Dziennik Snów - Opinie...

Wszystkie ankiety jakie przeprowadzono na forum znajdują się tutaj. Oddając swój głos na którąś z ankiet, pomagasz oraz decydujesz o swojej przyszłości.

Moderator: Opiekunowie

Czy Prowadzisz Dziennik Snów

Tak
32
46%
Nie
23
33%
Zamierzam
14
20%

Liczba głosów : 69

Post Pn lis 24, 2008 7:52 pm

Dziennik Snów - Opinie...

No właśnie , chciałem was zapytac o dziennik snów, czy ktos z was prowadzi ? Jeżeli tak to co wam on zapewnia...
Ja mam właśnie dylemat czy notować sny, kiedys notowałem , ale zaprzestałem. Teraz co noc pamietam od 1-4 snów.

No i najważniejsze pytanie czy warto...

Post Pn lis 24, 2008 8:03 pm

Re: Dziennik Snów - Opinie...

Jeśli pomaga Ci to w zapamiętywaniu snów to warto. Ale jak widać z wyników ankiedy 100% userów forum nie potrzebuje dzienniczka
  Kod:
Nie       100%    [ 1 ]   x

Dziennik dziennikiem, ale imho najważniejsze jest rozpoznanie często powtarzającego się motywu we śnie.
Ostatnio edytowano Pn lis 24, 2008 10:26 pm przez MesaJah, łącznie edytowano 1 raz
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Post Pn lis 24, 2008 9:32 pm

A ja jestem na Tak.Ostatnio rzadko pamiętam swoje sny ,ale gdy coś mi się przyśni co uważam za ważne od razu staram się to zanotować w zeszycie.W najblizszym czasie pozwoli mi to prześledzić po prostu moje symbole senne.Sny są takze doskonałą inspiracją do tworzenia obrazów,wierszy itd. :)

Post Wt gru 16, 2008 11:41 pm

Nigdy nie prowadziłem dziennika snów, jednak rozmyślania o snach rankiem i wieczorem (wtedy je pamiętam) robią swoje i co najmniej jeden sen "nocnie" zapamiętuję. Do tego rozpoznałem parę powtarzających się snów.

Post Pt sty 09, 2009 11:56 am

U mnie z odpowiedzią jest ciężko... Bo jak sobie przypomnę to zapisuję sen, ale przeważnie zapominam

chosen one ;)

Post Wt cze 23, 2009 11:20 pm

Prowadzenie dziennika snów, ma wpływ na naszą pamięć i koncentracje, więc moim zdaniem poświecenie swojego czasu na zapisywanie snów ma dobroczynny wpływ nie tylko na sferę snów ale i nasze codzienne życie.
Krótkie słowo klucz zapisane wystarczy na przywołanie dawnego snu, by z czasem przejść do bardziej szczegółowego zapisywania.
Wiele źródeł zwraca uwagę na to, że faza REM jest niczym codzienny remanent dla naszego mózgu,treningiem by nas przystosować do róznych zagrożeń, można by tak wymieniać i wymieniać.
Poznając nasze sny poznajemy samych siebie ;)
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Opiekun

Post Śr cze 24, 2009 6:50 am

Kilkakrotnie porzucałem i wracałem do prowadzenia dziennika i stwierdzam, że ma to zdecydowanie ogromny wpływ na zapamiętywanie snów.

Nie zawsze jest czas na to porankiem, a potem się zapomina, ale moim zdaniem warto.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Post Cz lip 23, 2009 8:05 pm

zdecydowanie warto. prowadzilem na poczatku jak sie uczylem i podniecalem kazdym drobnym eldekiem :)
teraz warto by bylo do tego wrocic :) bo umozliwia tak naprawde wylanie emocji i zachowanie tego doswiadczenia w pamieci na zawsze :)

Post Cz lip 23, 2009 8:46 pm

Dziennik Snów to fajna sprawa, ale jakoś nie wiedzieć dlaczego - jak chcę coś zapisać, to nie mogę się do tego zabrać, bo zawsze jest coś innego do roboty ;-)
To ponoć pomaga w zapamiętywaniu snów na dłużej, bo zawsze można do nich wrócić...
Dobrym pomysłem jest też prowadzenie takiego dziennika na forum, dla wszystkich ;-)
Niektórzy dzielą się swoimi przeżyciami podczas "nocnych podróży", może i ja zacznę ;-)

chosen one ;)

Post Pt lip 24, 2009 10:26 am

więc weź się do roboty :twisted:
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Post Pt lip 24, 2009 10:47 am

Dobra, dobra... ;-) :lol:

Post Pt lip 24, 2009 2:36 pm

Figielka napisał(a):Dziennik Snów to fajna sprawa, ale jakoś nie wiedzieć dlaczego - jak chcę coś zapisać, to nie mogę się do tego zabrać, bo zawsze jest coś innego do roboty ;-)

cholerny blad, figielko ;)
od razu po doswiadczeniu ja sie cofam do ciala i zapisuje. Wychodzi z umyslu opisem jak rota, naprawde pod wplywem emocji przezajebiscie sie pisze :)

przecietnych ldkow i snow nie zapisuje ale doswiadczenia tak :) jak nie na papierze to na blogu

Post Pt lip 24, 2009 10:11 pm

hmm... ja zamierzam się znowu (poraz tysięczny chyba) zabrać za dziennik ^^ Ale chyba ten elektroniczny typu np. w Wordzie, bo potem nie chce się długopisem pisać ^^'.
Dziennik jest niesamowity jeśli chce się pamiętać każdy sen!
Jak prowadziłam go-pamiętałam przez całe dnie każdy sen, ze szczegółami-a jak przestałam.... tylko maleńkie przebłyski niektórych snów albo żadnych...

Post Śr sie 05, 2009 12:31 am

Nie należę zapewne do najmłodszych użytkowników tego forum ale chciałbym coś napisać w temacie.Mianowicie od lat (naprawdę) nie pamiętałem po przebudzeniu nic ,nawet najdrobniejszego fragmentu snu.Byłem świadomy tego,że coś tam w tej mojej głowie się dzieje bo przecież każdy śni ale rano po przebudzeniu miałem totalną pustkę,NIC!!!
Od tygodnia prowadzę taki dziennik i z zadowoleniem stwierdzam,że to działa.Pierwszego dnia nic jak zwykle nie zapamiętałem ale zapisałem to do dziennika.Drugiego już coś tam zapamiętałem (jakieś ostatnie zdanie/sekwencje/obraz).Dziś jest równo tydzień jak prowadzę ds i dziś po raz pierwszy pamiętam dość długi i złożony sen :D .
Technicznie powiem tak;nie zawsze rano mam czas aby wszystko dokładnie zapisać ale mam przy łóżku notesik i długopis więc zaraz po przebudzeniu od razu zapisuje PLAN snu w punktach,tak jak pamiętam,wyrazy/frazy lub jakieś odnośniki.Potem to sobie czytam przy kawie czy w drodze do pracy i jeszcze potem już będąc w pracy.Analizuje,utrwalam i potem jak mam wolną chwile to zapisuje do dziennika.
Zdecydowanie jestem ZA dziennikiem.

Post Cz sty 14, 2010 1:01 pm

Tak Samo jak Kolega My-Way wyżej prowadze od nie dawna i jestem zadowolony z efektów. Pamiętałem sny sporadycznie teraz są one żywsze i pamiętam coraz więcej drobnych nawet szczegółów.
Następna strona

Powrót do Ankiety