głęboki trans


Tu będą znajdowały się techniki wychodzenia z ciała lub wywołujące podobne efekty zarówno te autorskie jakie możesz do nas nadesłać, jak i znalezione w różnych książkach czy innych źródłach. Dział jest jednym wielki zbiorem różnych technik, co z pewnością pomoże Ci przy znalezieniu swojej odpowiedniej.

Moderator: Opiekunowie

Post Pn cze 16, 2008 2:50 pm

głęboki trans

Trans

Tutaj chcielibyśmy przybliżyć Tobie zjawisko transu. Jeśli zdecydowałeś się już na pracę ze snami czy też chcesz przeżyć OBE, to trans na pewno Ci się przyda.

"TRANS - stan podobny do niepełnego snu, obniżona świadomość, słaby kontakt ze światem zewnętrznym, automatyczne działanie, występuje podczas hipnozy lub samoistnie w histerii." [Encyklopedia PWN]

Definicja zaproponowana przez PWN chyba nie całkiem odpowiada jednak rzeczywistości (szczególnie ta histeria :-) ). Przyjmijmy zatem że:

Trans jest stanem świadomości w którym ciało fizyczne zostaje całkowicie rozluźnione a bodźce płynące do świadomości ze zmysłów fizycznych są bliskie zeru. W trakcie transu świadomość jest przeważnie lekko przytępiona i trudno jest skupić się na jednej rzeczy. [Bulasty :)]

Jak można wprowadzić się w stan transu? Wbrew pozorom wcale nie jest to takie trudne zadanie. Na początku może zabierać trochę czasu, ale w miarę praktyki staje się to co raz łatwiejsze. Oto jeden z przykładów:

Rozluźnienie fizyczne

Połóż się wygodnie na łóżku, zapewnij sobie co najmniej godzinę wolnego czasu w trakcie którego nikt i nic nie będzie Ci przeszkadzało, możesz wyłączyć telefon, itp. Zaciemnij pokój rozepnij paski i wszystko co Cię krępuje oraz przykryj się czymś lekkim.

Proponujemy też jeszcze przed przystąpieniem do ćwiczenia napiąć z całej siły jakiś mięsień np. nogę, przytrzymać tak i puścić gwałtownie by sama się rozluźniła. Pomoże to tym którzy nie bardzo wiedzą jak czuje się odprężone mięśnie. W trakcie rozluźniania naprawdę trzeba rozluźnić mięśnie a nie tylko powiedzieć sobie że tak jest.

Teraz będziesz rozluźniał(a) swoje fizyczne ciało. Weź kilka głębokich oddechów, powiedz sobie w myślach "Teraz rozluźnię swoje fizyczne ciało". Wyobraź sobie kulę energii wiszącej nad Twoim ciałem, zobacz jaki ma żywe mieniące się barwy... Wyobraź sobie jak z tej kuli zaczynają spływać do twoich stóp stróżki energii, które wypełniają Twoje stopy. Poczuj jak stopy stają się ciepłe i jak się rozluźniają. Gdy już stwierdzisz że stopy są rozluźnione wyobraź sobie jak prądy energii płyną dalej i wypełniają Twoje łydki. Znowu poczuj jak łydki się rozluźniają, poczuj przyjemne ciepło. Idź dalej i rozluźnij tak każdą część swojego ciała. Nie spiesz się, jeśli gdzieś czujesz napięcie poświęć tej części ciała więcej uwagi. W trakcie wykonywania ćwiczenia nie możesz już się poruszać, drapać, przekręcać. Po każdym ruchu należy zacząć rozluźnianie od początku, lub przynajmniej rozluźnić te części ciała którymi ruszaliśmy. Dlatego tak ważne jest wygodne ułożenie się przed rozluźnianiem.

Gdy rozluźnisz już całe ciało przyjrzyj się mu jeszcze raz, sprawdź czy nigdzie nie czujesz żadnego napięcia, jeśli tak to skieruj w to miejsce jeszcze raz energię, poczuj jak pulsuje, jak rozluźnia każdą komórkę twojego ciała aż napięcie znika. Powiedz sobie teraz "Całe moje fizyczne ciało jest całkowicie rozluźnione i odprężone, całkowicie zrelaksowane. Mój oddech staje się spokojny i miarowy, myśli się uspokajają... Moje fizyczne ciało zasypia podczas gdy Ja, moja świadomość pozostaje czujna! " powtórz to kilkakrotnie. Teraz ponownie przyjrzyj się swojemu ciału. Zauważ że nie jesteś w stanie stwierdzić dokładnie jak ułożone jest Twoje ciało, czy głowę masz prosto czy leciutko przekręconą w bok, czy palce u rąk są proste czy skulone... Poczuj jak Twoje ciało zmienia się w nieokreśloną masę, czujesz tylko ciepło i ogólny kształt ciała, żadnych szczegółów.

Pogłębianie

Teraz powiedz sobie "Będę teraz liczyć od 50 do 0. Z każdą kolejną liczbą będę wchodzić głębiej i głębiej w trans, z każdą kolejną liczbą moje fizyczne zmysły zasypiają głębiej i wyciszają się. Gdy doliczę do zera będę w bardzo głębokim transie, moje fizyczne ciało będzie pogrążone we śnie podczas gdy moja świadomość będzie czujna!".

Wyobraź sobie liczbę 50, zobacz jak wisi przed Tobą w czarnej próżni, zobacz z czego jest zrobiona, jaki ma kolor itp. następnie wyobraź sobie jak obniżasz się trochę i zobacz w tym miejscu liczbę 49...

Ważne jest tutaj uczucie opadania, schodzenia podczas wyobrażania sobie kolejnej liczby oraz to by wyobrażać sobie liczby jak najdokładniej.

Po każdej pełnej dziesiątce mów sobie w myślach "Z każdą kolejną liczbą schodzę co raz głębiej, moje ciało zasypia a moje fizyczne zmysły wyłączają się. Gdy doliczę do zera będę w bardzo głębokim transie, moje fizyczne ciało będzie pogrążone we śnie podczas gdy moja świadomość będzie czujna! ".

Gdy dojdziesz już do zera powtórz jeszcze raz "Jestem już w głębokim transie, moje fizyczne ciało śpi bardzo głęboko, moje fizyczne zmysły są uśpione".

Gratulujemy! Właśnie osiągnąłeś(łaś) stan głębokiego transu. Z tego miejsca możesz pójść dalej wybraną drogą.

Odczucia

Jeśli jesteś już w głębokim transie powinieneś/powinnaś czuć pewne rzeczy. Twoje myśli będą raczej rozbiegane, trudno będzie Ci się skupić na jednej rzeczy, wciągać Cię będą błahostki, jakieś skrawki myśli itp., fizyczne ciało prawdopodobnie będziesz czuł(a) jako gorącą (lub zimną) nieokreśloną masę. Możesz czuć jakbyś ważył(a) 200 kg. lub jakbyś nic nie ważył(a) i zaraz miał(a) się unieść w powietrze. Czasami zdarza się że będąc w transie zdaje się człowiekowi, że nie może oddychać, lub jest to trudne (radzimy przeczekać zamiast wychodzić z transu), można też odczuwać "walenie" serca, jednak jest to także złudzenie. Czasami pojawiają się obrazy i dźwięki, ale to już dalszy etap wędrówki.

Wyjście z transu

Wyjście z transu to bardzo prosta sprawa. Są dwa rozwiązania. Albo pozwolisz sobie odpłynąć w sen, albo stopniowo wrócisz do normalnej rzeczywistości. Powiedz sobie "Teraz policzę od 1 do 10. Gdy doliczę do 10 będę całkowicie rozbudzony(a) pełen(na) energii i wypoczęty(a). Z każdym kolejnym razem łatwiej osiągnę stan transu". Wyobraź sobie 1 "moje fizyczne zmysły się budzą". Wyobraź sobie 2 "moje ciało się zaczyna budzić", 3 "zmysły są już całkowicie obudzone", 4, 5, 6, 7 "ciało jest już całkowicie obudzone (poruszaj ręką lub nogą)", 8, 9, 10 "(otwórz oczy, jesteś całkowicie obudzony) jestem pełen(a) energii i wypoczęty(a) jak po całonocnym śnie".

Nie polecamy zrywania się z transu na równe nogi. Może to spowodować ból głowy, rozkojarzenie, lekkie zawroty - nic przyjemnego.

Podsumowanie

Wszystkie wizualizacje/wyobrażenia są czynnościami czysto umysłowymi i nie potrzeba angażować do nich mięśni. Niektórzy mają skłonność napinania mięśni twarzy gdy sobie coś wyobrażają lub mięśni nóg gdy wyobrażają sobie że idą. Jest to całkowicie zbędne i niepożądane. W czasie wizualizacji ma działać tylko i wyłącznie wasz umysł. W transie radzimy nie koncentrować się na fizycznych zmysłach i nie sprawdzać czy na pewno się wyłączyły bo spowoduje to ich włączenie. Jeśli nie przeszkadza Wam żaden dzwięk, znaczy to, że wszystko jest tak jak być powinno.

Pozostańcie w tym stanie jak długo uznacie za stosowne. Wprowadzajcie się w trans jak najczęściej by stało się to proste i łatwe.


znalazłem to dzisiaj,ćwiczenie według mnie może być świetne,dzisiaj spróbuję.

Post Pn cze 16, 2008 4:56 pm

Re: głęboki trans

A miałeś już OBE? Skoro od dawna osiągasz głęboki trans(głębszy niż alfa), i mówisz, że wtedy jest łatwo mieć OBE, to musiałeś wiele razy wyjść z ciała?
A tak właściwie to napisz coś o tym jak osiągasz ten głęboki trans?
Mi się jakoś nigdy nie udało.

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 544

Dołączył(a): N lut 24, 2008 7:28 pm

Post Śr cze 18, 2008 5:43 pm

Re: głęboki trans

Czeto siedzę w transie. Parę razy mnie z niego wyrwały dzwoniące telefony i zaczepiające mnie osoby.Trzeba uważać, by nie uaktywniać się w ciele fizycznym zbyt szybki. Raz nie doszedłem do drzwi i zemdlałem, padając na podłogę jak długi. Parę razy mało głowy mi nie urwało i trzepało przy wymuszanym powrocie..Teraz zaprogramowałem się tak ,ze jak jestem w transie ,to nawet bomba atomowe nie przyspieszy mojego powrotu do rzeczywistości.Niech sobie dzwonią !!!
Jeśli ktoś w nim głęboko siedzi i nie wychodzi z niego przez zagapienie to wystarczy potrząść mu rękoma astralnymi po twarzy . Tak robią hipnotyzerzy. Zawsze ruszają rękoma niefizycznymi przed twarzą.He he ,- myślą sobie fizycznymi a ich astralne przenikają głowę, wydłużając się poza ręce fizyczne.
W transie dzieją się rożne rzeczy z ciałkami. Jedne się rozszerzają a inne wypierają. Jak wracamy zbyt szybko do siebie to wpadające ciałka w stare łożysko przyrównać można do uderzenia młotkiem po głowie.
cialka.net

Post Śr cze 25, 2008 4:45 pm

Re: głęboki trans

ten sposób jest skuteczny,ale dosyć skomplikowany(dużo trzeba zapamiętać),nie testowałem go do końca,ale z tą kulą spróbowałem,muszę powiedzieć że to zajebiście rozluźnia,a gdy jeszcze dodatkowo coś sobie zwizualizuję(jak np.chodzę Max Paynem po swoim mieście)to jestem w 100%zrelaksowany,chwilę to trwa zanim osiągnę całkowity relaks,ale warto poczekać,zaraz spróbuję dalszą część :),tylko jak to wszystko zapamiętać?

Mag

Avatar użytkownika

Posty: 18

Dołączył(a): Pt sty 29, 2016 5:02 pm

Post Cz kwi 21, 2016 7:02 pm

Re: głęboki trans

od 9 lat jestem Całkowicie rozluźniony fizycznie jeśli to można nazwać transem
nim krzykniesz

Powrót do Techniki OOBE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO