Różnice Między OBE a LBL

Autorzy artykułów z zakresu parapsychologi, tu wstawiajcie swoje dzieła literackie.

Moderator: Opiekunowie

Post Pt cze 05, 2009 12:39 am

Różnice Między OBE a LBL

Pewien Doktor imieniem Michael Newton napisał dwie dośc ciekawe książki.Pierwsza zatytułowana:"Wędrówka Dusz" oraz druga:"Przeznaczenie Dusz".Książki opisuja LBL(Life Between Lifes)czyli "Życie pomiędzy życiami".Sam autor jest jednym z pierwszych hipnoterapeutów, który rozpoczął badania nad życiami pomiedzy życiami na pocjentach, którzy znajdowali sie w stanie hipnozy.Autor przeprowadził hipnoze na ponad 3.000 pacjentów, z czego wszyscy zdaja sie opisywac te same miejsca, schematy itd.O ile LBL swietnie zgrywa się z tym co przechodza ludzie podczas doświadczeń NDE(Near Death Experience-śmierć kliniczna), nie jestem pewien jak sę ma sprawa do OBE.Moje pytanie brzmi, czy ktos z praktykujących OBE czytal te książki, czy dostrzegacie podobieństwa pomiędzy tym co mowią ludzie w stanie hipnozy a tym co przezywają ludzie podczas stanu OBE?Dla zainteresowanych, tu możecie ściągnąć te książki:

http://www.astralweb.pl/enter/ksiazki.htm

Pozdrawiam!
Patryk

Post Pt cze 05, 2009 11:36 pm

Re: Różnice Między OBE a LBL

Czytałam.
Jak sama nazwa wskazuje - LBL to życie między życiami. Nie ma to nic wspólnego z OBE. A dlaczego? To dość proste. Określa ta nazwa życie między życiami. W życiu między życiami znajdujesz się po śmierci a przed kolejnymi urodzinami. W OBE jesteś wciąż żywy. Jeśli mielibyśmy cokolwiek porównywać to regresje hipnotyczne, dzięki którym pacjenci mogli opisać LBL (życie między życiami), do OBE. Nie LBL do OBE. Bo to zupełnie inny zakres zdarzeń, pojęć. LBL można by porównać do OBE co najwyżej w kontekście tego, co zwiedzamy, będąc poza ciałem. Jeśli zatem mając OBE dotarlibyśmy do rejonu, w którym istnieje opisane w wymienionych książkach życie między życiami, to wtedy moglibyśmy jedynie porównywać to co widzieliśmy, słyszeliśmy itp.
Aby porównać OBE do regresji hipnotycznej, trzeba by najpierw przeżyć samo zapadanie w hipnozę.
Mam nadzieję, że jasno się wyraziłam.

Post So cze 06, 2009 2:00 am

No jasno sie wyrazilas, czyli z tego co napisalas, to mozna pogodzic, te dwa zjawiska?Tzn. wierzyć w jedno i drugie a nie albo w jedno albo w drugie?Bo w sumie o to mi najbardziej chodzi.Pozdrawiam!

Post So cze 06, 2009 2:29 am

Można je pogodzić w ten sposób, że regresję hipnotyczną zastępujemy wyjściem z ciała, a kiedy już jesteśmy poza ciałem, sami lub z czyjąś pomocą udajemy się w podróż do miejsca, gdzie żyją dusze między życiami. A wszystko to tylko pod warunkiem, że nikt nam nie przeszkodzi i nas tam wpuszczą.

Post So cze 06, 2009 2:56 am

Hmm...ciekawe czy ktoś podczas OBE odwiedził te miejsca, które opisuje Newton.Mam nadzieje że pewnego dnia mi się właśnie uda to osiągnąć, wtedy nie będę miał już cienia wątpliwości co do tego kim jestem i skąd pochodze :roll:

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post So cze 06, 2009 11:32 pm

patrze na te wyrazy i widzę , ze pierwsza i ostatnia literka jest inna:)

OBE - LDL
cialka.net

Post N cze 07, 2009 1:24 am

Zbyszku - to tylko omam wzrokowy, ale masz rację... dokładnie w ten sposób powstaje iluzja naszego świata dla wszystkich razem i dla każdego z osobna.

Też chętnie wybrałabym się do miejsca, gdzie dusze przebywają, nim podejmą decyzję o ponownym wcieleniu się.

Post N cze 07, 2009 8:59 pm

Czytałem wędrówkę dusz i kawałek pierwszego tomu przeznaczenia dusz.

Chyba nie musimy się wybierać do miejsca gdzie przebywają dusze, czy jak było napisane do królestwa dusz, bo przecież jest tam cząstka każdej duszy. Przynajmniej tak było w tej książce.

Mnie natomiast bardzo interesuje taka rzecz, że JEDNA dusza może żyć na świecie w tym samym czasie w dwóch różnych ciałach, lub żyć na Ziemi i działać równocześnie w królestwie dusz, być np nauczycielem innych. Po prostu ciężko mi pojąć, że będąc tu, takim jakim jestem, czyli niedoskonałym mogę dodatkowo działać tam, lub gdzieś na świecie, żyje... /teraz nie wiem co wstawić/ ...drugie ja? Gdybym spotkał w życiu człowieka, w którym też żyje moja dusza to czy mógłbym go nazwać sobą? :P

Post Pn cze 08, 2009 4:29 am

To jest ta podzielność dusz, której właśnie ludzki mózg nie może pojąc, tak jak nie może pojąć że przyszłość, przeszłość dzieją się teraz, że nie ma czasu i przestrzeni, że jest więcej niż 3 wymiary, że można komunikować się telepatycznie itd..Gdy znów stajemy się w 100% duszą(znaczy się jednoczymy się z resztą naszej energi) wtedy przypominamy sobie wszystko i chyba rozumiemy lepiej te zjawiska.Oczywiśicie to jest tylko moja teza z którą nie każdy się pewnie zgodzi.Pozdrawiam :D

Powrót do Artykuły