OOBE? Nie jestem pewien...

Tu dzielisz się swoimi pierwszymi przeżyciami związanymi z OOBE

Moderator: Opiekunowie

Post Śr cze 23, 2010 1:36 pm

OOBE? Nie jestem pewien...

Witam! Dziś w nocy miałem dziwne doświadczenie. Codziennie próbuje techniki WILD na LD. A więc zamknąłem oczy i czekam. Nagle widzę jakiś kwiat rozglądam się dookoła a tam biała przestrzeń nic nie ma, więc mówię "chcę na łąkę" Przeniosło mnie na jakąś polane łąkę (wszędzie były kwiaty) Czytałem że aby wyjść z ciała poprzez sen wystarczy lecieć do góry, więc tak też uczyniłem. Leciałem do góry coraz szybciej i szybciej i nagle tak jakbym się obudził ale miałem zamknięte oczy miałem drgawki i słyszałem jakiś jazgot. I nagle stałem na środku swojego pokoju z tą różnicą, że okno było większe niż normalnie i nie było parapetu. Mówię sobie" wreszcie się udało'' i zacząłem biec w stronę okna. Odbiłem się od szyby. Za drugą próbą było tak samo i się obudziłem.
I tu moje pytanie czy to było tylko LD czy może OOBE?

P.S Jestem początkujący ale miałem już 2-3 świadome sny.

Post Śr cze 23, 2010 2:44 pm

Re: OOBE? Nie jestem pewien...

Może nie jestem super extra doświadczona, ale powiem Ci tylko tyle, że czasami granica miedzy OOBe a LD jest tak cienka i niewyraźna, że nie da się tego rozgraniczyć. Pytanie sie nasuwa: czy taka granica w ogole istnieje?
My ( w sensie ludzie:)) mamy wpojoną tendencję do analizowania i kategoryzowania swoich doświadczeń, najlepiej bedzie jak się tego po prostu wyzbędziesz i bedziesz sie cieszył doswiadczeniami, niech niepotrzebna chcec nazywania wszystkiego nie zepsuje Ci doznań :)

Post Śr cze 23, 2010 2:57 pm

dobra myśl ale mam jeszcze pytanie. Czy marzenie senne się dzieje poza ciałem?

Post Śr cze 23, 2010 5:58 pm

Nie wiem czy ktokolwiek Ci na to odpowie, nikt nie wie czym jest sen, nawet naukowcy :)
Kwestia przekonań, moim zdaniem owszem, dzieje sie poza cialem :)

Opiekun

Pochwały: 1

Post Śr cze 23, 2010 7:54 pm

Nie ma różnicy czy to LD czy oobe. Doświadczaj i tyle, bo to są te same sprawy różniące się tylko jakimiś sztucznie przypiętymi etykietkami.

Post Cz cze 24, 2010 2:31 pm

childofbodom napisał(a):Nie wiem czy ktokolwiek Ci na to odpowie, nikt nie wie czym jest sen, nawet naukowcy :)
Kwestia przekonań, moim zdaniem owszem, dzieje sie poza cialem :)

Witam

oto cytat z książki 'Rozmowy ze Śmiercią' van Helsinga który może przybliżyć czym jest rzeczywiście sen ;)

''Sny są obrazami wydarzeń, które cię dotyczą, są obrazami ludzi, którzy są wokół ciebie, obrazami, które odebrałeś i przejąłeś od nich. Ponieważ każdego dnia człowiek spotyka się z innymi ludźmi, istnieje możliwość przejęcia czegoś z ich energetycznych pól, co później uwidacznia się w obrazach. Wiele snów przedstawia to, co przeżywa dusza, gdy nocą opuszcza ciało. Dusza jest kombinacją wielu różnych ciał z duchowej substancji (określa się je jako ciało astralne, ciało przyczynowe, mentalne i emocjonalne; przyp. aut), przy czym anioł stróż, gdy podaje ci rękę, zabiera jedno albo kilka z nich i wyrusza z nimi w podróż. W ten sposób część duszy opuszcza nieświadomie ciało we śnie i jesteś w stanie przekraczać różne wymiary kosmosu i wszechświata. Wszystkie doświadczenia, które tam przeżywa, doświadczenia kosmicznych światów, zabiera ze sobą do świadomego bytu, do twej nadświadomości.
Może to wszystko później widzieć w snach. Niektóre „pomieszane” sny są przełożeniem różnych doświadczeń, które miały duchowe ciała. Rano możesz być zdezorientowany, bo twój mózg nie może tego pojąć, świadomość jednak to potrafi. Twoja podświadomość gromadzi te obrazy jako doświadczenia, by zrobić z nich użytek jeszcze w tym życiu, byś mógł stać się wielkim pisarzem (śmiech) albo wymyślić jakiś wynalazek. W ten sposób, poprzez rozdzielenie twoich duchowych ciał, możesz udać się również do swoich wcześniejszych żywotów, a to, co tam przeżyjesz, może zostać wszczepione w teraźniejszość, w dzień dzisiejszy. Nagle możesz stać się zdolny do tworzenia wielkich wynalazków, bowiem jeśli duchowa częstotliwość twojego bytu w nocy odbyła na przykład podróż w życie na innej planecie, by się tam rozejrzeć, to jesteś wówczas w stanie tamtejszy byt wszczepić jako doświadczenie w teraźniejszą, ziemską świadomość. Jest to magazynowane w duchowych komórkach i zostaje uwolnione podczas obecnego ziemskiego życia. W ten sposób tamtejsza wiedza staje się ziemską wiedzą. Często ludzie tacy postrzegani są jak szaleńcy, bo noszą w sobie wiedzę przyszłości, której otoczenie nie rozumie. Istnieją też sny, podczas których ludzie mają wrażenie, że przebywają na statkach kosmicznych obcych istot i że są tam poddawani badaniom. W takich przypadkach może rzeczywiście chodzić o przeżycia, podczas których zabierane są wszystkie ciała. Również takie przeżycia zatrzymywane są w podświadomości, rzadko jednak są uwalniane. Badania takie zazwyczaj przeprowadzane są po to, by obce istoty mogły stwierdzić, czy dana postać należy do ich gatunku, a więc czy jest potomkiem takiej grupy, która kiedyś odwiedziła Ziemię i czy prowadzi na niej kolonię. Sprawdza się to poprzez badania próbek krwi, tkanek i nasienia. W pewnym sensie sen jest niczym statek powietrzny, używany przez podświadomość, przez duchowy byt, po to, by móc opuścić Ziemię. Traktuj sen jak bramę, którą przekraczasz, by przejść w kosmiczną świadomość. Jeśli potrafisz to robić, to zaprogramujesz samego siebie i swój ziemski byt, teraźniejszość. W ten sposób, dzięki snom, będziesz mógł podróżować, tak jak samolotem, w przeszłość i w przyszłość, bo wszystko jest teraźniejszością.
Tym samym, sen na Ziemi jest wstępem do tego, co jest rzeczywiście osiągalne i możliwe. Pomieszane i niezrozumiałe sny są dla człowieka ćwiczeniem w rozwoju, by mógł on podróżować przez przestrzeń i czas. Sen jest jak drzwi. Dzięki niemu jesteś w stanie przejść z mózgu w nadświadomość, a więc w to, co ma duchowe podłoże. W związku z tym, sen zawiera w sobie pewną funkcjonalność. Te informacje powinny wystarczyć. Potrzebujecie tego, co nazywacie na Ziemi czasem, by rzeczywiście przebywać we śnie. Sen to doświadczenie. Trzeba nauczyć się podróżować za jego przyczyną i czuć go, aby go poznać. Samymi słowami nie da się tego opisać.''

Post Cz paź 21, 2010 12:42 pm

Witam

Od jakiegoś czasu zdarzają mi się niby 'wyjścia' lecz nie czuję jak wychodzę z ciała tylko od razu znajduję się w określonej scenerii - może to coś w stylu LD.Jednak są one bardzo krótkie, kilkusekundowe chociaż nigdy nie spojrzałem na zegarek żeby sprawdzić ile to trwało.Podczas ich prawie zawsze poruszam się z wielką prędkością ( raz nawet czułem wiatr na plecach ) dlatego szczegóły mi umykają ale tak jak się nagle rozpoczynają tak nagle się kończą.Ostatnio miałem dwa:pierwsze jak jechałem w pociągu i krajobraz się dość szybko zmieniał za oknem a drugie gdy w pewnym momencie czułem jak unoszą się moje nogi i nagle znalazłem się przy żółto-zielonej ścianie i zacząłem się od niej bardzo szybko oddalać po czym nastąpił błyskawiczny powrót do ciała fizycznego.Nadmienię tu że motyw ściany dość często mi się powtarza w tych błyskawicznych podróżach.
Zastanawiam się nad tym często i myślę że może to być związane z niedostateczną ilością energii która posiadam dlatego tak krótko trwają te wojaże :(
Prosiłbym o jakieś sugestie.

Pozdrawiam serdecznie

Powrót do Pierwsze OOBE