Stowarzyszenie Obemaniakow.

Wszystkie ankiety jakie przeprowadzono na forum znajdują się tutaj. Oddając swój głos na którąś z ankiet, pomagasz oraz decydujesz o swojej przyszłości.

Moderator: Opiekunowie

Czy jestes za utworzeniem Towarzystwa Obemaniakow?

Ankieta wygasła Pt lut 05, 2010 12:38 am

Tak
11
42%
Nie
11
42%
Nie wiem
4
15%

Liczba głosów : 26

Post Śr sty 06, 2010 12:38 am

Stowarzyszenie Obemaniakow.

Prosze wszystkich o napisanie swojego zdania na ten temat.
Sniacy, podwiesilbys te ankiete, aby byla lepiej widoczna. Prosze :)

Post Pn sty 11, 2010 7:08 am

Re: Stowarzyszenie Obemaniakow.

No to musze cos napisac, aby ja podwiescic :mrgreen:

Post Pn sty 11, 2010 3:42 pm

nie

Post Cz sty 14, 2010 1:01 pm

Słuszna sprawa ale czuje się młodym OBEmaniekiem bez oficjalnego zrzeszenia :)

Opiekun

Post Pt sty 15, 2010 1:27 pm

Nie bardzo jak na razie wiem, do czego to Stowarzyszenie ma sluzyc.
Cos takiego jak stowarzyszenie to juz chyba cos, co posiada forme prawna, wiec nie mozna sobie czegos takiego ot tak po prostu utworzyc, najprawdopodobniej trzeba to zglosic w jakims urzedzie, utworzyc rade,organizowac regularnie zebrania itd. a moze sie myle? kto sie na tym zna? jakie prawne czynnosci czy obowiazki za tym ida?
Jaki jest sens tego przedsiewziecia?
Nie mam potrzeby przynaleznosci do takich rzeczy wiec jakby co to zostane z boku.
Na drodze prawdziwego poznania trzeba odstawic przekonania.

Post Pt sty 15, 2010 5:25 pm

a będzie tajne? :P

Post Pt sty 15, 2010 5:39 pm

nie wiem czy to dobry pomysł w jakim celu to stowarzyszenie miałoby powstać? nie dziękuję:)

Post Pt sty 15, 2010 7:23 pm

nie mozesz cofnąc się w wątku?!

Pochwały: 1

Post So sty 16, 2010 3:53 pm

Ostatnio spotkałem wujka (gogl'a) i ten poradził mi żebym zajrzał na niżej wymienione strony. :

Pierwszy dokument , to prawo o stowarzyszeniach.
http://www.pozytek.gov.pl/files/pozytek/Ofic_stan_MPiPS/Prawo%20o%20stowarzyszeniach.pdf
Drugi, to już takie F.A.Q.
http://prawo.money.pl/grupa-pl_soc_prawo/stowarzyszenie;zwykle;i;wysokosc;skladek;czlonkowskich,watek,780201.html

Co do samego zakładania stowarzyszenia mam mieszane uczucia. Tak jak niektóre osoby napisały wcześniej - Jaki byłby główny cel działania stowarzyszenia ? Domyślam się że propagowanie oobe, ale to można robić bez stowarzyszenia. Gwarantuje nam to Art 54 z konstytucji . O wolności wypowiedzi , rozpowszechnianiu i pozyskiwaniu informacji. Chyba że chcemy rozpocząć bezpłatne nauczanie (podstawa stowarzyszenia to niekomercyjna działalność) o oobe.

Wtedy nie wystarczy tylko stworzenie stowarzyszenia. Trzeba będzie zadbać o miejsce siedziby, projekt zajęć , osoby prowadzące te zajęcia, materiały , pieniądze na to wszystko i czas. Bo każdy z nas ma jeszcze własne życie i własne problemy które także zabierają pieniądze i czas.

Także nie chce być pesymistą, ale nie będzie łatwo. Zresztą niektóre osoby pragnące rozpowszechniać wiedzę o oobe , bo chyba o to im chodzi na pierwszym miejscu , już to robią w postaci kursów . Za kasę, ale robią. Wkładają w to swoją pracę i czas. Swoje umiejętności i wiedzę. Na inne aspekty nie patrzę , bo nie mnie je oceniać.

Nie mówię że nic z tego nie wyjdzie, ale trzeba w nie włożyć więcej pracy niż na napisanie posta. Chociażby takiego jak ten, ale to już wszystko przecież było .

Opiekun

Post So sty 16, 2010 6:05 pm

Wierzycie, ze swiat bedzie lepszy jak powstanie takie stowarzyszenie?
Swiat bedzie lepszy jak kazdy z nas bedzie lepszy, a to sie dzieje w ciszy wlasnego wnetrza i ma wplyw na wszystko, robienie wielkiego halo jest moim zdaniem zwykla gra ego, nie znaczy to, ze nie powinno sie o sprawach mowic czy pisac, ale do tego nie trzeba stowarzyszen.
Na drodze prawdziwego poznania trzeba odstawic przekonania.

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post So sty 16, 2010 6:36 pm

Oni pisza Herbinodo czego stowarzynie jest potrzebne a nie do czego nie:)
cialka.net

Post N lut 28, 2010 2:01 am

Moim zdaniem to będzie kolejna strona o oobe i tylko się podzielimy na mniejsze części.
Ale powodzenia.

tom

Post N lut 28, 2010 10:20 am

Założenie stowarzyszenia moze byc poczatkiem rozpadu ;-) z czasem ustalimy jakieś twarde schematy, zasady, zatracimy wolność w imie przynależności. Spotykajmy sie, bawmy sie, eksperymentujmy, to jest ok :)

Post Śr sie 04, 2010 1:07 am

No i mamy kolejną stronę o obe .I to by było tyle w temacie.

Post Śr sie 04, 2010 12:28 pm

W sumie nie ma co tego ubierać w ramy prawne :) powinno być powszechne i swobodne :D
Stowarzyszenia jednak mają swoje specyfikacje co może odstraszać :D a tak można się zawsze gdzieś spotkać i pogadać o wszystkim i poeksperymentować bez stowarzyszenia oficjalnego :)
Źle mi się to kojarzy odkąd nasza grupa rekonstrukcji historycznej wstąpiła do stowarzyszenia i zaczęły się szopki, składki etc.
Ukłony
Mathias

Powrót do Ankiety