Uzależnienie od emocji?

Moderator: Opiekunowie

Post N lut 21, 2010 6:20 pm

Uzależnienie od emocji?

Jako że emocje są tak jakby energią, a nie ma nigdzie działu poświęconego emocjom, to piszę tutaj.

Co o tym myślicie? Czy od emocji można się uzależnić?
Avatar użytkownika

Posty: 66

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 3:52 pm

Lokalizacja: ZG

Post N lut 21, 2010 6:31 pm

Re: Uzależnienie od emocji?

'Uzależnić' to może być, moim zdaniem, złe słowo, bo emocje są nieodłączną częscią nas wiec nie mozna mówic o uzaleznieniu (niemozliwym jest ich 'odstawienie' i przyjrzenie sie zagadnieniu, czy nie mamy przypadkiem efektów ubocznych wynikajacych z ich odstawienia ;)) ale z całą pewnoscią są ludzie ktorzy mają przewagę nad innymi bo potrafią w sobie tylko znany sposób emocje kontrolować. Ja tego nie potrafię, od dziecka jestem mega emocjonalna, u mnie nie ma emocji posrednich, jestem albo mega szczesliwa albo na maksa załamana i wyposrodkowac tego nigdy mi sie nie udaje, ,dla mnie praca nad wlasnymi emocjami jest po prostu trudna
Ona field when the judgement and all the pain you feel can no longer reach you, in the silence existing between your every thought that is where I'll meet you

Post N lut 21, 2010 6:58 pm

Re: Uzależnienie od emocji?

Po prostu jesteś wrażliwa. Tak samo jak ja. Moim zdaniem można być uzależnionym od emocji, ponieważ ja jestem uzależniony.
Avatar użytkownika

Posty: 11

Dołączył(a): Wt lut 16, 2010 1:39 pm

Lokalizacja: Lębork

Post Pn lut 22, 2010 8:28 am

Re: Uzależnienie od emocji?

Emocje i uczucia:
cierpienie • gniew • lęk • miłość • nadzieja • nienawiść • nuda • poczucie krzywdy • poczucie winy • pogarda • radość • smutek • strach • szczęście • wstręt • wstyd • zakochanie • zawiść • zazdrość • złość • żal

Czyli jesteś uzależniony od życia? ;)
Czy po prostu lubisz ukazywać emocje otwarcie?
Znajdując się Tu
Równocześnie jestem Tam...

Post Pn lut 22, 2010 2:33 pm

Re: Uzależnienie od emocji?

Po prostu potrzebuje znacznie więcej emocji niż inni i jeśli mam ich mało, to czuje się okropnie. Dosłownie tak jak ktoś uzależniony. Wyćwiczyłem z wiekiem podróże mentalne, które automatycznie mi się uaktywniają, a gdy je mam to jestem w świecie bardzo emocjonującym, gdzie mogę uzupełnić swoje braki. Dzięki temu rzadko mi się zdarza, że mam niedobór emocji.

@Edit
Może ktoś inny powie co uważa na ten temat?
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 359

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 8:43 pm

Lokalizacja: Łódź

Post Wt lut 23, 2010 11:59 am

Re: Uzależnienie od emocji?

Owszem, można być uzależnionym od emocji. Dzieje się tak, gdy cierpimy na ich niedostatek "wewnątrz siebie" i szukamy ich wciąż dookoła, na zewnątrz, zamiast budować poczucie pełni w tu i teraz.

Często takie osoby okrzykiwane są "wampirami energetycznymi", bo z własnych niedostatków żerują na pozytywnych emocjach innych. Po pewnym czasie jesteśmy zwyczajnie zmęczeni ich obecnością.

Przy czym zaznaczę, że takiego żerowania na "innych" nie uważam za żadną nadprzyrodzoną właściwość - zwyczajny niedostatek, ot co.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Powrót do Praca z energią

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO

Wymiana linkami Monitoring www Kuchnia hawajska Artykuły komputery Finanse i ubezpieczenia Prawo finansowe Page Rank Pani szuka pary Wakacje w lesie Praca w Polsce Telefony i akcesoria Działki Motocykle