Ostatnia wizyta: Wto Paź 14, 2008 10:03 pm Obecny czas: Wto Paź 14, 2008 10:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 6:07 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 11:31 am
Posty: 56
Miejscowość: Lublin
Kolejne zalania robisz wedle uznania. Czyli możesz sobie zalać od razu po wypiciu pierwszego. Yerba nie wyschnie w matero, prędzej Ci matero zapleśnieje :)

Pierwsze zalanie jest najmocniejsze i niektórzy uważają, że jest niesmaczne i pierwszy napar ściągają do ust, ale nie połykają, tylko wypluwają, chociaż ja osobiście piję od razu. Kolejne są słabsze, więc może to Ci pomoże.

Po pewnym czasie polubisz ten "posmak petów" :D.

PS.
Yerba w torebkach? :/ Brzmi jak browar rozcieńczony ciepłą wodą :)

_________________
djnoizz - od 1.1.2009 obywatel województwa polskiego UE - <<moja muza>>


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 8:48 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:06 pm
Posty: 66
Miejscowość: Puławy
no ja jak tez kiedys pierwszy raz sprobowalam pierwsze zalanie taragui to od razu pomyslalam o ziemi z papierosami :)ale naprawde da sie przyzwyczaic :)ja tez zawsze pierwsze pije a nie wypluwam. a jak bardzo Ci przeszkadza ten smak zawsze mozesz sobie pokroic plasterek cytryny i na kawałki i włozyc do mate i smak staje sie troszke inny. moja znajoma tak robi np bo inna jej nie wchodzi ;)

a i ja kiedys widziałam mate w torebkach w jakims sklepie typu Rosmann i wydaje mi sie ze to nie ma z tym nic wspolnego.ale moge sie mylic bo nie piłam takiej ;)

_________________
..I'll see you on the dark side of the moon..


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Czw Maj 15, 2008 1:13 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 272
Miejscowość: Łódź/MŁ
Wypiłem drugie i trzecie zalanie i ciągle smak wykrzywia mnie na wszystkie strony. Myśle że powoli będę zwiększał stosunek mate do stosunku wody i w ten sposób się przyzwyczaję. Dzięki za rady.

Mate w torebkach, przynajmniej to które ja mam (ściągnięte z Argentyny a nie jakaś "miejscowa" produkcja) to normalne mate tyle że w dużo mniejszej ilości, dużo smaczniejsze i sporo słabsze (choć działa na mnie zadawalająco i smakuje, co też się liczy).

_________________
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy." - Martin Luther King


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 1:38 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:06 pm
Posty: 66
Miejscowość: Puławy
łoo chciałam Wam polecic Taragui ziołową! hierbas Serranas. dostałam własnie zapasik z Hiszpani. zayerbista ;)

Image

_________________
..I'll see you on the dark side of the moon..


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 4:14 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 25, 2008 4:28 pm
Posty: 51
Miejscowość: klub pijanego oneironauty
Ja nadal piję argentyńską Nobleza Gaucha, kilograma se kiedyś kupiłem a piję raz na kilka dni, trzy zalania zazwyczaj robię ale kopnięcie ma naprawdę solidne, smak może niektórych bardzo odstraszyć bo tak jak ktoś pisał bardzo przypomina pety zalane wrzątkiem ;]

To w yerbie mi się podoba że kopnięcie ma solidne (mocniejsze niż kawa) ale nie agresywne przychodzi elegancko i trzyma długo. W kawie mi się nie podobało właśnie to że trochę to pobudzenie było agresywne (nie chodzi mi że wywoływało agresję) i często po niej za przeproszeniem srać się chciało ;].

Image

_________________
kopiąc jajami dół pod czereśnię znalazłem wiadro chałwy i trzy tykwy ogórków małosolnych


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Nie Cze 01, 2008 8:30 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 11:31 am
Posty: 56
Miejscowość: Lublin
Ja ze wszystkiego co probowalem zawsze wybieram Pajarito. Klasyka i tyle :)

_________________
djnoizz - od 1.1.2009 obywatel województwa polskiego UE - <<moja muza>>


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Pon Cze 02, 2008 9:29 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:06 pm
Posty: 66
Miejscowość: Puławy
no co racja to racja ;)

_________________
..I'll see you on the dark side of the moon..


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Radca prawny Wrocław • Telewizory, Telewizor LCD • Zabawki • home • altanki • gry • moja klasa • Dieta • Kredyt gotówkowy • Tworzenie stron • noclegi nad morzem • 9 • teksty • sts • Mapa Ipswich
phpBB SEO