Medytacja - zakotwiczenie umysłu w tu i teraz...

Umiesz medytować? Naucz tego innych. Chcesz się nauczyć medytacji? Zajrzyj.

Moderator: Opiekunowie

Post Śr gru 10, 2008 9:41 pm

Re: Medytacja - zakotwiczenie umysłu w tu i teraz...

Pięknie gdy choć raz sie udaje załapać czym jest medytacja, potem nigdy już nie udaje się zrobić tego samego i trzeba od nowa uczyc sie czym jest medytacja. Za każdym razem gdzieś indziej trzeba się "uczepić" by dorwać to czego chcemy doświadczyć. Stałej recepty nie ma, no chyba że to ta aktualna. :) No i to bycie-w-sobie (to o czym piszecie "tu i teraz"). To dopiero początek przygody z byciem w ogóle. Fruuuu....

Pozdrowionka.

Post Śr gru 10, 2008 10:29 pm

Łatwiej napisać czym nie jest medytacja:)... To wszystko, co kiedyś wydawało mi się medytacją teraz jest dla mnie ćwiczeniem...
W ogóle coraz mniej wiem, co mi coraz lepiej służy:)

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post Pt gru 12, 2008 12:09 pm

Dzisiaj nad ranem 4 godz. usiadłem na krześle i spytałem co robić by wyszła mi godziwa medytacja. Trochę mnie pohuśtało. pokiwało. Jedyne co moglem zrobić to zamknąć oczy i czekać. Nic się nie działo, było nudno i nie czulem oczekiwanego poszerzenia jaźni.. Chciało mi się lecieć do kompa i coś poczytać. Czekaj- pomyślałem , może coś będzie. Wspomnienia zaczęły gnać jedne przez drugie. Stop -powiedziałem jakoś obco, nie chce mis sie dalej myśleć. Ciężko było je zatrzymać, bo się same cisnęły. Wtedy gdy je trzymałem w bezruchu z wysiłkiem , skoncentrowany na powiekach i wypatrujący jakichś kolorów to wpadł Stachu. Wsparł mnie trochę trzeźwością w rozumie i mówi. Widzisz te ruchy uwagi, jak ci coś zmyka choć stoisz myślą w miejscu. To jest ciałko przyczynowe, gotowe do startu.
cialka.net

Post N kwi 12, 2009 8:22 am

gruz gruz gruz ... ech
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Mag

Post Wt mar 29, 2016 4:18 pm

hehe przecież istnieje tylko "teraz"(przypuśćmy)
nim krzykniesz
Poprzednia strona

Powrót do Medytacja