Ostatnia wizyta: Śro Wrz 16, 2009 7:05 pm Obecny czas: Śro Wrz 16, 2009 7:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Walka o koncentrację - jak ją wygrać?
PostWysłany: Nie Wrz 13, 2009 10:08 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 21, 2009 10:46 pm
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Witam. Mam problem podczas relaksacji i domyślam się, że nie jestem wyjątkiem. Wygląda to tak.
Aby uśpić swoje ciało i zachować koncentrację po prostu leżę nieruchomo i np powtarzam sobie jakieś zdanie w myślach albo liczę. W pewnym momencie, tak po 20-30 minutach, zaczynam walczyć z własnym umysłem :)Staram się utrzymać koncentrację i nie jestem w stanie! Mój umysł generuje jakieś naprawdę bzdurne myśli i wpycha mnie w nie. W krytycznym momencie przy odliczaniu w dół potrafię odpłynąć po 2 liczbach. Np wczoraj:
- "69... 68... tak, tak, Justynko, musisz jakoś rozwiązać tę sprawę spadkową..." (oczywiście nie znam żadnej Justynki i nie zajmuję się żadnymi sprawami spadkowymi -- po prostu pojawiają mi się w głowie jakieś scenki lub zdania kompletnie dla mnie bzdurne). Po chwili uświadamiam sobie, że znów dałem się ponieść myślom i znów zaczynam liczyć i znów 2, 3 liczby i jestem w swoim świecie :)
Zdarza lub zdarzało się to wam? Macie jakiąś receptę na utrzymanie koncentracji? Jeśli tak, to chętnie bym je poznał.

Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Walka o koncentrację - jak ją wygrać?
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 6:23 am 
Online
Twórca OBE FORUM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 30, 2009 9:11 pm
Posty: 143
Miejscowość: Obywatel Wszechświata
donkichote napisał(a):
W pewnym momencie, tak po 20-30 minutach, zaczynam walczyć z własnym umysłem :)Staram się utrzymać koncentrację i nie jestem w stanie!


Wiesz na początek wystarczy kilka minut, z dnia na dzień można wydłużać ten czas.
Nie wiem ile Ty zakładasz czasu na swoją koncentracje, ale 20 - 30 minut to w zupełności wystarczy ;)

donkichote napisał(a):
Aby uśpić swoje ciało i zachować koncentrację po prostu leżę nieruchomo i np. powtarzam sobie jakieś zdanie w myślach albo liczę.


Piszesz o relaksie, a to raczej mija się z koncentracją, bliższe temu co chcesz osiągnąć jest trans lub relaks.
Po prostu koncentracja to przytomność umysłu, jak chcesz poprawić koncentrację, to polecam zmienić pozycję horyzontalną :)
Prosty kręgosłup i pozycja siedząca, wtedy też myśli nie będą Cie tak atakować ;)

Relaks to relaks, i nie trzeba się tak napinać :)Puść myśli i nie biegaj za nimi, jak ciało to poczuje to sam zrozumiesz. Bo jeśli leżysz spokojnie 20-30 minut to ciało samo osiąga stan relaksacji, oczywiście jeśli w tym czasie nie wierzgasz jak "wieloryb na agrafce".

powodzenia w "nie napinaniu się" 8-)

_________________
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Walka o koncentrację - jak ją wygrać?
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 3:53 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 21, 2009 10:46 pm
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Właściwie chodzi mi (jak zresztą każdemu ;)) o osiągnięcie OBE, a nie o sam relaks - pewnie właściwszym określeniem byłby trans. Po prostu zasada jest ponoć taka: najpierw uśpienie ciała przy zachowaniu "czujności" umysłu, potem wizualizacja i potem OBE. No i to uśpienie ciała wiąże się u mnie z utratą kontroli nad umysłem


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Walka o koncentrację - jak ją wygrać?
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 4:39 pm 
Online
Twórca OBE FORUM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 30, 2009 9:11 pm
Posty: 143
Miejscowość: Obywatel Wszechświata
jeżeli dążysz do transu to zapomnij o przytomności

trans nie polega na koncentracji ale na wprawieniu się w pewien rytm, który będzie Ci pomocny w tym co chcesz osiągnąć, wchodząc w ten rytm ciało "zasypia"

wciąż powtarzam "nie napinaj się" i nie kieruj się tylko przepisem książkowym, u Ciebie może to przebiegać inaczej

_________________
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Walka o koncentrację - jak ją wygrać?
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 4:57 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 21, 2009 10:46 pm
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
OK, czyli mam dać się ponieść tym różnym dziwnym myślom? Tylko że wtedy zasnę, a tego chciałem uniknąć...


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Walka o koncentrację - jak ją wygrać?
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 5:13 pm 
Online
Twórca OBE FORUM
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Maj 30, 2009 9:11 pm
Posty: 143
Miejscowość: Obywatel Wszechświata
zostaw myśli w spokoju nie będziesz się na nich skupiał to osłabną, skupianie się na niemyśleniu to strata sił ;)pozwól im wybrzmieć, nie karm ich

_________________
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Walka o koncentrację - jak ją wygrać?
PostWysłany: Pon Wrz 14, 2009 5:27 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Sie 21, 2009 10:46 pm
Posty: 7
Miejscowość: Warszawa
Dobra, dzięki, będę próbował :)


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Alexa [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO