LD i Medytacja.

Umiesz medytować? Naucz tego innych. Chcesz się nauczyć medytacji? Zajrzyj.

Moderator: Opiekunowie

Post Wt paź 20, 2015 5:45 am

LD i Medytacja.

witam,

ok. 3 rano dzisiaj miałem swój pierwszy LD.
medytowałem, próbuję być buddystą.

więcej szczegółów po angielsku na blogu.
http://producingbuddhism.blogspot.com/2 ... dream.html
---
Oświecenie to podstawa, droga i cel.

Post Pt cze 03, 2016 3:39 am

Re: LD i Medytacja.

nie pierwszy raz miałem sen podczas którego wypowiadałem mantry, używałem pięści i kopnięć aby pokonać demony oddzielające od Wyzwolenia.

... następnie obudziłem się i zapamiętałem ostatnią część snu i jej znaczenie, kontynuując wypowiadanie mantr aby pokonać przeszkody umysłu.

OM MANI PEME HUNG to potężna mantra, nawet jeśli używałem jej rzadko - taki jest morał tego doświadczenia.

... powtarzanie mantr podczas snu, aby nie tracić czasu - czy jest to związane z Milam, Tybetańską Jogą Snu?
---
Oświecenie to podstawa, droga i cel.

Post So lis 05, 2016 4:04 pm

Re: LD i Medytacja.

Pamiętaj o tym, że buddyzm to też tylko religia. Bardzo egzotyczna w naszych polskich warunkach i mająca jeszcze tę zaletę, że w jej imię nigdy nie czyniono wojen religijnych. Ale tak jak każdy system religijny, wraz z upływem stuleci obrosła w rytuały, wyobrażenia i wierzenia, wyrosłe z naszej ludzkiej rzeczywistości fizycznej. Buddyści twierdzą, że pewne mantry, poprzez swoją wibrację, posiadają moc. Trochę matrowałem w swoim życiu. Jedna z mantr, podczas wyjścia z ciała, pomogła mi utrzymać poziom świadomości.
Uważam, że mantra sama z siebie, jest tylko rytuałem, niczym nasze katolickie odmawianie różańca. Jedno i drugie, samo z siebie nic nie niesie, ani nic nie daje. Choć może być użyte jako technika utrzymania pewnego poziomu świadomości. To narzędzie, a nie droga. Pozdrawiam :)

Powrót do Medytacja