Ostatnia wizyta: Czw Lip 02, 2009 4:42 pm Obecny czas: Czw Lip 02, 2009 4:42 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Autohipnoza: Jak to robicie (krok po kroku).
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 8:45 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 08, 2008 7:59 pm
Posty: 13
Miejscowość: Kalisz
Witam.

Ostatnio próbuję trochę autohipnozy jako sposobu osiągnięcia OBE/LD. Jestem w tym raczej początkujący i korzystam z trochę zmodyfikowanej przeze mnie metody, którą znalazłem gdzieś w necie.
Wygląda to tak:

1. Kładę się.
2. Wmawiam sobie, że czuję się tak wygodnie jak tyko mogę.
3. Gdy nie mogę poczuć się wygodniej wyobrażam sobie, jak bym się czuł, gdybym wygodniej się jednak poczuł ;] .
4. Wizualizuję wskaźnik pokazujący 10 i rozpoczynam powolne odliczanie w dół. Z każdą kolejną cyfrą i wydechem moje ciało rozluźnia się coraz bardziej, a wskaźnik pokazuje mniejszą liczbę - odpowiednią do odliczania.
5. Wizualizuje drzwi
6. Przechodzę przez drzwi, i wchodzę na długi korytarz, wzdłuż którego znajduje się 10 par drzwi.
7. Przechodzę powoli wzdłuż korytarza, i rozpoczynam odliczanie od 10 w dół. Odliczanie odpowiada drzwiom przy których się znajduję. Z każdą kolejną liczbą moje myśli się uspokajają, rozluźniają i wyciszają coraz bardziej, a wraz z nimi rozluźnia się jeszcze bardziej moje ciało.
8. Gdy dochodzę do końca korytarza (odliczanie równe 0 ), stoję przy windzie.
9. Wchodzę do windy, wyświetlacz pokazuje 10 piętro.
10. Winda powoli rusza w dół, a ja odliczam powoli od 10 w dół (odliczanie równe piętrom). Przy każdym kolejnym piętrze moje emocje uspokajają/rozluźniają się coraz bardziej, a wraz z nimi rozluźnia się jeszcze bardziej moje ciało.

Muszę przyznać, że działa nieźle, ale prosiłbym userów z jakimkolwiek doświadczeniem w autohipnozie o podanie swoich metod krok po kroku - może będę mógł włączyć jakieś Wasze elementy i usprawnię trochę cały proces wchodzenia w trans, zapraszam również Was do kombinowania z tymi przedstawionymi powyżej - uczmy się od siebie nawzajem ;] .

_________________
http://mmiinndd.blogspot.com
"Śniła mi się we śnie rzeczywistość. Z jaką ulgą się obudziłem."


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Autohipnoza: Jak to robicie (krok po kroku).
PostWysłany: Pon Lip 28, 2008 9:26 pm 
Offline

Dołączenie: Pią Kwi 25, 2008 11:09 am
Posty: 19
Ja mam inna metode poczatkowej fazy autohipnozy. Przeczytalem ostatnio w ksiazce, ze dobrym sposobem jest nastepujace rozpoczecie:
Kładziesz sie wygodnie, nastepnie z otwartymi oczami intensywnie wwiercasz sie wzrokiem w jakis punkt na suficie (powoduje to zmeczenie wzroku, metoda wprowadzania w hipnoze) i zaczynasz sobie mowic, ze Twoje powieki staja sie ciezkie. Mowisz, ze bedziesz odliczal od trzech do zera i z kazda kolejna sekunda powieki robia sie coraz ciezsze. Gdy doliczysz do konca, zamykasz oczy i zaczynasz mowic, do swojego ciala, ze staje sie ciezkie. Po kolei patrzysz na rece, nogi, brzuc, glowe i usypiasz te czesci ciala.

Nastepnie mozesz zastosowac to co napisales :)
Na mnie to dziala


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Autohipnoza: Jak to robicie (krok po kroku).
PostWysłany: Wto Lip 29, 2008 5:21 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 09, 2008 8:17 am
Posty: 143
Miejscowość: Pyskowice
Hmmm.... Ciekawe muszę spróbować :)Ja natomiast kładę się adekwatnie do pozycji w której zazwyczaj zasypiam i myślę po kolei jak bardzo zrelaksowane mogą być, czy są w tej chwili dane części ciała. Zaczynam zwykle od stóp, często od razu pełnych nóg, a potem jeżeli czuję, że są bardzo rozluźnione to przechodzę dalej. Ledwo o tym pomyślę reszta ciała wchodzi w głęboki stan relaksu... Jednak często nie potrafię zrelaksować twarzy.... Nie wiem mam jakiś z tym problem. Powieki skaczą mi jak cholera.... Pomaga też głos Adama Bytof'a i dźwięki synchronizujące półkule mózgowe: http://pl.youtube.com/user/kl3zkl3z

Ale muszę spróbować Twojej metody. Pozdrawiam :)

_________________
Doświadczenia poza ciałem: (około) 27

------------------Nielicząc--bezwiednych--------------------------

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO