Ostatnia wizyta: Nie Wrz 21, 2008 4:08 am Obecny czas: Nie Wrz 21, 2008 4:08 am

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: LD - info z chanellingu Laury Jadczyk
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 1:13 am 
Offline

Dołączenie: Nie Mar 02, 2008 2:27 am
Posty: 105
Witam,

Luknijcie tu:

http://www.cassiopaea.org/forum/index.php?topic=9609.0

fragment:

Q: (L) Okay, now we've got a few odds and ends questions for various people.... (personal questions and answers deleted.) .... I'd like to know exactly what is lucid dreaming?

A: Partly conscious awareness while other systems are still switched off and subconscious bleeds through. Can be hypnogogic or hypnopompic or "other" states.

Q: (L) Well, is it a useful state for finding out what's going on in your subconscious, or changing your reality or anything like that?

A: It can be useful for entertainment mainly.



VVii, czy to Ci czegoś nie przypomina ?

pozdrawiam,
newdem :)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: LD - info z chanellingu Laury Jadczyk
PostWysłany: Czw Wrz 18, 2008 6:41 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 301
Miejscowość: Piechowice (koło J.Góry)
Aż tak dobrze nie znam angielskiego - szczególnie drugie zdanie jest dla mnie nie jasne, resztę jako tako zrozumiałam.
Odwołując się jednak do ostatniego zdania, że świadomy sen przydatny jest głównie do rozrywki, i że w mojej wypowiedzi, którą umieściłeś w filmie mówię, iż uzyskałam odpowiedź - LD to kwestia rekreacji - stwierdzam podobieństwo tych odpowiedzi. Jednakże "rekreacja" ma u mnie podwujne znaczenie - zarówno właśnie rozrywki jak i tworzenia czegoś od nowa. Moje pytanie brzmiało - czym jest LD? A tutaj brzmi - do czego jest przydatne? Odpowiedzi łączą się w jedną całość. Wszystko w Poza, co przedostaje się do reala, tutaj staje się elementami układanki - wielkiej, niebotycznej układanki z najbardziej skomplikowanych puzzli jakie tylko można sobie wyobrazić. Oto właśnie złożyliśmy 2 puzle w jeden maluśki fragmencik i ujrzeliśmy coś wyraźniej.
Tak więc LD to taka zabawa/rozrywka. No dobra! To coś w rodzaju - jestem małym dzieckiem, mam ludzika z plasteliny, teraz tą plastelinę sobie zagtniotę i zrobię z tej plasteliny coś innego.
Według mnie LD owszem jest samo w sobie mało znaczące (aczkolwiek mi się udało "pociągnąć tam za język" i uzyskać odpowiedź), jednak tak samo jak cała reszta rozgrywa się w Poza - astralu, czy jakkolwiek by to nie nazwać. Mogą być inne poziomy, które nie są lub nie muszą być tkanką astralną lub które nie korzystają z tkanki astralnej. Tkanka astralna ma to do siebie, że jest właśnie taką plasteliną, którą lepimy według własnych "widzimi się", ciągnie się za nami często nawet wtedy gdy trafiamy na poziomy, które nie potrzebują astralnej plasteliny. Ale owej plasteliny potrzebuje częstokroć nasz umysł a nawet bym powiedziała mózg.

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Pozycjonowanie • Wzory dokumentów • Typy sportowe • karty kredytowe • Bank kredyty hipoteczne • Oferty pracy • Pisanie Prac • Opisy na GG • zakopane kwatery • bielizna • Mieszkania do wynajęcia • wierszownik • gry erotyczne • pozycjonowanie stron www • Pionowe Opisy
phpBB SEO