Jaki rodzaj snu? kilka pytań

Dział dla początkujących dopiero co stawiających swoje pierwsze kroki w tej fascynującej dziedzinie. Możesz zadawać tu najbardziej trywialne pytania, lecz uważaj bacznie prześledź ten dział czy podobne pytanie jakie chcesz zadać nie uzyskało już swojej odpowiedzi.

Moderator: Opiekunowie

Post Pn lis 03, 2014 3:45 pm

Jaki rodzaj snu? kilka pytań

Witam
Jestem żółtodziobem jeśli chodzi o świadome sny czy podróże astralne, ale na swój sposób praktykuję to od dawna i częstotliwość występowania tych ciekawych zjawisk nocnych ostatnio znacząco się zwiększyła.
Zainspirowany filmem Incepcja, postanowiłem wykminić sobie talizman do testowania czy jestem w śnie, czy rzeczywistości. Nawyk się utrwalił, dziś rano obudziłem się przestraszony w szpitalu, nie wiedziałem co tam robię, sprawdzam ostrą część naboju i wtf? on był ostry! (tzn że test sprawdzania ostrych przedmiotów to kłamstwo ?) wpadłem w panikę, podczas tej drzemki ciągle się budziłem ze snu do snu :roll: ? za każdym razem budząc się sprawdzałem czy to sen, nabój ciągle był kujący w palec... a gdy się już naprawdę obudziłem, to z przerażeniem zauważyłem, że mój nabój z kałacha w ogóle nie wisi na moim karku...
Jak nie ostre krawędzie, to co proponujecie do testów? chcę mieć coś prostego, żeby w każdej chwili mógł wykonać test, bo nie będę przecież co kilka godzin gasił i oświecał światła w pracy, :cry:

Podczas tej samej dzisiejszej drzemki udało mi się jednak raz rozpoznać, że śnię i było to moje najlepsze doświadczenie ze śnieniem jakie miałem okazję przeżyć. Podczas tego snu moja twarz była odrętwiała przy dotyku, próba wyczarowania sobie pięknej nagiej kobiety niestety nie przeszła :lol: może jestem jeszcze za słaby ? światło przy wykonaniu testu tylko lekko mrugnęło, no i latanie i przechodzenie przez ściany było dostępne, LD czy już może OOBE?

Post Pn lis 03, 2014 8:10 pm

Re: Jaki rodzaj snu? kilka pytań

Jeśli odzyskałeś świadomość na poziomie snu, to LD, jeśli z fizyka to klasyczne OBE. Nie jest ważne jak to nazwiesz, w jednym i drugim przypadku jesteś w Poza, ważniejsze jaką masz świadomość siebie w Tam. Im bardziej wyćwiczona świadomość w fizyku, tym lepsza w niefizyku.

ka

Opiekun

Pochwały: 6

Post Cz lis 06, 2014 8:21 pm

Najlepsza metoda do jakiej do tej pory doszliśmy jest taka:

Jak najczęściej w ciągu dnia(co 15 minut starczy) patrz na swoje ręce i pytaj sam siebie "Czy ja śnię?".

Jeśli chodzi o sam już świadomy sen to uspokój wszystko, wycisz się we śnie, patrz na ręce i na otoczenie i tak w kółko, świadomy sen ma być stabilny, spokojny, przyjemny, to twoje wewnętrzne królestwo, uporządkuj go. Dopiero po tym przyjdzie czas na coś więcej.
Angielskojęzyczna strona o Nagualizmie(+polskie tłumaczenie) http://nagual.yuku.com/

