Ostatnia wizyta: Pon Maj 05, 2008 3:35 pm Obecny czas: Pon Maj 05, 2008 3:35 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 1 post ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dlaczego skrót nie jest zawsze ten sam, np. OOBE, OBE, OoBE?
PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 1:25 pm 
Offline
Administrator
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 20, 2008 2:38 pm
Posty: 139
Miejscowość: Warszawa
Powyższe skróty pochodzą z amerykańskiego, a amerykanice, prócz wszelkiej maści wielgachnych i w swym często groteskowym king size wymiarze przedmiotów codziennego użytku, o dziwo uwielbiają pomniejszać i upraszczać robiąc np. skróty ze skrótów. Pierwotny i pierwszy skrót doznań poza ciałem, brzmiał OOBE, czyli "out of body experience". Posiadał w swym członie wszystkie z pośród pierwszych liter słów. Po jakimś czasie skrót ewoluował do OBE, a co niektórzy zapisywali go jeszcze z niewielkim cieniem starej nazwy, a mianowicie dodawali małe "o" od słówka "of", OoBE wkrótce zostało wyparte akronimem OBE. Najnowsza wersja tegoż zacnego skrótowca brzmi OB, czyli "poza ciałem". Jeszcze się nie zagnieździła zanadto u Nas i jest zrzadka używana, ale w USA parapsychologowie stosują ją nagminnie, dziamoląc ołbi,ołbi...

DS.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 1 post ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Opisy Pionowe • inteligentny dom • prezent • moja klasa • Sylwester 2008 • Opisy na Gadu Gadu • Fotka • magnesy reklamowe • wynajem auta gdańsk • domy jednorodzinne • Hostel Warszawa • tonery laserowe • hotele białystok • gadzety reklamowe • Praca online
phpBB SEO