowania jakbym stała z boku,tak jakby w środku była "druga ja", która tylko obserwuje i widzi przyczyny i skutki. Mimo to nie zawsze umiem opanować negatywne emocje, nawet jeśli znam ich źródło.
Nad pogłębieniem tych "zdolności", które już posiadam, nad medytacją, znalezieniem wewnętrznego światła i kilkoma innymi sprawami koniecznie muszę popracować. Dziękuję, że zwróciłeś mi na to uwagę.

Post Pt paź 31, 2014 7:18 pm

O, to masz podobne podejście. Analityczne, obiektywne spojrzenie na siebie, poza wyobrażenia i emocje przez umysł automatycznie narzucane.

Herbinka poleciła kiedyś taką książkę pt. "Dłonie pełne światła" autorstwa Ann Brennan. Bardzo mi się spodobała, bo zamiast ezoterycznego napuszenia czy niejasnych porad, konkretne i praktyczne informacje w niej zawarto, z Twoim ścisłym zacięciem też powinno Cię to zainteresować.

http://www.dobreksiazki.pl/b171-dlonie- ... wiatla.htm

Myślę, że każdy z nas ma w sobie piękno i potencjał ze Źródła pochodzący i Źródłem nas łączący, a naszym zadaniem jest je zgłębiać, żeby ewoluować coraz bardziej i jak się da, innych wspomagać w tym odkrywaniu. Medytacja to chyba najlepsze narzędzie do tego celu. Nawet kosmici tak twierdzą ;-)

Post So lis 01, 2014 2:55 pm

Dzięki jeszcze raz, zaczęłam czytać tą książkę, którą mi poprzednio poleciłeś i tę też na pewno przeczytam :)
Nad medytacją to długa praca mnie czeka, bo mój umysł, który wszystko analizuje, w tym przypadku przeszkadza - nie pozwala mi się całkiem wyłączyć. Ale już kilka razy osiągnęłam coś w rodzaju wewnętrznego spokoju, takiego poczucia bezpieczeństwa - bardzo miłe uczucie. Pewnie po prostu trzeba ćwiczyć.

Post Wt mar 31, 2015 4:47 pm

cześć wszsytkim. mam na imię Adrian. Pochodze z Warszawy, a mam 30 lat :).

Post Cz kwi 23, 2015 8:24 am

Witam Wszystkich serdecznie,

jestem nowy na forum, pozdrawiam

Post Śr kwi 29, 2015 12:41 am

Dołączam się do powitań! Mam na imię Marta, mam 25 lat, jestem absolwentką polonistyki. Obecnie mieszkam w Krakowie. Miło mi, że mogę do Was dołączyć :)

Post Wt paź 06, 2015 1:56 pm

Witam wszystkich.

Kim jestem?

Zawód: Programista (Informatyk).
Zainteresowania: Sztuka i Nauka, Buddyzm, Parapsychologia i inne zjawiska paranormalne w tym LD i OOBE.
Więcej info o mnie na deviantART w deviantID: http://neo-mahakala-108.deviantart.com/ .

Czytałem że OOBE można połączyć z Buddyzmem i ma to nazwę Jogi Snu (Milam).
---
Oświecenie to podstawa, droga i cel.

Mag

Post Wt mar 29, 2016 4:28 pm

dobry den :) mam 26 lat i interesuję się głównie mistyką :D
nim krzykniesz
Poprzednia strona

Powrót do Przedstaw się