Ostatnia wizyta: Sob Cze 28, 2008 6:02 pm Obecny czas: Sob Cze 28, 2008 6:02 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Dziwne dźwięki przy zasypianiu (hipnogogi, fale mózgowe?)
PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 8:21 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 148
Tak jak w temacie. Zawsze gdy zasypiam, liczę. Towarzyszą mi przy tym różne dźwięki, bardzo podobne do tych słyszanych w i-doserze (wielu z Was pewnie kojarzy, program do synchronizacji półkulowej) są one też takie nieregularne, składają się z paru dźwięków jak w dosach, szumienie, piszczenie.. buczenie i uczucie "masowania" mózgu :Dczuję też je bardziej po prawej stronie swojego mózgu niż po lewej :)Może to jest spowodowane tym, że całymi dniami przesiaduję w słuchawkach i słucham muzyki? Może na to mieć też wpływ to, że późno chodzę spać, wcześnie wstaję a czasami jeszcze przerywam swój sen, np. chcąc zrobić 4+1, albo pouczyć się na sprawdzian o 5 rano.. (tak to jest jak się jest uzależnionym od kompa i nie ma się na nic czasu :mrgreen:) Cóż.. nie wiem, w każdym razie to ciekawe doświadczenie :PDźwięki te dają o sobie znać od kilkunastu minut do pół godziny.. później zasypiam :)

btw. kurcze, myślałem gdzie ten temat dać, myślałem, a jak długo myślę, to nigdy nic dobrego z tego nie wynika :mrgreen:więc jbc. to przeniesiecie ;)

_________________
Image
Osiągnięcia:
LD: 00
OOBE: 00


Ostatnio edytowany przez MesaJah, Sob Cze 07, 2008 1:23 pm, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Słyszę swoje fale mózgowe!
PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 8:27 pm 
Online
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 202
Miejscowość: Łódź/MŁ
Jesteś pewien że to fale mózgowe, a nie hipnagogi czy ew. dostrojenie słuchu do Poza?

_________________
Nie miejmy zbyt wielu oczekiwań.Doświadczenia pojawiają się naturalnie,nie można ich sztucznie stworzyć.Przed mocą zrozumienia nie ma z nich pożytku.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Słyszę swoje fale mózgowe!
PostWysłany: Pią Cze 06, 2008 8:33 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 05, 2008 9:40 am
Posty: 45
Ja również słyszę takie dźwięki. Zazwyczaj na początku słyszę coś jakby jedną "falę", ale kiedy się wsłucham (i nie przeszkadzają inne dźwięki z zewnątrz) to pisków tych jest kilka i u mnie również nie są jednostajne.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Słyszę swoje fale mózgowe!
PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 1:22 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Maj 07, 2008 5:51 pm
Posty: 148
No nie jestem pewien czy to fale mózgowe, właściwie nie mam pojęcia co to jest :mrgreen:w każdym razie dźwięki te brzmią tak jak dźwięki z i-dosera służące synchronizacji mózgu :P
czy hipnogogi.. nie wiem :Dfajnie by było, gdyby to jednak były hipnogogi, duży postęp by był ^^ dźwięki te ucichają zwykle po kilkunastu minutach do pół godziny.

_________________
Image
Osiągnięcia:
LD: 00
OOBE: 00


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dziwne dźwięki przy zasypianiu (hipnogogi, fale mózgowe?)
PostWysłany: Sob Cze 07, 2008 7:41 pm 
Offline

Dołączenie: Czw Mar 27, 2008 9:58 pm
Posty: 28
Miejscowość: Frysztak
Dziwna sprawa jest z tymi dzwiękami...
Parę lat temu lubiałem zasypiać z słuchawkami w uszach i puszczoną muzyką z radia... po kilkudziesiędziu minutach przestawałem słyszeć muzykę z radia a zamiast niej pojawiały się właśnie te szumy o których mówicie. Z początku poprostu myślałem ,że przestali nadawać ale po chwili zaczynałem znowu słyszeć muzykę szybko więc doszłem do wniosku ,że musi się to dziać w moim umyśle.
Bardzo lubię stany hipnagogocze... na szczęście zdarzają mi się dość często.

_________________
Jestem zarówno przerażony i zafascynowany życiem.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dziwne dźwięki przy zasypianiu (hipnogogi, fale mózgowe?)
PostWysłany: Śro Cze 25, 2008 5:21 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 4:44 pm
Posty: 6
Miejscowość: Poznań
Niestety panowie, ale to nie sa zadne fale mozgowe ani nic nadprzyrodzonego;p Piski i szumy w glowie wystepuja jezeli macie stycznosc np. z komputerem, TV itd.

Wyjedzcie na tydzien na wies i od razu wam ucichnie w glowce:)

Cheers,
Fall

_________________
OBE: 00
LD: 10+


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dziwne dźwięki przy zasypianiu (hipnogogi, fale mózgowe?)
PostWysłany: Śro Cze 25, 2008 8:06 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 05, 2008 9:47 am
Posty: 71
Miejscowość: z księżyca :)
Fall napisał(a):
Niestety panowie, ale to nie sa zadne fale mozgowe ani nic nadprzyrodzonego;p Piski i szumy w glowie wystepuja jezeli macie stycznosc np. z komputerem, TV itd.

Wyjedzcie na tydzien na wies i od razu wam ucichnie w glowce:)

Cheers,
Fall


Fall no teraz żeś dowalił :D

_________________
Nie boję się bogów, lecz tych którzy pragną mówić w ich imieniu.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Dziwne dźwięki przy zasypianiu (hipnogogi, fale mózgowe?)
PostWysłany: Śro Cze 25, 2008 9:14 pm 
Offline

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 7:21 am
Posty: 69
jak sie czlek wyciszy uslyszy szumy: niski i wysoki, czyli odpowiednio: krwiobieg i uklad nerwowy.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
konta osobiste • Imprezy integracyjne • yerba • szkoły języków obcych warszawa • site • Radca prawny Wrocław • Hiszpanski • Najtańsze kredyty gotówkowe • słownik języka włoskiego • wszystkie filmy • dlugopisy reklamowe • konta bankowe • odloty settlers tapety • Zegarki • Epoka lodowcowa 2
phpBB SEO