LD vs OOBE

Najczęściej zadawane pytania i najczęściej dawane odpowiedzi.

Moderator: Opiekunowie

eN

Post Cz mar 19, 2009 10:04 pm

LD vs OOBE

Jakie są między nimi różnice pomijając, że podczas OOBE mamy być poza ciałem?
Z tego co już się dowiedziałem, równie dobrze te zjawiska mogłyby nosić jedną nazwę. Zarówno w świadomym śnieniu jak i OOBE masz wpływ na to, co się dzieje i bardzo realnie doświadczasz.
Do OOBE chyba można doliczyć tylko jednostkowe przypadki - o których nie wiem za wiele - gdzie komuś udało się wywrzeć wpływ na fizyczny świat.

Post Pt mar 20, 2009 10:24 am

Re: LD vs OOBE

eee. może i się zaraz pojawią odmienne poglądy (i bardzo dobrze) to uważam iż LD i OOBE to to samo - eksterioryzacja. różny jest tylko poziom dostrojenia, w LD masz dużo większe możliwości kreowania rzeczywistości Cię otaczającej (w końcu czym to się różni od OSPUO?).
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Post Pt mar 20, 2009 11:42 am

Dreamcather napisał(a):(w końcu czym to się różni od OSPUO?).

ciałkiem:)

eN

Post Pt mar 20, 2009 12:59 pm

Dreamcather napisał(a):różny jest tylko poziom dostrojenia

Co masz na myśli? Nie jest czasem tak, że owe dostrojenie (podejrzewam chodzi o przeżycia jak najwierniejsze rzeczywistości?) po prostu się ćwiczy w LD czy OOBE?

Conchita napisał(a):
Dreamcather napisał(a):(w końcu czym to się różni od OSPUO?).

ciałkiem:)

Skąd pewność?
Zapoznałem się z jego definicją i w sumie nadal nie wiem, czy przynosi to zjawisko korzyści i co w ogóle przynosi. Masz dostęp do wszystkich ciał w OOBE? (inkarnacji, wcieleń?)

Post Pt mar 20, 2009 1:41 pm

ciałka bardziej bym dzielił strukturą typu fizyczne , astralne , mentalne itp ale o tym w sumie o wiele więcej inni na tym forum wiedzą.....

Co do oobe podczas LD wiesz ze to sen...niby masz świadomość , odczuwasz , słyszysz dźwięki itp...ale wiesz że to sen bo różni się to od rzeczywistych doznań a oobe jest bardzo trudno odróżnic miejscami od rzeczywistości czyli można się skłaniać ku teorii że to kwestia dostrojenia...poza tym intensywność doznań jest o wiele bardziej rzeczywista

Ja mam trochę inne zdanie na temat ospuo.... kiedyś eksperymentowałem podczas świadomych wyjść i trakcie oddzielenia otwierałem fizyczne oczy ( wiem że to były fizyczne oczy bo mam na to dowody)np machałem moimi niefizycznymi rekami ale ich nie widziałem tylko czułem ( reszta ciała była w ciele ee wiecie o co chodzi ;) )

Czy to dowód na to że oobe jest realne ? i tak i nie.... patrzyłem na rzeczywistość gdy nie byłem całkowicie oddzielony i mam potwierdzone że to były fizyczne oczy ale czułem jak ręce miałem w poza ...machałem itp ale nie widziałem... Więc co się dzieje że nagle z częsciowego prawdziwego oobe idziemy do ospuo?

Może wyjaśnieniem tego jest teoria że tak naprawdę to my kreujemy rzeczywistość zarówno na płaszczyźnie astralnej jak i fizycznej z tym że na poziomie fizycznym jest to bardziej subtelne.....Czyli nie jesteśmy elementami wykreowanej rzeczywistości dopasowując się do niej lecz w pewien sposób tworzymy rzeczywistość która dopasowuje się do nas... na obszarze astralnym każdy widzi większe zmiany gdyż tam świat jest na naszą myśl nastawiony tylko..na obszarze fizycznym rzeczywistość jest kreacją miliardów ludzi i wypadkową tej kreacji

Czyli oobe dzieje się w naszej głowie ale to co tworzymy naszym umysłem staje się rzeczywistością więc jednak oobe jest prawdziwe.... Prawdziwość oobe w tym wypadku jest zależna tylko i wyłącznie od punktu widzenia tak jak i istnienie Bogów w formie osobowej

Wielkie sory za tak daleko idącą koncepcje oraz za to że dość kiepsko ujmuje to co mam na myśli...może lepszy ode mnie pisarz zrozumie tą teorię i ją przeredaguje

Post Pt mar 20, 2009 1:52 pm

w jaki sposób rejestrujemy gdzie jesteśmy?
za pomocą zmysłów, które łatwo oszukać, jednak jak możecie będąc w LD albo wpoza(na jedno wychodzi) stwierdzić "to się dzieje w mojej głowie"?

powiedzcie mi hmm bleble gdzie to jest konkretnie? bliżej płatu skroniowego czy może czołowego? wyobrażacie siebie jako ludzika chodzącego po własnym mózgu?
jak świadomość może wędrować po mózgu? czy to jest logiczne i łatwe do wyobrażenia?

trudno mi to zrozumieć :P
pozostaje przy teorii że OBE i LD to są inne wymiary postrzegania rzeczywistości, kolejna droga do odkrycia tego, że całe to gówno to kawałek wielkiego, jednolitego niepodzielnego shittu :)

Post Pt mar 20, 2009 2:25 pm

eN napisał(a):
Conchita napisał(a):ciałkiem:)

Skąd pewność?
Zapoznałem się z jego definicją i w sumie nadal nie wiem, czy przynosi to zjawisko korzyści i co w ogóle przynosi.

No może trochę pojechałam po bandzie :? W zasadzie można by sobie zadać najpierw pytanie czym jest sen i pochodną była by odpowiedź, że LD to sen, w którym odzyskujemy świadomość. Albo gdzie zachodzi sen.
Niezbyt duże mam doświadczenie ze snami, w których odzyskuje się świadomość (krótko śpię na codzień, muszę wstawać o 5.30) a taki LD powstaje zwykle nad ranem lub zupełnie rano, gdy umysł jest już wypoczęty. U mnie działa głównie WILD. W trakcie WILDa część mojej świadomości jest wypychana do przodu poza ciało, gdzie zaczyna sobie doświadczać. W trakcie oobe znów zasypiam zostając w ciele a następnie sobie wstaję. Stąd różnica jest przez wiele osób pomijana. I tu i tu można być w OSPUO, jednak odczucie ciała jest inne - w oobe astralnym ciałko jest odczuwane w sposób podobny do fizycznego, a w LD to odczucie jest słabsze, umowne, szczególnie zmysł dotyku zmienia się. Być może ciało zastępcze jest tworzone w momencie wypchnięcia siebie, więc nie jest to nasze ciało, ale jego odpowiednik utworzony z energii przez tą część świadomości, która się wydzieliła. Sam zakres doświadczeń w LD może być bardzo różny, w oobe też.
Inna różnica, być może wynikająca właśnie z ciałka jest taka, że początkowi oobe często towarzyszą doznania energetyczne w ciele, czuć, że w tym naszym energetycznym zachodzi spięcie energetyczne (pieszczenie prądem) i paraliż, odłączanie się. W LD często można mieć łagodne odczucie ciała, które sobie smacznie śpi i reaguje bezpośrednio na wrażenia z LD. Przy oobe często tego przełożenia nie ma - np. przeżywam gwałtowne emocje w oobe i wracam do ciała, w którym panuje totalny spokój i głęboki niezmącony sen. W takim przypadku serce głupieje: z akcji minimalnej bliskiej zera dostaje znienacka kopa emocji przy powrocie.

To moje robocze hipotezy, mogą się jeszcze 100 razy zmienić. Zachęcam do dalszego porównywania doświadczeń.

Post Pt mar 20, 2009 3:18 pm

dreamer a co ze schizofrenikami ? oni tworzą własną rzeczywistość... w ten sposób sobie to wyobraź....

Post Wt kwi 28, 2009 9:43 pm

Nothing napisał(a):dreamer a co ze schizofrenikami ? oni tworzą własną rzeczywistość... w ten sposób sobie to wyobraź....

sprawa zasadniczo jest pogmatwana, nothing.
Najpierw musielibyśmy sobie udowodnić, że schizofrenicy faktycznie widzą co innego niż my i że ta wizja wiele się różni od naszej, bo myślę sobie, że równie dobrze to może być tworzenie podświadomych schematów na zasadzie "wydaje mi się, że jest tak"- i ten obraz dociera do mózgu a nie widziany.

