Ostatnia wizyta: Sob Sie 29, 2009 10:59 am Obecny czas: Sob Sie 29, 2009 10:59 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Pozycje. Pozycja lotosu.
PostWysłany: Sob Cze 14, 2008 5:07 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 431
W jakich pozycjach medytujecie? Czy ktoś z was medytuje w pozycji lotosu? Czy warto? Systematycznie ćwiczę i rozciągam się, aby wreszcie móc usiąść z nogą na nodze i wyprostowanym medytować na łonie przyrody przez długie godziny :PCzy siedząc w pozycji lotosu też bolą kości i mięśnie? Siedząc "po turecku" medytuję sobie.. bolą mnie stopy: kostki, pięty, po 20 minutach nie mogę się ruszyć, tak bardzo bolą mnie mięśnie nóg :mrgreen:wszystkie, od stóp, poprzez łydki, aż po uda. Mam nadzieję, że w pozycji lotosu łatwiej się siedzi, jak już się nauczy? :PI czy łatwiej jest zachować wyprostowany kręgosłup w tejże pozycji?

_________________
na innych forach jako Glowa
LD:7
Doświadczaj wszystkiego dla samego robienia tego, dla przyjemności. Później stwierdzisz, że to wszystko jest nic niewarte, ale nie będziesz się smucił. Będziesz się cieszył i śmiał, bo zrozumiesz, bez (robienia, posiadania) jak wielu rzeczy możesz być szczęśliwy.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Pozycje. Pozycja lotosu.
PostWysłany: Nie Cze 15, 2008 1:21 pm 
Offline
Opiekun
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 354
Miejscowość: Łódź
Pozycja medytacyjna powinna byc dla ciebie przede wszystkim wygodna, byś mógł skupic się na wyciszeniu umysłu. Więc, jeśli koniecznie chcesz medytowac w pozycji lotosu cwicz długo rozciąganie, a jeśli nie, spróbuj innych pozycji, jest ich wiele.

Ja z "grupy lotosu" medytuje w siedzie po turecku, czasem klęcząc, z nogami złożonymi równomiernie na których opiera się ciało, opierając o ziemie wierzchnie częsci stóp które lekko na siebie zachodzą. Niestety zapomniałem jak się nazywa ta pozycja.

Mozna medytowac leżąc na brzuchu, czy normalnie, celem jest wejście w odpowiedni stan umysłu. No i kregosłup musi byc wyprostowany.

_________________
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Pozycje. Pozycja lotosu.
PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 5:47 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Kwi 18, 2008 7:50 pm
Posty: 181
Miejscowość: *Thorn*
No z tym lotosem też mam masakrę...nawet po turecku długo nie wyrobię, a co dopiero lotos :DJa najlepiej kładę się wygodnie w łóżku....i wszystko jest ok. dopóki nie zasnę :DWięc chyba siedząco na fotelu jest najlepiej : nie zaśniesz, nie boli cię nic :D

_________________
Absurdem jest, żeśmy się urodzili, absurdem jest, że pomrzemy....Sartre


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Pozycje. Pozycja lotosu.
PostWysłany: Pon Cze 16, 2008 6:57 am 
Offline
Opiekun
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 354
Miejscowość: Łódź
Na siedząco pozycja egipska też jest dobra. Pozycje leżące - na brzuchu i plecach są polecane do krótszej medytacje ze względu na dużą możliwośc zaśnięcia.


Jak dla mnie oprócz pozycji podstawą do dobrej medytacji jest miejsce w którym medytuje. Ćwiczę i medytuję jedynie w swoim pokoju i dzięki tym "duchowym" wibracjom idzie coraz lepiej :)
Oczywiście, wiadomo, że medytacja jest dobra kiedy po niej czujemy się przejrzyści, wyciszeni, ale radośni. U mnie ciężko jest z trzymaniem prosto kręgosłupa - muszę dociskac plecy do ściany, bo podobno wychylenia powodują jakieś określone odczucia. Na przkład gdy wychylam się do przodu i schylam glowe w dół, zasypiam, lub czuję się przymulony. Inne wychylenia zgodnie z moimi odczuciami i tym co czytałem, także powodują cos co moze zakłócic lub zmniejszyc jakosc efektów naszych medytacji - dlatego prosty kręgosłup i dumnie wyprostowana głowa to podstawa :)

_________________
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Pozycje. Pozycja lotosu.
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 4:47 pm 
Offline

Dołączenie: Pią Kwi 25, 2008 11:09 am
Posty: 19
Lotos? Da sie nauczyc. Ja wczoraj naprzyklad 20minut wysiedzialem, ale nie przy medytacji, a przy telewizji xD
Moge powiedziec, ze latwiej sie tak siedzi z prostym kregoslupem, niz siedzac po turecku, ale trzeba sie rozciagnac. Mnie nogi bola troche, ale daje rade


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO