Ostatnia wizyta: Sob Sie 01, 2009 1:25 pm Obecny czas: Sob Sie 01, 2009 1:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: nie pełna relaksacja i zpadanie w sen
PostWysłany: Nie Kwi 13, 2008 11:12 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 413
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Pozwolę sobie zacytować pewną ciekawą wypowiedź SadaM'a i spróbuję udzielić na nią odpowiedzi.
SadaM pisze:
Cytuj:
Otóż zawsze gdy się relaksuje i próbuje wejść w trans, czuję jak stopniowo zanika mój zmysł dotyku. Niestety tylko w jednej ręce. To pierwsza sprawa. Po drugie, gdy jestem już rozluźniony i zrelaksowany, to zawsze po pewnym czasie leżenia i nie myślenia o niczym - zasypiam. Z reguły dla większości z was pewnie trudno jest zasnąć na plecach. Cóż, dla mnie to niestety nie ma różnicy, czy się położę na plecach, na brzuchu, czy też na boku. Ktoś wie co w takiej sytuacji robić? A może ktoś miał ten sam problem i znalazł rozwiązanie? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Witaj Adamie,
TAK. Pierwszy na ogół wyłania się zmysł czucia. Jeżeli jest to wyjście z ciała bezpośrednie i jeśli jesteś praworęczny wyłoni się najprawdopodobniej dłoń lewa, gdyż jest ona mniej jakby tu rzec "zakotwiczona" w ciele fizycznym, ma mniej użytkowanych połączeń nerwowych. I odwrotnie, gdy jesteś mańkutem wyłoni się jako pierwsze prawe ramię.
By uzyskać lepszą czujność umysłu i przez to nie zasnąć, pozycję ciała w Twoim wypadku, gdy zapadasz w sen w każdej jednej, proponuję lekko-niewygodną. Zdecydowanie może to poprawić skupienie umysłu a i przez to nie pozwoli zapaść w sen bez świadomość. Przykładem może być pozycja półleżąca z odchyloną, jako że jesteś praworęczny, w lewą stronę głową. Prowadzisz relaksację, a gdy tylko poczujesz, że głowa staje się lżejsza, lub „naskoczyła” z wymuszonego skrętu w lewo na inną pozycję, zrób test rzeczywistości, ale tylko mentalnie i jeśli okaże się że, Twoje przypuszczenia co do realności budzą zastrzeżenia, po prostu wstań z łóżka... a wówczas: dzień dobry, jesteś poza zmysłami fizycznymi, tu panują inne prawa, wyszedłeś z ciała…

DS

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: nie pełna relaksacja i zpadanie w sen
PostWysłany: Sob Kwi 19, 2008 6:09 am 
żeby nie zasnąć można też liczyć co 3 od 100 do 1,mi to pomaga zachować świadomość,można też wcześniej rozbudzać umysł,ewentualnie można też poćwiczyć koncentrację,teraz już nie mam takich problemów jak kiedyś z utrzymaniem świadomości,ostatnio potrafię dłużej medytować niż kiedyś,nie tracąc świadomości,niestety LD ani OOBE jeszcze nie miałem,mam nadzieję że pomogłem


Góra
  
 
 Temat postu: Re: nie pełna relaksacja i zpadanie w sen
PostWysłany: Śro Cze 17, 2009 3:44 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Cze 17, 2009 9:22 am
Posty: 8
Miejscowość: Białystok
ja mam jeszcze większy problem a mianowicie nie udaje mi się wejść w trans.. tzn udaje ale nie zbyt często i tak jak to bylo ostatnio: byłam już w półśnie i zaczynałam widzieć różne rzeczy i tak jakby byłam gotowa żeby wejść w trans ale za każdym razem kiedy tak jest to w tym właśnie momencie tak jakby tracę kontrolę (przestaje panować ogólnie nad ciałem i myślami) i odruchowo się całkowicie wybudzam bo nie chcę zasnąć (bo w końcu gdybym zasnęła to było by gorsze od wybudzenia się)

macie dla mnie jakąś radę?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: nie pełna relaksacja i zpadanie w sen
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 7:26 am 
Online
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 09, 2008 8:17 am
Posty: 154
Miejscowość: Pyskowice
Jeżeli robisz coś takiego zaraz przed snem, to jest to znana wszystkim obenautom cofka z powodu fizycznego zmęczenia.

Jeżeli coś takiego się powtórzy staraj się z tym nie walczyć, mimo iż nie chcesz zasnąć. Twoja świadomość wyśle odpowiednie zawiadomienie do podświadomości i być może obudzisz się już "po drugiej stronie". Ze mną tak np. jest bardzo często :)

Pozdrawiam :)

_________________
Doświadczenia poza ciałem: (około) 29

------------------Nielicząc--bezwiednych--------------------------

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: nie pełna relaksacja i zpadanie w sen
PostWysłany: Czw Cze 18, 2009 10:48 pm 
Offline

Dołączenie: Czw Maj 07, 2009 3:08 pm
Posty: 25
Miejscowość: Świdnik
W przypadku osób praworęcznych wyłania się lewa ręka a w przypadku osób leworęcznych - ręka prawa. A co ma zrobić osoba oburęczna?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: nie pełna relaksacja i zpadanie w sen
PostWysłany: Pią Cze 19, 2009 5:04 am 
Online
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 09, 2008 8:17 am
Posty: 154
Miejscowość: Pyskowice
No najprawdopodobniej wyłaniają się nogi ;d (nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi).

_________________
Doświadczenia poza ciałem: (około) 29

------------------Nielicząc--bezwiednych--------------------------

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: nie pełna relaksacja i zpadanie w sen
PostWysłany: Nie Cze 21, 2009 12:49 pm 
Offline
Opiekun
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 336
Miejscowość: Łódź
Każdy musi sprawdzić, jaką część ciała odczuwa jako pierwszą wychodzącą z ciała. W gruncie rzeczy, to nie jest jakoś ogromnie istotne, co pierwsze, co drugie, a co dziesiąte ;)

Ja jestem oburęczny i zwykle pierwsze "w górę" szły nogi, więc coś w tym jest KruKu :D

_________________
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Alexa [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO