Ostatnia wizyta: Czw Maj 22, 2008 1:01 am Obecny czas: Czw Maj 22, 2008 1:01 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Internetowa płaszczyzna komunikacji
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 6:24 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 379
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Cenna uwaga dla Internautów otwierających swe serca,

Zauważyłem, a i od innych osób uzyskałem potwierdzenie, iż internet, a zwłaszcza forum, gdzie często obnażamy swoje uczucia, tworzy niejako płaszczyznę mentalną na której wielokroć odbywamy podróże myślowo-emocjonalne, czyniąc to wielokrotnie nieświadomie i nie kontrolowanie. Innymi słowy: dzięki netowi łączymy się i w dużej mierze nie jest to tylko połączenie stricte dotyczące wymiany informacji, lecz często jest to połączenie, jakby tu rzec... bardziej wnikliwe i penetrujące niekiedy naszą podświadomość. Jesteśmy wśród samych-swoich, więc na tą chwilę nie lękam się o tym głośno mówić.
DS

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internetowa płaszczyzna komunikacji
PostWysłany: Czw Lut 21, 2008 6:46 pm 
Offline

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 3:28 pm
Posty: 16
Miejscowość: Wrocek
można by powiedzieć że zachodzi komunikacja na szersza skalę wykorzystujemy zmysły niefizyczne w tu i tera do poszerzenia komunikacji, ktara to jest tutaj znacznie ograniaczona do tekstowego przekazu blee, problem w tym że wiekszość ludzi tego nie "widzi" i atakuje siebe mentalnie wzajemnie - przykre, ale w większości innych przypadków jest to z pozytkiem dla nas ;)


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internetowa płaszczyzna komunikacji
PostWysłany: Sob Lut 23, 2008 10:57 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:46 pm
Posty: 254
Miejscowość: złota kula nad światami
Jest to zupełna prawda - podczas wymiany zdań tworzy się kontakt niefizyczny - nasze ciała niefizyczne kontaktują się, kontakt na poziomie emocji odczuwany jest w brzuchu, a mentalny w głowie (gardło i czoło). Oczywiście można przesyłać też miłość:).

Niestety można też dostać nieźle w tyłek, dlatego zgodnie z moją nową lekcją, jeśli taka wymiana nam nie odpowiada trzeba umieć się zamknąć i przerwać połączenie (wycofać się do środka, do wnętrza i pozwolić by wpływy zewnętrzne spłynęły po powierzchni).

_________________
...Jak biec to do końca potem odpoczniesz,
Potem odpoczniesz cudne manowce...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Internetowa płaszczyzna komunikacji
PostWysłany: Czw Lut 28, 2008 9:13 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 28, 2008 8:47 pm
Posty: 20
Wszystko zalezy od tego jak bardzo serio ludzie biorą do siebie pewne słowa, zwroty. Czasem trzeba podchodzić do internetu z dystansu. Nie zawsze łatwo jest wyczuć intencje osoby z nami rozmawiającej. Równowaga przede wszystkim :)

_________________
http://www.czlowiek.tv - życie uwiecznione kamerą


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Internetowa płaszczyzna komunikacji
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 4:37 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 11:57 am
Posty: 38
Miejscowość: z pogranicza snu i jawy...
Swietny temat Darku. Zgadzam się z tym, ze kazdy nawet mały wkład niezaleznienie czy emocjonalny czy intelektualny musi znaleźć swój odbiór. Gdzie pojawia się słowo tam ciągnie za sobą cały gaszcz emocji, wystarczy ze ktoś sie jakkolwiek do niego ustosunkuje. W necie gdzie kazdy ma swobode wypowiadania się, bardzo łatwo wpasc w taki gaszcz i uznac albo za swoje, albo dac sie poniesc i wtedy popłynie jak woda w pęknietej rurze ;)

Dlatego czujnosc i swiadomosc ze to cały czas kontakty miedzyludzkie, niefizyczne - gdzie ciałka cały czas sie kontaktują - a nie tylko monitor, stronka, posty i nicki czyli jakies niezidentyfikowane ja w próżni.

_________________
"Odkąd szukanie mnie unużyło, jam się znajdować nauczył nagle.
Odkąd mi wiatr się sprzeciwił siłą - z wszystkimi wiatry płyną me żagle." Fryderyk Nietzsche


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Internetowa płaszczyzna komunikacji
PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 6:48 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 28, 2008 9:26 pm
Posty: 16
Miejscowość: Adults only!
Coś w tym jest. Wzajemnie podsycamy sobie przygasający ogień motywacji. Czytając niektóre z doświadczeń poza ciałem aż zazdrość zżera :oops:i chęć doświadczenia tego samego ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Internetowa płaszczyzna komunikacji
PostWysłany: Wto Maj 20, 2008 8:55 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 27, 2008 10:00 pm
Posty: 33
Na pewno tworzymy przez internet wspolna plaszczyzne mentalna.
Fajne jest tez przy tym to, ze mozemy samych siebie dobrze obserwowac, widziec przejawy wlasnego ego .Kiedys z racji tego, na jakim kierunku bylam duzo czytalam o terapiach grupowych , o tym, ze w kazdej grupie znajduja sie przedstawiciele okreslonych typow, majac troche wiedzy na ten temat mozna przewidziec jak sie potoczy dyskusja , jezeli odbywa sie na plaszczyznie nieco prywatnej, moderatorzy sa jakby odzwierciedleniem terapeutow grupowych, dla terapeuty istnieje duze zagrozenie wejscia w swiadoma lub nieswiadoma manipulacje poprzez takie a nie inne kierowanie dyskusja, moze delikatnie podzegac ludzi lub prowadzic do oczekiwanych efektow. Dlatego niezwykle wazna role odgrywa to, na ile swiadomi sa moderatorzy, unikam for, gdzie moderatorzy biora udzial w takich gierkach. Kiedy jest sie na forum, gdzie moderatorzy uwazaja, ze to ludzie tworza forum i pozwala sie im wyrazac swoje zdanie bez kierowania to ludzie natychmiast to czuja i pozwala to im na wyrazanie siebie. W jakims watku napisales, Darku, ze na forach zostawiamy "strzepy siebie", to prawda, czasem mozna to bardzo wyraznie odczuc,ma sie ochote takie strzepy zabrac ze soba kiedy juz nie pasuja do forum.
Super, ze to tutaj forum istnieje, jest tyle mentalnych form na tym swiecie a my mamy szanse stworzyc - nasunelo mi sie tu samo z siebie nieoczekiwanie slowo PLATFORMA , wiec niech tak zostanie zapisane- MAMY SZANSE STWORZYC PLATFORME. (Jeszcze nie wiem jak to zdanie rozumiec, ale moze sie jakos wyjasni).

_________________


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Alexa [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Tachimetry • Eska • aston martin • dowcipy • Baza wierszy • wpaster • Łańcuszki na Gadu Gadu • Wideofilmowanie • nowe technologie • imprezy integracyjne • paintball w warszawie • aranżacja wnętrz • Drukarka • Gry • Panorama Biznesu
phpBB SEO