Post Wt paź 26, 2010 11:25 am

Tybetańska metoda wizualizacji.

"Jeżeli jesteś osobą pobudliwą, wówczas przed pójściem spać możesz wykonać kilka głębokich oddechów, aby uspokoić się i wyregulować przepływ powietrza. Następnie skoncentruj się na białej tybetańskiej sylabie «A» w centrum swojego ciała. Jeżeli wolisz łacińskie «A», jest to do przyjęcia. Istotną rzeczą jest to, aby korespondowała ona w twoim umyśle z dźwiękiem Ahhh. Ważne jest to, że kiedy widzisz tą literę, automatycznie wiesz, jaki jest jej dźwięk.

Jeżeli na początku nie powiedzie ci się w koncentracji i widzeniu tego ,«A», może to znaczyć, że nie wiesz, jak wizualizować. Wtedy spróbuj napisać «A» na kawałku papieru, położyć go przed sobą i patrzyć nań przez chwilę. Zamknij oczy, a wówczas to «A» pojawi się natychmiast przed twoim umysłem. W ten sposób otrzymasz dokładniejszy obraz.
Próbujesz więc koncentrować się na białym «A». Możesz też skupić się na
obecności tego białego «A» i zostać z nim tak długo jak potrafisz.

Można również wykonać pewnego rodzaju trening, aby osiągnąć większą precyzję w odczuwaniu tej obecności. Wyobraź sobie, że z centralnego «A» powstaje drugie «A», z niego trzecie «A», dopóki nie zobaczysz łańcucha «A» wznoszących się do korony twojej głowy. Następnie wizualizuj, że te «A» powracają w dół. Jeżeli nie zaśniesz natychmiast, możesz powtórzyć to kilka razy. Zawsze wtedy gdy masz trudności z odczuwaniem obecności «A», bardzo ważne i pożyteczne jest wizualizowania tego łańcucha «A». Jest to sposób nasycenia swojej przejrzystości.

Najważniejsza rzecz polega na tym, że kiedy zasypiamy, próbujemy utrzymać obecność tego «A». Początkowo należy je widzieć dokładnie i wyraźnie, potem rozluźniamy się. Relaksacja nie oznacza wypuszczenia czy porzucenia «A». Nadal zachowujemy poczucie jego obecności, relaksujemy się, a potem zasypiamy.

To może się nie powieść za pierwszym razem; niekiedy na rezultat trzeba będzie poczekać."

NAMKHAI NORBU RINPOCHE & MICHAEL KATZ
TYBETASKA JOGA SNU I PRAKTYKA NATURALNEGO ŚWIATŁA



Mnie się udało raz, później przestałem ale teraz znowu powracam do tej metody.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.