Ostatnia wizyta: Wto Paź 14, 2008 10:03 pm Obecny czas: Wto Paź 14, 2008 10:03 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 1:33 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:55 pm
Posty: 136
Miejscowość: Przemyśl - Podkarpackie
Coś specjalnie ode mnie:
Image
rozpoznacie co widnieje na tym stereogramie?:>

_________________
"Każdy dzień nieustanną walką jest
i czy tego chcesz, czy nie
walczysz sam, no bo nawet własny cień
już opuścił dawno Cię"


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 1:46 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 301
Miejscowość: Piechowice (koło J.Góry)
Ja już wiem, ale nie wiem czy mam psuć ludziom zabawę.

Jest tam napis, a jaki, to sobie sami zobaczcie, jakby podkreślony na dole i u góry.

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 2:03 pm 
Offline

Dołączenie: Pią Mar 28, 2008 2:52 pm
Posty: 23
podkreśleniem jest jakby kółko, aureola;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 8:16 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lip 07, 2008 9:22 pm
Posty: 11
Jak byłammała to w takich gazetach- świat zwierząt czy coś podobnego na końcu każdego numeru były takie sterogramy, nigdy nic na nich nie widzialam a bylam tak zaparta ze potrafilam sie w nie wptarywac godiznami, na tych waszych tez nic nie widze.Tlumacze sobie to tym ze mam wade wzroku i moze ona ma zasadniczy wplyw na tomoje "niewidzenie", bo przy stenogramach o ile sie orientuje obydwoje oczu pracuje:)

Anikt ine posiada wideo do synchronizacji ?

_________________
"Czucie i wiara silniej mówi do mnie niżmędrca szkiełko i oko"
A.Mickiewicz


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Nie Sie 03, 2008 5:25 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 01, 2008 4:47 pm
Posty: 51
Miejscowość: Przestrzeń Astralna
Wiem co tam pisze, moge powiedziec?? :)

Natalia bo źle patrzysz :lol:Przybliż oczy pod sam monitor tak żeby zrobiło sie '' zeza '' I potem powoli oddalaj wzrok.

Ciekawe jak są zrobione te stereogramy, i jak sie je robi??


Edit:
Znalazłem :)

Kluczem do ogladania stereogramow jest widzenie rozbieżne. Polega ono na patrzeniu nie na kartkę (lub monitor) z rysunkiem ale poza nią. Z czasem człowiek uczy się manipulować ogniskową wzroku, jednak niezbędny jest trening. Jedni mogą zobaczyć zawartość stereogramu w ciągu kilku sekund, inni dopiero po kilkunastu minutach wpatrywania się w kartkę. Generalnie trójwymiarowego obrazu nie mogą zobaczyć tylko ludzie z poważną wadą wzroku.
Kilka metod na ułatwienie "zobaczenia" stereogramu

Obrazek z stereogramem przybliżyć do nosa, potrzymać chwilę, a następnie powoli oddalać i może kiedyś się uda (metoda z książki "Magiczne Oko", raczej nie do zastosowania z monitorem)
Najprościej jest przybliżyć nos do ekranu i zrobić "zeza" w taki sposób, aby obrazki leżące obok siebie pokryły się. Następnie powoli oddalać wzrok od ekranu cały czas patrząc w ten sam sposób. Przy określonej odległości punkciki powinny stworzyć obrazek.
Inny sposób polega na "rozmyciu" wzroku - nie należy skupiać wzroku na powierzchni obrazka, ale patrzeć na punkt znajdujący się za kartką. Teraz trzeba tylko dobrać ostrość (można oddalać bądź przybliżać rysunek).
Dobrym sposobem nauczenia się oglądania stereogramów jest patrzenie na jakiś przedmiot znajdujący się w dużej odległości od nas, a następnie ustawienie przed oczyma stereogramu, bez zmiany ogniskowej wzroku (tak jak gdybyśmy nadal patrzyli na oddalony przedmiot).
Trzymaj stereogram w odległości 40-50 cm przed oczyma. Spróbuj skrzyżować oczy za nim (skoncentruj się na odległym punkcie). Po kilku minutach z kartki wyłoni się bryła, napis, ...
Można sobie w pewien sposób ułatwić sprawę. Proszę narysować na kartce w odległości mniej więcej 3,5 centymetra dwie kropki, usytuowane na jednej linii poziomej. Ważne jest, aby kropki były identyczne. Teraz "rozmywając" wzrok, proszę spróbować zobaczyć cztery kropki. Następnie postarać się, aby dwie środkowe kropki zlały się jedną i utworzyły jeden ostry obraz. Będzie on jakby tkwił w innej płaszczyźnie niż kartka - to jest właśnie ten efekt. Tak samo postepujemy, oglądając stereogram.
Niektórzy patrzą na stereogramy odwrotnie, tzn., że skupiają wzrok dokładnie w połowie odległości od obserwowanego stereogramu. Wynikiem tego jest to, że to co normalnie widziane byłoby najdalej, teraz będzie widziane najbliżej i na odwrót. Ten sposób jest rzadziej używany, dlatego wszystkie obrazki są przystosowane do sposobów poprzednich (ponieważ to, co zobaczysz na rysunku, zależy od tego, w jaki sposób patrzysz!)
W razie kłopotów z ostrością na monitorze można spróbować mrugnąć kilka razy.
Początki są trudne, ale naprawdę warto poćwiczyć. Mi nauka zajęła jakieś dwa lata od czasu gdy ujrzałem pierwsze przykłady stereogramów i po wielu próbach stwierdziłem, że chyba jestem niezdolny do ich oglądania, do chwili, gdy wreszcie udało mi się ujrzeć w którymś z nich "drugie dno". Na początek polecam ćwiczenia na prostych sterogramach takich, jak pokazane ponizej. Po obejrzeniu kilkunastu obrazków nabiera się takiej perfekcji, że wystarcza kilka chwil i już widzimy co jest w środku. Jeżeli wiesz już w jaki sposób zobaczyć stereogram to życzę dobrej zabawy.


http://www.pnet.pl/~zajaczek/stereogramy/st/teapot.gif
http://www.pnet.pl/~zajaczek/stereogramy/st/spiral.gif
http://www.pnet.pl/~zajaczek/stereogramy/st/stereo1.jpg

Te najlepsze:
http://www.pnet.pl/~zajaczek/stereogram ... plasma.jpg
http://www.pnet.pl/~zajaczek/stereogramy/st/tube.gif
http://www.pnet.pl/~zajaczek/stereogramy/st/face.gif - najłatwiejszy

_________________
Image
OOBE: 0
LD: 5


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 20 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Urząd skarbowy lublin • tonery laserowe • Mapa Ipswich • Oferty pracy • ubranka dziecięce • Tanie tapety na telefon • Modne fryzury • BlackWiki • Odchudzanie • zakopane kwatery • wierszownik • projekty garaży • Boks Filmiki • Golf 3 • Świąteczne Opisy
phpBB SEO