podstawa


Moderator: Opiekunowie

Post Pn cze 09, 2008 3:14 pm

podstawa

Na początek każdy powinien znać prostą zasadę: energia idzie za świadomością a świadomość idzie za energią. Jeśli na czymś się koncentrujesz tam posyłasz swoją energią, ale i w drugą stronę - tam gdzie gromadzisz energię tam spływa Twoja świadomość.

Proste jak drut, ale jakie implikacje?!

Pierwsza część jest raczej oczywista - jest to świadome kierowanie swoją energią. Możesz z nią robić co chcesz: doładować się, przesunąć, wywołać różne stany w tym oobe, skierować strumień do kogoś, dotknąć go świadomością, dać miłość itp. Ciąg jest prosty - impuls wywołuje myśl która wywołuje emocje i dalej działanie. Czasami jest na skróty i impuls przyczynowy wywołuje emocje z pominięciem obszaru mentalnego - wtedy mamy emocje tzw. irracjonalne. Oczywiście te wszystkie zmiany, które w nas zachodzą są ruchem tej samej energii, która jest przesuwana do różnych układów pod wpływem drgnień świadomości (czyli zakłóceń wiązki M) - bo czysta świadomość nie drga tylko jest...

Druga część jest również bardzo istotna: masz dużo energii na danym poziomie to naturalnie przemieszcza się tam Twoja świadomość. Niejako jest ona ściągana w dane obszary. Łatwo to można zaobserwować w pracy - gdy mam napakowane energii eteryczno-astralnej nie mogę za nic w świecie wziąć się do pracy, bo świadomość mi wisi w astralu a mental ucieka ziewając z nudów. Dopiero przepchnięcie siłą woli energii w górę unieruchamia i angażuje mentala do danej pracy. Astral wreszcie zamyka paszczę i nie goni przez okno do słoneczka na zewnątrz.

Post Wt cze 24, 2008 4:45 pm

Re: podstawa

Przepraszam a co ma wspólnego pchnięcie energii w górę z rozpoczęciem pracy? Z tego cio ja wiem, to pchanie energii w stronę najwyższych czakr nie powoduje zbytnio chęci do pracy w realu :D Ja raczej odpływam, doświadczam czegoś innego niż chęć do pracy :D
Pomóż z wyjaśnieniem :)

Post Śr cze 25, 2008 8:59 am

Re: podstawa

***Mermaid*** napisał(a):Przepraszam a co ma wspólnego pchnięcie energii w górę z rozpoczęciem pracy?

To zależy jaką pracę wykonujesz. Jeśli fizyczną lub wymagającą ruchu i aktywności to dobrze mieć dużo energii "w brzuchu" i niżej. Ja pisałam o pracy intelektualnej przy braku aktywności fizycznej. Myślę, że przesunięcia energii zachodzą samoistnie i nie trzeba w to ingerować. Mam na myśli raczej przypadki gdy są jakiś trudności, gdy energia sama nie rozkłada się tak jak chcemy (bo naprawdę np. chcemy biegać po łąkach a tu trzeba w pracy wysiedzieć i zrobić coś nieciekawego) - wtedy przydają się manipulacje energią zamiast szprycowania się kawą czy innymi cudami poprawiającymi rzekomo koncentrację.

Możesz przesunąc energię, albo zmienić ośrodek, na którym się koncentrujesz (wtedy energia sama przepłynie), ale w normalnej aktywności fizycznej, bez transów (siedząc przez chwilę spokojnie), z czuciem ciała fizycznego. Nie powinnaś wtedy odpływać.

Post Pt paź 17, 2008 7:02 pm

Re: podstawa

Witam.
Ten drut to inaczej manifestacja myśli, myśli czyli nazywanie elektronów, grupowanie ich i przesyłanie. Ale to nie jest jedyna rzecz o której trzeba pamiętać.
Bo jak każdy „UFOK” wie, trzeba się liczyć z prawami wszechświata, a w tym kontekście z prawem „przyczyny i skutku”.
Dla opornych podam prostą technikę do sprawdzenia (przy okazji poprawi się kultura na naszych drogach :P):
Jadać autem( jako kierowca) w dłuższą trasę, najlepiej jednego dnia w jedną stronę, a drugiego powrotem. Jadąc tam starajcie się przepuszczać ile aut wam się da (czyli zwykła uprzejmość na drogach). Wracając doznacie tej samej uprzejmości z drugiej stron . Proste jak dwa druty :P
Pozdrawiam w nowym lepszym życiu.

Post Śr lis 12, 2008 10:23 pm

Re: podstawa

"MAKIA - energia podąża za uwagą....

Innymi słowy - dostajesz to, na czym się koncentrujesz, bo tam gdzie kierujesz swoje myśli, kierujesz również energię. Polecam zrobić mały eksperyment.

Odejdź na chwilę od komputera i usiądź w spokojnym miejscu. Wyciągnij dłoń i wystaw palec wskazujący. Skoncentruj się na nim, możesz mieć otwarte lub zamknięte oczy. Postaraj się nie myśleć o niczym innym, tylko o swoim palcu. Poczuj go, poczuj jak opina go skóra, jak osadzony jest paznokieć, jak delikatny jest opuszek. [ćwiczenie to poznałam w książce Dotyk kwantowy, Richarda Gordona]

Co czułaś? Najczęstsze doświadczenie to poczucie zimna, ciepła, mrowienia lub pulsowania. To nic innego jak skumulowana w twoim ciele energia, którą poprowadziłeś swoją uwagą do palca. Jeśli możesz ją przenieść do palca, możesz ją równie dobrze przenieść w każde inne miejsce (np. bioenergoterapeuta potrafi ją przenieść na swojego pacjenta).
Zasada ta ma kilka ważnych konsekwencji. Na przykład, koncentrowanie się na negatywach, problemach i przeszkodach może je wzmacniać, najczęściej zupełnie niepotrzebnie. Koncentrowanie się na chwili obecnej, możliwościach i pozytywach jest oczywiście o wiele lepsze. Energia sama w sobie jest neutralna, to, co przyciągniemy i stworzymy zależy tylko od nas.
Nasza uwaga automatycznie podąża za energią, czyli wszystkimi wybijającymi się wydarzeniami, dźwiękami, emocjami, postaciami, itd. Stąd może być trudno odciągnąć uwagę od negatywów, ponieważ niosą one ze sobą silny ładunek energetyczny. Czasem lepiej jest transformować i wykorzystać tą energię, jak w sztukach walki, zamiast uciekać albo walczyć z czymś ocenianym jako negatywne. Tak czy inaczej, warto nauczyć się świadomie kierować swoją uwagą, a nie miotać się od jednego bodźca do drugiego.

W praktyce:
1. Koncentrując się na czymś, dodajesz temu energii. Bądź uważna czy są to negatywy czy pozytywy, coś potrzebnego czy zbędnego.
2. Pilnuj tego, co przykuwa twoją uwagę, może to być coś ważnego. " WKLEJONE Z POZASCHEMATY.PL .... jedna z 7 podstawowych zasad HUNY ...polecam każdemu zapoznanie się z wszystkimi 7 bo są niewiarygodnie proste , prawdziwe i jeszcze coś.... nic mi tak w życiu nie pomagało jak stosowanie się do tych zasad ... dzięki nim można mieć więcej oobe efektywniej pracować z energią lub..... po prostu być szczęśliwym... to żadna magia tylko czysta psychologia

Powrót do Praca z energią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO