Pytanie o medytacje?

Umiesz medytować? Naucz tego innych. Chcesz się nauczyć medytacji? Zajrzyj.

Moderator: Opiekunowie

Avatar użytkownika

Posty: 129

Dołączył(a): So lis 29, 2008 8:15 pm

Lokalizacja: Kraina nisko latających stonek

Post Pt lis 06, 2009 7:24 pm

Pytanie o medytacje?

Witam wszystkich.
Zastanawiam się czy można medytować na leżąco?
Od jakiegoś czasu robię właśnie coś takiego ale nagle zastanowiłem się czy to co robię jest medytacją czy relaksacją?
Leżę sobie na plecach i skupiony jestem na oddechu (czyli tak jak w medytacji) ale czy to aby na pewno medytacja?
Ciężko się wysłowić....

Posty: 38

Dołączył(a): So maja 10, 2008 1:41 pm

Post Pt lis 06, 2009 7:54 pm

Re: Pytanie o medytacje?

To są tylko formy, niektórzy medytują w ruchu(TAI CHI) inni w pozycji ,,kwiatu lotosu", a jeszcze inni po prostu chodzą sobie po parku i medytują przy okazji, to od ciebie zależy którą formę sobie wybierzesz i jaka jest dla ciebie najlepsza.
Avatar użytkownika

chosen one ;)

Posty: 262

Dołączył(a): So maja 30, 2009 9:11 pm

Lokalizacja: Obywatel Wszechświata

Post Pt lis 06, 2009 8:55 pm

Re: Pytanie o medytacje?

Tak jak wspomniał akartian medytację można praktykować w różnych formach.
Możesz nawet leżeć, tylko jest pewna kwestia, że pozycja horyzontalna sprzyja zasypianiu i łatwiej o dekoncentrację.
Radziłbym robić to na początku w siedzącej pozycji, z prostym kręgosłupem oczywiście bez przegięć, postawa rozluźniona bez zbędnych napięć.
W takiej postawie łatwiej zachować koncentrację, można nadmienić o pozycji lotosu, czy pół lotosu lub zenza, czyli siedzenie na piętach.
Postarać się też możesz o poduszkę do medytacji, wypchana jest ona łuskami z kaszy gryczanej, sam mam taką od lat i dobrze mi służy.

Najważniejsze to prosty kręgosłup i swobodny oddech :)
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
Obrazek

Powrót do Medytacja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO

Wymiana linkami Monitoring www Kuchnia hawajska Artykuły komputery Finanse i ubezpieczenia Prawo finansowe Page Rank Pani szuka pary Wakacje w lesie Praca w Polsce Telefony i akcesoria Działki Motocykle