Wiem, że to u góry wyglądało jak bełkot bezradnego sceptyka, ale wolę od mistyfikacji odchodzić jak najdalej. Dlaczego? ponieważ utrudnia kontakt z rzeczywistością zewnętrzną, kiedy skierujemy się do wewnątrz.
A ja mam ambitny plan, aby dać światu coś, co zmieni chociaż troche, uratuje jakieś życia, zainspiruje ludzi :)
dlatego muszę mieć silny kontakt z realem :)

Post Pt maja 01, 2009 11:06 pm

A jak w takim razie zakwalifikować False Awakening? W moim przypadku są one tak okropnie realistyczne, że potrafią mi nieźle namącić w głowie :? Czasem dowiaduję się o tym, że śniłam dopiero po kilku dniach, gdy nagle wychodzi na jaw, że moje wspomnienia nie pokrywają się ze wspomnieniami innych. Zgodnie z tym, co tutaj przeczytałam, to nie jest to OBE, bo nie towarzyszą temu wibracje, i nie jest to też LD, bo nie jestem świadoma, że śnię i w ogóle czuję moje ciało i zmysły doskonale. Ktoś ma jakis pomysł?

Opiekun

Pochwały: 1

Post Pn maja 04, 2009 10:23 pm

Też zastanawiam się nad tym ;]

Post Wt maja 05, 2009 10:54 pm

ewelin13 napisał(a):A jak w takim razie zakwalifikować False Awakening? W moim przypadku są one tak okropnie realistyczne, że potrafią mi nieźle namącić w głowie :? Czasem dowiaduję się o tym, że śniłam dopiero po kilku dniach, gdy nagle wychodzi na jaw, że moje wspomnienia nie pokrywają się ze wspomnieniami innych. Zgodnie z tym, co tutaj przeczytałam, to nie jest to OBE, bo nie towarzyszą temu wibracje, i nie jest to też LD, bo nie jestem świadoma, że śnię i w ogóle czuję moje ciało i zmysły doskonale. Ktoś ma jakis pomysł?

poco kwalifikować?

ka

Opiekun

Pochwały: 6

Post So paź 10, 2009 4:10 pm

LD od OOBE różni się tylko miejscem startu ;)
Angielskojęzyczna strona o Nagualizmie(+polskie tłumaczenie) http://nagual.yuku.com/

Post N paź 11, 2009 8:48 am

Bardzo upraszczając LD od OBE najprościej rozpoznać na samym początku.
W OBE musi być wyraźny moment wyjścia z ciała. Pewnie każdy odczuwa to inaczej ale zawsze z całą pewnością występują jakiegoś typu wibracje i lekki strach. Co się dzieje po wyjściu z ciała to już zapewne sprawa bardzo indywidualna. Jednak musi być na początku jakieś charakterystyczne przeżycie.
Do LD można przejść "gładko" ze snu, np. zobaczymy coś nierealnego, jedna myśl - to niemożliwe i już wiemy, że to sen i hulaj dusza ile można ))))))
Można przejść z LD do OBE ale też będzie jakiś charakterystyczny moment. Ja często gdy nie jestem pewien czy to sen czy jawa robię jakiś test. Jak "jestem" w mieszkaniu skaczę po prostu z okna (4 piętro). Ale żeby skoczyć najpierw muszę przeniknąć przez szybę. Nie zawsze jest tak samo. Często przelatuję jak przez wodę i wtedy zakładam, że to LD. Bywa, że nie mogę przeniknąć przez szybę. Jest przezroczysta ale jak z gumy, głowa już przeszła, a reszta nie może. Pre mocno do przodu i z reguły udaje się. Wtedy to musi być OBE, a przenikanie przez szybę to oddzielanie się ciała astralnego o fizycznego.
Odczucia w LD i OBE mam podobne. W jednym i drugim świecie spotykam ciekawych ludzi, w obu mogę kreować rzeczywistość, ale to już inny temat.
Pozdrawiam bigplacek

Post N paź 11, 2009 1:09 pm

tak wlasnie jak chcac z LD przejsc do oobe nie czujesz wyrazne oddzielenia to wciaz jestets ylko w swojej kreacji , ciagle masz LD.
Następna strona

Powrót do FAQ ( Frequently Asked Questions )