Cytaty :)


Jedyny zakamarek forum w którym rozmawia się na temat inny niż mówi główna idea forum i to rozmawia się całkowicie legalnie.

Moderator: Opiekunowie

Avatar użytkownika

Posty: 415

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 7:51 pm

Post Pn cze 23, 2008 3:06 pm

Cytaty :)

Dodawajmy cytaty, aforyzmy, złote myśli... coś, co daje do myślenia :)Ode mnie na początek:



"Tak samo, jak pojedynczy krok nie tworzy ścieżki na ziemi, tak

też pojedyncza myśl nie stworzy ścieżki w Twoim umyśle. Aby

stworzyć głęboką, fizyczną ścieżkę, chodzimy po niej wielokrotnie.

Aby stworzyć głęboką mentalną ścieżkę, musimy myśleć

wielokrotnie te myśli, które chcemy, by zdominowały nasze życie."

- Henry David Thoreau
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Post Pn cze 23, 2008 6:04 pm

Re: Cytaty :)

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy.

Albert Einstein

Post Pn cze 23, 2008 6:28 pm

Re: Cytaty :)

Kilka cytatów z mojej ukochanej książki. "Diuna" Franka Herberta.

"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."

"Miłosierdzie to możność zatrzymania się choćby na moment. Nie ma miłosierdzia tam, gdzie nie można się zatrzymać."

"Kamień jest ciężki i piasek ma ciężar, ale cięższy od nich obu jest gniew głupca."


"Uważaj na nóż, a nie na dłoń, która go trzyma."

"Ucisk powoduje rozkwit religii." - ten bardzo prawdziwy.

I na koniec dwa moje ulubione:

"Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło. Niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzie, obrócę oko swej jaźni na jego drogę. Którędy przeszedł strach, tam nie ma nic. Jestem tylko ja."

"Każda przebyta do końca droga prowadzi dokładnie donikąd. Wdrap się na górę tylko tyle, by sprawdzi, że jest górą. Nie zobaczysz góry z jej szczytu."

Posty: 270

Dołączył(a): N lut 24, 2008 9:21 am

Post Wt cze 24, 2008 2:34 pm

Re: Cytaty :)

''Na świat przychodzimy wprawdzie jako orginały, często jednak umieramy jako kopie. '' Daniken
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post Cz lut 12, 2009 8:58 am

Re: Cytaty :)

“Prawda to zatem niezgodność postrzegania zewnętrznego obiektu z samym obiektem. To zgodność umysłu z nim samym. Podstawę pewności stanowi zatem świadomość. Umysł sam sobie jest świadkiem. Rozum postrzega w sobie to, co go przewyższa i skąd pochodzi; a znowuż, to co poniżej ciągle nim pozostaje.
Poznanie posiada trzy stopnie – osąd, wiedzę, iluminację. Środkiem albo narzędziem dla pierwszego z nich jest odczucie, dla drugiego dialektyka, dla trzeciego intuicja. Ostatniemu podporządkowuję rozum. To poznanie absolutne oparte na tożsamości poznającego umysłu z poznawanym obiektem.”

Plotyn

Post Cz lut 12, 2009 9:31 am

Re: Cytaty :)

„Jeśli jedna osoba ma urojenia, mówimy o chorobie psychicznej. Gdy
wielu ludzi ma urojenia, nazywa się to Religią"

Post Cz lut 12, 2009 6:04 pm

Re: Cytaty :)

"prawda jest jak dupa. każdy ma swoją"
:mrgreen:

może nie oryginalne, ale dobre :D

Post Cz lut 19, 2009 10:43 am

Re: Cytaty :)

"Są trzy rodzaje prawdy: Cała prawda, tyż prawda i gówno prawda"
"Naród wspaniały, tylko ludzie chuje"- Marszałek Piłsudski
:)
Avatar użytkownika

Posty: 415

Dołączył(a): Śr maja 07, 2008 7:51 pm

Post So mar 21, 2009 9:49 pm

Re: Cytaty :)

""Najpewniejszą oznaką pogodnej duszy jest zdolność śmiania się z samego siebie. Większości ludzi taki śmiech sprawia ból.""
Mam pogodną duszę :)ale i tak nie mam zbyt wielu przyjaciół :D
Nie czytaj moich postów, są głupie.
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post N paź 25, 2009 3:49 pm

Re: Cytaty :)

"Dla tego, kto pokonał umysł, umysł ten jest najlepszym przyjacielem; ale komu się to nie powiodło, temu własny umysł będzie największym wrogiem."

Bhagavad gita 6.6


"Świat ustępuje z drogi, by pozwolić przejść każdemu, kto wie, dokąd zmierza."

Davis S. Jordan

Post N paź 25, 2009 9:05 pm

Re: Cytaty :)

Credo straży królewskiej w starożytnej Grecji.
'' Wszyscy ludzie się boją, ale odważni idą na przód. Czasem po śmierć ale zawsze po zwycięstwo''
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post So lis 28, 2009 1:01 pm

Re: Cytaty :)

“Jako człowiek, który poświęcił całe swoje życie na najbardziej zdroworozsądkową naukę – studia nad atomem mogę Was zapewnić jako rezultat moich badań, że w istocie… nie ma czegoś takiego jak materia. Materia w takim sensie w jakim ją postrzegamy wywodzi się i istnieje jedynie dzięki sile, która wprawia cząstki w drgania i trzyma ten malutki układ słoneczny w całości. Musimy przyjąć, że za tą siłą kryje się inteligenty i świadomy umysł. Ten umysł jest macierzą całej materii i całego wszechświata.”

Max Planck, gdy odbierał nagrodę Nobla



"Prawda to kraina bez dróg. Żadna organizacja, żadna religia, żaden nauczyciel nie mogą do niej doprowadzić. Ludzie patrzą na świat przez pryzmat swoich myśli i swojej przeszłości. Tym samym jesteśmy niewolnikami myśli i czasu. Myśl jest zawsze ograniczona i nigdy nie odpowiada całkowicie rzeczywistości, prowadzi więc do cierpienia. Świadomość uczy odróżniania tego, co rzeczywiście jest, od tego co na ten temat myślimy i w konsekwencji do prawdziwej wewnętrznej wolności. Wszelkie autorytety, religie, ideologie powodują jedynie budowanie kolejnych fałszywych konstrukcji myślowych. Tylko świadomość i obserwacja pozwalają dostrzec ich iluzję."

Jiddu Krishnamurti



"Nigdy nie jest za późno, by stać się osobą, którą mogłeś być."

George Elliot



"Kiedy zorientujesz się, że jesteś po stronie większości - czas zrobić sobie przerwę i zastanowić się nad sobą."

Mark Twain



"Wyobraźnia jest wszystkim. To pogląd atrakcji, które nadejdą w Twoim życiu..."

Albert Einstein



"Najlepsza definicja koncentracji, jaką słyszałem to: gdziekolwiek jesteś - bądź tam!"

Jim Rohn



"Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz - w obu przypadkach masz rację."

Henry Ford
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post N sie 22, 2010 12:59 pm

Re: Cytaty :)

"Kiedy pojawia się umysł, znika rzeczywistość
Kiedy umysł znika, rzeczywistość się pojawia"

Bodhidharma



"Umysł, który rozpoznaje sam siebie, jest pełen miłości.
Umysł, który tego nie potrafi, jest pełen przywiązań."

Lama Ole Nydahl
Avatar użytkownika

Posty: 96

Dołączył(a): Cz mar 20, 2008 3:16 pm

Lokalizacja: Warszawa

Post So maja 17, 2014 11:56 am

Re: Cytaty :)

"Dorastaliśmy w rodzinach dysfunkcyjnych. Ich środowisko wypaczyło nasze myślenie o nas samych i o otaczającym nas świecie. Widząc siebie w krzywym zwierciadle informacji i sygnałów dawanych nam przez naszych rodziców, uwierzyliśmy, że jesteśmy "nie w porządku". Zostaliśmy pozbawieni naszej autentycznej tożsamości i zaczęliśmy szukać sposobów na dobre samopoczucie. Chociaż wyglądamy jak dorośli, nadal zachowujemy się jak dzieci i pozwalamy, aby inni mieli wpływ na nasze myślenie o sobie, nasze poczucie własnej wartości i nasze szczęście. Nasze nieprawidłowe myślenie było przyczyną tego, że podejmowaliśmy decyzje, które nas niszczyły. Dlatego też chcemy przestać poprawiać własne samopoczucie nieskutecznymi zachowaniami, nadużywaniem innych ludzi, seksem, substancjami odurzającymi, manią posiadania, manią sukcesu, pieniędzmi itp."

Mag

Avatar użytkownika

Posty: 18

Dołączył(a): Pt sty 29, 2016 5:02 pm

Post Śr kwi 20, 2016 5:06 pm

Re: Cytaty :)

"jam jest który jam jest"
nim krzykniesz

Powrót do O wszystkim czyli OFF-TOPIC

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO