Ostatnia wizyta: Śro Cze 11, 2008 6:04 am Obecny czas: Śro Cze 11, 2008 6:04 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 2:57 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 409
Miejscowość: OBE-Maniakowo
TAK. Zdecydowanie TAK. W więzieniu panuje nuda, a jednocześnie jest ściśle uregulowany rytm około dobowy. Czyli pobudka o 6.00, zaprawa, spacer, posiłki w regularnych odstępstwach czasowych, zajęcia resocjalizacyjne z wychowawcami, a to wszystko co do minuty wpisane w zegar tarczy. To sprzyja każdym ćwiczeniom, również doskonalącym umysł, reżimie treningowym, który jest nieodzownym elementem sukcesu w każdej dziedzinie rozwoju, jakim jest również trening duchowy. Po za tym w więzieniu dochodzą emocje, ich kumulacja, którą można zaprzęgnąć do pracy nad poszerzaniem autoświadomości. Uczucia które skazanemu chodzą po głowie i sercu spędzając sen z powiek można zaprzęgnąć jako energię. Obsesyjną energię potrzeby wolności. Wówczas podróże poza ciałem staną się odskocznią od więziennego zniewolenia, a przy łudzie szczęścia mogą definitywnie odmienić stan świadomości skazanego. Wówczas nie tylko stanie się on zresocjalizowany z dnia na dzień, ale i widok krat okiennych odczyta tylko jako element wystroju zewnętrznego świata widzianego jego fizycznymi oczami…

DS

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 3:47 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 12, 2008 2:15 pm
Posty: 9
na pewnie że mogą tylko, że więźniowie nie bardzo mają jak sie dowiedziec o takim czymś jak oobe
w więzieniach z tego co wiem nie ma dostępu do internetu, a biblioteki wiezienne
kto wie czy mają jakieś pozycje traktujące o temacie, no pewnie mają ale to bedzie bardzo mała część.

Troche z innej beczki, wiezniowie to 'grupa społeczna' która hhmmmm jakby to powiedziec
ma na moje oko, inne zainteresowania niż 'wyjscia'.

Tzn jak komuś wlać, wy%^&*ć, przemycic bimber :mrgreen:itp.

Niemniej jednak każda biblioteka wiezienna powinna posiadac jakies materialy na ten temat.


pozdrawiam

_________________
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cywilizacja_śmierci


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 8:30 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 10:20 am
Posty: 114
Miejscowość: Strzyżów-Podkarpacie
Co ty stary gadasz...

Jestem pewny, że jest cała masa inteligentnych ludzi w więzieniach. Oczywiście mniej niż tych bezmózgich. Ale też wiele. Trafiają tam przecież ludzie także zagubieni w życiu, którzy popełnili jakiś błąd lub nawet ich przestępstwo było wypadkiem. W końcu przecież znacie "sprawiedliwość" w Polsce!! O i choćby nawet...słyszałem ostatnio, że policja łapie i wsadza do więzienia za posiadanie Salvii Divinorum ... ona jest legalna...ale zawiera nielegalne coś tam...chyba salvinorin A, czy coś takiego;p I pod tym pretekstem ich zamykają. ZAL! I gdzie tu sprawiedliwość?!

_________________
"Jedno jest tylko życie, które wkrótce mnie,
tylko to co zrobione z miłością nigdy nie zginie"
AVE ANARCHY & COME CLARITY!!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Pon Kwi 21, 2008 11:11 am 
Offline

Dołączenie: Czw Kwi 10, 2008 10:21 am
Posty: 3
witam (moj pierwszy post na forum)

Z zainteresowaniem zwróciłem uwagę na temat postu
- ja od chwili kiedy zainteresowałem się OOBE zadawałem
sobie podobne pytanie ... "czym może być obe dla więźniów,
ofiar porwań czy osób poddawanych torturom ?"
Chętnie posłucham Waszych opinii, sam nie miałem
swiadomego OOBE ... czy może być to swoisty pancerz-
naturalna obrona ?

ps. swoja droga jedna z najbardziej szokujacych mnie
metod uzyskiwania odmiennych stanow swiadomosci
-deprywacja sensoryczna-stosowana byla od wiekow
jako metoda torturowania wiezniow...

zachecam do dyskusji,
pozdrowienia dla wszystkich oobemaniakow

Lukasz


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Nie Cze 08, 2008 7:39 pm 
Offline

Dołączenie: Czw Cze 05, 2008 7:54 pm
Posty: 1
Oobe podczas tortur jest wykluczone chyba, ze ktos ma eksterioryzacje wycwiczone w tak duzym stopniu aby podczas zadawania bolu odciac sie od niego i nie zwracac na to uwagi (chociaz wg mnie to niemozliwe i bezsensowne:P).


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 7:40 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2008 10:10 pm
Posty: 18
Temat warty dyskusji.

Mój wujek pracuje w areszcie jako strażnik. Areszt to takie miejsce, gdzie trafiają wszyscy czekający na rozprawę sądową. Czyli koło siebie siedzą złodzieje, pedofile, zabójcy, pijaki.

Trafił się i buddysta. Kto dobrze żyje ze strażnikami i ma troszkę pieniążków może sobie tam ułożyć: bogatsi mają TV, playstation itd. On miał kadzidełka. Medytował, mantrował itd. Traktowano go jako dziwaka, wyśmiewano. Wiecie czym sobie zasłużył na szacunek, a przy okazji na przeniesienie do innego zakładu?

Dokuczał mu jakiś byk z innej celi. Buddysta pewnej nocy zasnął w medytacyjnej pozycji. Po kilku minutach z innej celi rozbrzmiał głośny, przeraźliwy krzyk: „NIEEEEEE! POMOCY! ZOSTAW MNIE!”. Poszkodowanego obadano i stwierdzono „zły sen”. Na wszelki wypadek przeniesiono go do celi przejściowej. Popołudniu, gdy wszyscy więźniowie spędzali czas na świetlicy buddysta przechodził kogo tego dokuczającego mu byczka – chłopak zaparł się ściany, skulił w kącie i krzyczał: „To on! To ON! TY!!! ZOSTAW MNIE! BŁAGAM!”.

Wśród strażników krąży legenda, że po więzieniach snują się duchy zmarłych więźniów. Historię słyszałem około pięć lat temu. Teraz wysoce prawdopodobne jest, że buddysta wyszedł sobie z ciała i dostroił się do prześladowcy odpłacając pięknym za nadobne.

Co wy na tę historię? Z czystym sumieniem zapewniam was, że to autentyk.

_________________
Właśnie w chwili kiedy opanuje ziemię i wespnie się do nieba, gdy zanurzy się w odmęty mórz, gdy uzna, że pokonał czas - czas runie na niego


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 1:55 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 147
Miejscowość: Łódź/MŁ
Historia całkiem prawdopodobna, choć wątpię by buddysta odpłacił mu się "pięknym za nadobne" - raczej przyszedł do niego i w ten sposób mimowolnie wystraszył ;)

Swoją drogą rozwój duchowy w więzieniu mógłby być poza wszystkim świetnym narzędziem do resocjalizacji. Nie dość, że mogą doświadczać wspaniałych rzeczy przez lata, zamiast tylko tkwić w szarych murach, to także odmienić się zupełnie.

_________________
Nie miejmy zbyt wielu oczekiwań.Doświadczenia pojawiają się naturalnie,nie można ich sztucznie stworzyć.Przed mocą zrozumienia nie ma z nich pożytku.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Doznania poza ciałem, czy mogą być alternatywą dla więźniów?
PostWysłany: Pon Cze 09, 2008 2:57 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 86
Wow! Wczoraj akurat wieczorem myślałem sobie o tej sprawie, a dzisiaj natrafiłem na ten temat :DW więzieniu faktycznie nie ma za bardzo co robić, gdy gasną światła można się wymknąć i być wolnym nawet bardziej, niż większość ludzi, która jest teoretycznie wolna! (nie jest w więzieniu - pracuje, uczy się itp.) Tylko niestety mało kto zna zjawisko oobe... tak sobie też myślę.. Tybetańscy mnisi masowo więzieni w Chińskich więzieniach :)może wychodzą? ^^

_________________
Image
Osiągnięcia:
LD: 00
OOBE: 00


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Mieszkania Poznań • Telewizory LCD • meble skórzane • Humor i Rozrywka • Pozycjonowanie stron www • wypożyczalnia Balice • Imprezy integracyjne • frazeologizmy • Tapety na pulpit • aston martin • Najtańsze kredyty gotówkowe • meble ogrodowe • Wyniki Live • tani hosting • darmowe programy
phpBB SEO