Post Śr lis 26, 2014 4:16 pm

Od tamtego czasu zdobyłem nową porcję doświadczenia, a co za tym idzie nowe pytania i wątpliwości...
Już nie sprawdzam światła podczas snu, bo nie wiem jak to możliwe, ale już się to światło zapala...
Zadawanie pytań w stylu "gdzie jestem? jak długo? dlaczego?..."też zawiodło...
patrz na swoje ręce i pytaj sam siebie "Czy ja śnię?".
Ok, ale jak rozpoznam, że to sen ? będę miał macki zamiast rąk gdy zrobię to we śnie :P ?
Próbowałem patrzenia w lustro też całkiem niedawno, efekt ? Spodziewałem się, że się tam pewnie nie zobaczę, albo... cholera wie, tymczasem wyglądałem całkiem normalnie, tylko byłem jakiś pogarbiony.
Wystarczyło mi to, ale wydaje mi się, że następnym razem będę wyglądał już całkiem normalnie w tym lustrze...
Właściwie, to nie wiem czy jest sens teraz to rozkminiać, było mi to potrzebne, by nie bać się zacząć w pełni szaleć...
Ale i tak nie mogę szaleć, wystarczy, że pocałuję dziewczynę ii tracę się :lol: jak wyskakuję przez okno, to nawet lecę, ale po 10s się wybudzę...
eśli chodzi o sam już świadomy sen to uspokój wszystko, wycisz się we śnie, patrz na ręce i na otoczenie i tak w kółko, świadomy sen ma być stabilny, spokojny, przyjemny, to twoje wewnętrzne królestwo, uporządkuj go. Dopiero po tym przyjdzie czas na coś więcej.

Po dzisiejszym ld, zgadzam się z tym na 100% wyjątkowo dziś nie próbowałem na gwałt szaleć, tylko spokojnie obserwowałem dom w jakości full hd i powoli się od niego oddalałem, ciągle podziwiając wysoką jakość obrazu powoli zacząłem unosić się w górę, obserwując z góry budynki. Później siedziałem sobie na samolocie i zwidziałem jakieś miasto z lotu ptaka, trwało to zadziwiająco długo w porównaniu z wcześniejszymi ld. Końcówka wyglądała tak, że wypatrzyłem z samolotu ładną dziewczynę, niczym jastrząb swoją ofiarę :shock: , zeskoczyłem, chce się do niej dobierać, ale ona próbowała mi się wymigać :lol: jak ją pocałowałem, to się obudziłem...
Inna sprawa, nie wiem dlaczego, próbuje ale nie potrafię niczego tworzyć, jak chce np motocykl , albo ładną panienkę, to się to nie pojawia... muszę sobie znaleźć :o tracę czas... a szukanie czegoś też działa na mnie wybudzająco.
Następna sprawa, dlaczego moja panienka, z mojej wyobraźni postanowiła stawiać opory przed dobieraniem się do niej :D wtf? jakiś ukryty problem z brakiem akceptacji samego siebie ? :lol:
No i też tak macie, że zazwyczaj wchodzicie w ld, kiedy idziecie spać we śnie ? Jak w Incepcji , niech ktoś jeszcze napisze, że to było na faktach :lol: a może przy następnym ld, położę się świadomie spać, będę na 3 poziomie i będę dłużej miał ld :twisted: ktoś eksperymentował co się wtedy stanie ?

ka

Opiekun

Pochwały: 6

Post Cz lis 27, 2014 10:55 am

Za dużo intelektualizujesz, za dużo czytasz na temat LD. Jeśli chcesz się nauczyć dobrze świadomie śnić to śnij zamiast czytać. Nadmiar informacji teoretycznych w tej dziedzinie szkodzi.

Patrz na ręce w ciągu dnia, patrz na ręce we śnie i sam się przekonaj jak to działa zamiast zgadywać.

Co do uciekających panienek we śnie, to widać masz taką wiarę że one by przed tym uciekały, wiara ta w świecie fizycznym totalnie się nie sprawdza :D

Jeśli chcesz coś stworzyć we śnie to stwórz to za swoimi plecami, następnie obróć się i sprawdź czy powstało, twoje przekonania sprawiają że trudno jest coś stworzyć gdy na to patrzysz.

Ten trik z chodzeniem spać we śnie jest bardzo dobry, jeśli nie czytałeś Carlosa Castanedy a samodzielnie coś takiego robisz to znaczy że "masz talent".

Masz za duży burdel w myślach, zacznij coś medytować i pracować nad wewnętrzną ciszą jeśli masz zamiar kiedyś cokolwiek więcej się nauczyć w snach robić.
Angielskojęzyczna strona o Nagualizmie(+polskie tłumaczenie) http://nagual.yuku.com/

Powrót do Pas startowy