MTJcie - CO jest sensem życia?

Czułeś ten wiatr za swoimi plecami który pchał Cię w określonym kierunku, do doświadczenia które dało Ci coś do myślenia czy do konkretnego celu jaki sobie postanowiłeś i od samego początku miałeś przeczucie, że to właśnie twoja totalna jaźń.

Moderator: Opiekunowie

Post Śr kwi 23, 2008 7:52 am

MTJcie - CO jest sensem życia?

Zapytałem wprost:
Ja: Jaki jest sens życia człowieka tu na ziemi?
MTJ: Człowiek żyje [by] osiągnąć szczęście.
-potem pytania zadawałem w myśli, odpowiedzi uzyskiwałem automatycznie, intuicyjnie...-
Ja: A po co żyjemy?
MTJ: Życie drogą do szczęścia.
Ja: A czym jest szczęście.
MTJ: Człowiekiem.
Ja: Nie rozumie.
MTJ: -podał mi kartkę, to co było na niej napisane czytałem, a jednocześnie On to śpiewał-

[w formie krótkiego wierszyka, piosenki, rymowanka - we śnie przynajmniej, na słowa nie da się tego przenieść. Wyrazy w nawiasie to znaczenie domyślne, wypowiadane jednocześnie ze słowem pierwszym (przed nawiasem). Każdy kto podróżował TAM, wie jak trudno przekazać takie treści.]

"Żyjemy dla (osiągnięcia) szczęścia,
przez całe życie próbujemy je osiągnąć (życie drogą do szczęścia) ((u kresu życia jest szczęście)),
A jest nim (szczęściem) człowiek... (szczęście jest w Tobie/NAS/WAS) ((szukaj go w sobie/w was [w innych]))

Szukaj człowieka..."
____

Spytałem potem dlaczego nie może mówić jaśniej, co jest tym bezpośrednim celem. Odpowiedział: "NIE wolno ci wiedzieć, zabronili MI (powiedzieć ci o tym) - to by WSZYSTKO popsuło!"
____

Jak interpretować ten przekaz? A jak tam u waz z szukaniem sensu życia po drugiej stronie? Dowiedzieliście się czegoś ciekawego?
Avatar użytkownika

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 176

Dołączył(a): N lut 24, 2008 6:03 pm

Lokalizacja: w drodze

Post Śr kwi 23, 2008 8:02 am

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Kiedyś zapytałem w poza: Jakie jest moje imię?
I dostałem odpowiedź, a kiedy nie zrozumiałem i prosiłem o powtórzenie dostałem w odpowiedzi - "Leon Herbatnik" :roll:

----
Najsmieszniejsze jest to że kiedy pisałem tego posta słuchałem muzyki kubańskiej w radiu. W pewnym momencie ni z gruchy ni z pietruchy włączył się mój ulubiony utwór który z muzyka kubańska ma niewiele wspólnego by po chwili wrócić do radia którego słuchałem od rana. ;)
Magia :?:
Nie. Po prostu wszystko się może zdarzyć :!:
http://www.zdrogi.blogspot.com L i b e r t é _ t o u j o u r s
Avatar użytkownika

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 444

Dołączył(a): So lut 23, 2008 3:40 pm

Lokalizacja: Karpacz, ten w górach

Post Cz kwi 24, 2008 6:47 am

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Hmy, przekaz chyba nie mógł być już jaśniejszy. Ale co do interpretacji to mogę się mylić. Ciągle słyszy się o tym, że szczęście jest w nas samych i właśnie tam należy go szukać. Jak się je znajdzie w sobie, to może i w innych. Trzeba zapytać jak to zrobić!
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej

Odwaga w Poza to Tarcza, a Miłość do Wszechrzeczy to Miecz, który unicestwia Przeciwności.

Post So kwi 26, 2008 3:14 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

VVii czasami wystarczy się tylko uśmiechnąć do kogoś...
Uśmiech rodzi uśmiech u drugiej osoby, a raczej go wydobywa z zewnątrz...
:)
Avatar użytkownika

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 444

Dołączył(a): So lut 23, 2008 3:40 pm

Lokalizacja: Karpacz, ten w górach

Post N kwi 27, 2008 2:15 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Fragil - spróbuj iść chodnikiem i uśmiechać się do przechodniów, ciekawe ilu się uśmiechnie.
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej

Odwaga w Poza to Tarcza, a Miłość do Wszechrzeczy to Miecz, który unicestwia Przeciwności.

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 189

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 4:33 pm

Lokalizacja: Częstochowa

Post Pn cze 02, 2008 2:04 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

szczęście jest w nas i my jesteśmy jak lampa rozprzestrzeniając je w okół nas... każdy widzi to światło i szuka jego źródła...rozglądamy się dookoła i widzimy wszędzie ten sam blask..sfrustrowani nie podejrzewamy że to my jesteśmy generatorem... ( w sumie niektórzy to chyba są czarnymi żarówkami ) :D

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 309

Dołączył(a): Cz lut 21, 2008 5:12 pm

Lokalizacja: OBE-Maniakowo

Post N cze 15, 2008 12:06 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Istota ludzka żyje po to, by zasmakować jak to jest być człowiekiem.
Nie ma wyznaczonych celów, czy też narzuconych z góry planów, co do jego istnienia, prócz tych które sam wymyśli i będzie próbował urzeczywistnić, łudząc się, że dadzą mu one szczęście i ostateczną satysfakcję.
Niech probuje, niech będzie ruchliwym poszukiwaczem szczęścia, którego nie pamięta, którego pamięć, na okres bycia człowiekiem, została mu chwilowo zabrana...
DS
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D

Post N cze 15, 2008 12:22 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Tak. Ale wiele rzeczy się uczy tu na Ziemi. Na przyklad uczy się wyrozumiałości, tolerancji, współczucia a przede wszystkim bezinteresownej milości do drugiego czlowieka czy do wszystkiego co go otacza. Ziemia to jest taka niezła szkoła dzięki swojej niedoskonałości i ciągłego zmuszania nas ludzi do walki z przeciwnościami.

Post N cze 15, 2008 4:35 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Właśnie VVii spróbuj się uśmiechać do każdego obok którego przechodzisz :Dpromieniuj radością a powiem szczerze to działa niektórzy od razu odwzajemnią uśmiech inni nie zrozumią lecz się obejrzą za siebie ^^ bawię się tak czasami jest to conajmniej miłe.

Post N cze 15, 2008 6:18 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

OBE Maniak napisał(a): (...) łudząc się, że dadzą mu one szczęście i ostateczną satysfakcję.
(...) niech będzie ruchliwym poszukiwaczem szczęścia, którego nie pamięta, którego pamięć, na okres bycia człowiekiem, została mu chwilowo zabrana...


Ashwalker napisał(a):"u kresu życia jest szczęście"

Prawdziwe szczęście jest po śmierci? :roll:
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 218

Dołączył(a): Śr lut 27, 2008 10:00 pm

Post N cze 15, 2008 9:24 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

W jednym z Ld Mtj pytany o cel zycia odpowiedzial mi, ze to Droga jest celem.
Innym razem kiedy chcialam zapytac o to, co jest najwazniejsze , odpowiedzial,zanim zapytalam, ze bycie szczesliwym jest najwazniejsze. Powiedzial, ze to jest stan, ktory nalezy w sobie pielegnowac , ze jest on niezalezny od wplywow zewnetrznych, to jakby stan ducha - tak zrozumialam. Czasem jak sie medytuje to sie to czuje, chodzi wedlug mnie o to, aby to czuc nie tylko podczas medytacji ale w zyciu codziennym tez, to jest ta pielegnacja szczescia, przypominanie sobie tego odczucia i utrwalanie tego. Utrwalenie jest bardzo trudne, mnie sie nie udalo jak dotychczas, mam tylko przez jakis czas to,po czym zewnetrze swoj wplyw wywiera i na jakis czas o tym zapominam , jak sobie przypominam to przychodzi (poprzez intencje) i znow odplywa.
Ten stan to nawet nie ekstaza , ma wiecej w sobie z harmonii niz z podekscytowania. Wiem, ze moze byc niezalezny od swiata zewnetrznego i nie trzeba w tym celu nic wykonywac fizycznie tylko intencja wystarcza , ale w codziennym zyciu nie latwo nawet o tym pamietac a co dopiero praktykowac, ale choc mnie sie nie udaje utrzymac tego na stale to wierze i czuje , ze na pewno jest to osiagalne. Pozostaje tylko pytanie, czy na pewno tego chce...
Widze, Ahswalker, ze otrzymales podobne odpowiedzi...
Pozdrawiam. :)
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 358

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 8:43 pm

Lokalizacja: Łódź

Post Pn cze 16, 2008 7:35 am

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Stanem scharmonizowanej ciągłej radości, jest oświecenie. Podobne szczęście na krótką metę otrzymujemy dzięki medytacji czy miłości.
Jednakże to są zawsze górki i dołki, ponieważ zewnętrzny wpływ jaki wywiera na nas otoczenie ,a także my sami, nie potrafimy dobrze tego stanu zachowac. Żeby utrzymac ten stan, byc caly czas na wysokim poziomie, trzeba odciąc się od zródła problemów, czyli od "ja". Wpuszczamy wtedy złodzieja do pustego domu - problem dochodzi do nas, ale nic nie może nam zabrac czy ukraśc, bo nie poświęcamy na niego ani czasu, ani energii.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King
Avatar użytkownika

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 444

Dołączył(a): So lut 23, 2008 3:40 pm

Lokalizacja: Karpacz, ten w górach

Post Cz cze 19, 2008 1:05 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

vilaz napisał(a):Właśnie VVii spróbuj się uśmiechać do każdego obok którego przechodzisz :Dpromieniuj radością a powiem szczerze to działa niektórzy od razu odwzajemnią uśmiech inni nie zrozumią lecz się obejrzą za siebie ^^ bawię się tak czasami jest to conajmniej miłe.

Ja nie patrzę ludziom nawet w oczy, a co dopiero miałabym się do nich uśmiechać. Jak się chodzi na czarno z pentagramem na szyi to uśmiech mało pomaga. To wystarczy, aby odcztać kto jest na jakim "poziomie rozwoju" Ale najzabawniejsze jest jak np got albo metal ustępuje miejsca w autobusie starszej pani, a ci co myślą, że tacy to spod ciemnej gwiazdy, to mają nietęgie miny.
Trzeba wiedzieć do kogo się umiechnąć, żeby nie dostać po głowie dosłownie i w przenośni.

Ale wracając do tematu - Herbinka dobrze to ujęła, że w prawdziwym szczęściu jest więcej z harmonii niż z podekscytowania. Poza tym zgadzam się, że Droga jest celem, a szczęście trzeba w sobie pielęgnować, co jest trudne jak cholera, szczególnie jak się jest pesymistą jak ja.
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej

Odwaga w Poza to Tarcza, a Miłość do Wszechrzeczy to Miecz, który unicestwia Przeciwności.

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Posty: 189

Dołączył(a): Wt kwi 22, 2008 4:33 pm

Lokalizacja: Częstochowa

Post N cze 22, 2008 9:48 pm

Re: MTJcie - CO jest sensem życia?

Wiele przeczytałem już złotych myśli na temat istoty i sensu człowieczeństwa, i wiele rozważałem, ale to co napisał Darek w tym temacie, jest wyrażeniem wszystkiego, co czułem w głębi, lecz nie umiałem tego ubrać w słowa...Chwała Ci za to, Darek :D

Powrót do Doświadczenia z MTJ

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO

Wymiana linkami Monitoring www Kuchnia hawajska Artykuły komputery Finanse i ubezpieczenia Prawo finansowe Page Rank Pani szuka pary Wakacje w lesie Praca w Polsce Telefony i akcesoria Działki Motocykle