Ostatnia wizyta: Śro Wrz 17, 2008 2:04 pm Obecny czas: Śro Wrz 17, 2008 2:04 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Moje pytania
PostWysłany: Pon Sie 18, 2008 9:48 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Sie 18, 2008 12:01 am
Posty: 42
Miejscowość: Kielce
.1. Co zrobić, żeby nie dostać się do piekła astralnego?
.2. Dlaczego za pierwszym razem nie można opuszczać pomieszczenia, w którym się znajdujesz?
.3. Czy możliwe jest to, że podczas OOBE nie zobaczy się swego ciała? (Mi się tak zdarzyło) ?
.4. A jeśli zamiast swojego ciała ujrzy się ciało kogoś innego (kogo się nie zna), to kto to może być? (Też mi się to przytrafiło)
.5. Czy podczas OOBE czuje się przedmioty, których się dotyka, czy przenika się przez nie, niczym duch?? (Ja je czułam)
.6. A co jeśli ktoś z moich znajomych interesujących się OOBE zechce mnie podglądnąć pod prysznicem?
.7. Co to jest OSPUO?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Śro Sie 27, 2008 6:10 pm 
Online
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 11, 2008 4:21 pm
Posty: 111
Miejscowość: Sanok
Vedis napisał(a):
.1. Co zrobić, żeby nie dostać się do piekła astralnego?
Pomyśleć o miejscu wiecznej rozkoszy? W oobe myśl kieruje wszystkim.
.2. Dlaczego za pierwszym razem nie można opuszczać pomieszczenia, w którym się znajdujesz?
Dlaczego nie?
.3. Czy możliwe jest to, że podczas OOBE nie zobaczy się swego ciała? (Mi się tak zdarzyło) ?
W książce Pana Darka S. jest opisany ten problem. Wg. słów przewodnika widok własnego ciała byłby tylko ułudą, atrapą. W oobe nie można postrzegać siebie jednocześnie w dwóch miejscach.
.4. A jeśli zamiast swojego ciała ujrzy się ciało kogoś innego (kogo się nie zna), to kto to może być? (Też mi się to przytrafiło)
Albo się przeniosłaś do kolegi o którym myślałaś :twisted: albo patrz wyżej
.5. Czy podczas OOBE czuje się przedmioty, których się dotyka, czy przenika się przez nie, niczym duch?? (Ja je czułam)
Trzeba by się spytać kogoś kto już doznał oobe ;P. Myślę iż i to i to w zależności od Ciebie. Nieraz czytałem relacje jak ktoś przenikał przez ścianę jednocześnie czując strukturę warstw przez które przechodził (farby, tynki itp.)
.6. A co jeśli ktoś z moich znajomych interesujących się OOBE zechce mnie podglądnąć pod prysznicem?
Wspomniany kolega? Będzie miał miłe wspomnienia. Choć wątpię żeby udało mu się wstrzelić w moment kiedy akurat bierzesz prysznic. No chyba iż masz czas na kąpiele dopiero późno w nocy ;P Wg. ankiety z forum wtedy wychodzi z siebie najwięcej osób.
.7. Co to jest OSPUO?
Obszar Stworzony Przez Umysł Obserwatora. Pojęcie wprowadzone przez Dariusza S. głównego prowodyra forum i ObeRebelii. kraina do której udajesz się w czasie snów. Lub zwykłych marzeń, rozmyślań.

Jedno trzeba ci przyznać: podziałałaś mi tym prysznicem na wyobraźnie ;P

_________________
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 9:54 pm 
Offline

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 2:18 pm
Posty: 181
Miejscowość: Złote miasto
Cytuj:
.1. Co zrobić, żeby nie dostać się do piekła astralnego?

Należy nie chcieć sie do niego nie dostać. Jezeli o czyms myslisz i walczysz z tym, to przyciagasz to do siebie. Poprostu nie mysl o piekle, ktore jest wytworzone przez mase zastraszonych umysłów ludzkich. Dopuki nie zgasisz wlasnego swiatla wlasna swiadomoscia, nic nie moze Ci sie stac :). Poczucie pewnosci bezpieczenstwa jest bardzo wazne. Gdy bedziesz miec w przyszlsoci jakis koszmar,staniesz sam na sam ze strasznym doświadczeniem i uciekniesz sie do miłości, to uświadomisz sobie ze jest niezwyciężającym płomieniem spalającym kazdy strach. Nic nie moze Ci sie stac :).
Cytuj:
.2. Dlaczego za pierwszym razem nie można opuszczać pomieszczenia, w którym się znajdujesz?

Być moze napisała to osoba mająca przykre dosiwadczenia po opuszczeniu pomieszczenia za pierwszym razem. W moim pierwszym obe przemierzyłem pół miasta i mialem sie dobrze, odwiedzilem przy tym jeszcze kolege. Regułą nie jest, ze pierwsze obe jest najsłabsze i trzeba siedziec w pokoju. Zobaczysz jak sie czujesz i czy jestes na siłach :). Im więcej się ruszasz, tym poczucie przestrzeni się wyostrza, dlatego jedynym powodem dla ktorego zachęcałbym Cię do nieruszania się w obe jest zbadanie egzystencji :).
Cytuj:
.3. Czy możliwe jest to, że podczas OOBE nie zobaczy się swego ciała? (Mi się tak zdarzyło) ?
.4. A jeśli zamiast swojego ciała ujrzy się ciało kogoś innego (kogo się nie zna), to kto to może być? (Też mi się to przytrafiło)

Możesz niezauważyć nawet łóżka. Raz gdy się obrócilem to byłem w lesie i ani śladu po moim pokoju. Pewne doswiadczenia, postacie i scenerie ktore mamy zakorzenione w głowie ujawniają sie podczas podrózy, dlatego moze być taki przypadek ze zamiast siebie mozesz zobaczyć kogoś innego :).
Cytuj:
.5. Czy podczas OOBE czuje się przedmioty, których się dotyka, czy przenika się przez nie, niczym duch?? (Ja je czułam)
Zależy od Twojej woli :).
Cytuj:
.6. A co jeśli ktoś z moich znajomych interesujących się OOBE zechce mnie podglądnąć pod prysznicem?

Wtedy będzie Cie podglądać :). Jeżeli ta osoba naprawde jest tak napalona, to zanim doleci do Ciebie, to zaliczy inną istote. Nie przejmowałbym sie tym tak. Być moze dzisiejszej nocy ktoś bedzie snił ze jestes nago, mimo iz sie nie kąpiesz. Czy to taka straszna perspektywa?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Czw Sie 28, 2008 10:10 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 24, 2008 11:41 am
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
.3. Czy możliwe jest to, że podczas OOBE nie zobaczy się swego ciała? (Mi się tak zdarzyło) ?

Dreamcather
W książce Pana Darka S. jest opisany ten problem. Wg. słów przewodnika widok własnego ciała byłby tylko ułudą, atrapą. W oobe nie można postrzegać siebie jednocześnie w dwóch miejscach.


Ja natomiast się z tym nie zgadzam. Po pierwszym wyjściu siedziałem obok ciała i dotykałem je,widziałem (i czułem) że bije serce,oddycha etc. Zapomniałem też dodać,że czułem siebie w dwóch miejscach na raz i to nie tylko w przypadku ciała. Nie instruowałbym się czyjąś wizją i książką,lepiej sprawdzić samemu. Możesz widzieć siebie z tylu miejsc,z ilu faktycznie będziesz chciał i na ile będziesz otwarty. Nie sądzę,żeby oświecenie czy też umownie Bóg miały jakieś bariery. Natomiast człowiek to specjalista od wyszukiwania sobie kłopotów i granic. Poza tym w oobe nie ma granic i można widzieć z każdego poziomu jednocześnie jeżeli przestaniemy wmawiać sobie,że widzimy tylko za pomocą oczu. Miałem kiedyś bardzo fajne doznanie,podczas którego widziałem każdą komórką swojego ciała astralnego, zarówno na zewnątrz jak i do wewnątrz siebie jednocześnie.
A to,czy widzisz swoje ciało,czy nie,zależy tylko od tego,czy tego chcesz w danym momencie,czy nie. Oobe to kraina myśli,które się "materializują" szybciej,niż zdążysz je przemyśleć.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 8:52 am 
Online
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 11, 2008 4:21 pm
Posty: 111
Miejscowość: Sanok
co racja to racja :)

ps. w sumie nie wiedziałem iż ciało astralne ma komórki. a no przecież. myśl siłą sprawczą.

_________________
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 9:23 am 
Offline

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 2:18 pm
Posty: 181
Miejscowość: Złote miasto
Cytuj:
ciało astralne ma komórki

Kwestia nazewnictwa.
Gabriel, czy miałeś na myśli widoczność 360 stopni wokoł siebie? : ).
Cytuj:
W oobe nie można postrzegać siebie jednocześnie w dwóch miejscach.

To że ktoś tego nie doświadczył, to nie znaczy że nie jest to możliwe. Miałem doświadczenie, w którym przyglądałem się mojemu ciału i miałem wrażenie jakbym patrzył równocześnie z ciała spiącego i z tego w obe. Jakbym patrzył w lustro. Trudno mi jest pisać post zapchany teoriami, jedynie ograniczający świeżo zapoznaną osobę z tematyką eksterioryzacji, która łaknie swobody i wolności wyrażania siebie w obe. Zamiast pisać co nie mozna, piszmy co na pewno można poza ciałem. Tak bedzie lepiej : )


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Pią Sie 29, 2008 1:33 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 24, 2008 11:41 am
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
draq napisał(a):
Cytuj:
ciało astralne ma komórki

Kwestia nazewnictwa.
Gabriel, czy miałeś na myśli widoczność 360 stopni wokoł siebie? : ).


Dokładnie,tyle,że to widzenie było także jednocześnie do wewnątrz (takie widzenie całym sobą). A mówiąc "komórki" miałem na myśli atomy,z jakich zbudowana jest ta forma energii. Bynajmniej ja osobiście to tak odczułem będąc w oobe. Nie popadajmy w fanatyzm.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 5:49 pm 
Online
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Maj 11, 2008 4:21 pm
Posty: 111
Miejscowość: Sanok
Gabriel napisał(a):
Po pierwszym wyjściu siedziałem obok ciała i dotykałem je,widziałem (i czułem) że bije serce,oddycha etc. Zapomniałem też dodać,że czułem siebie w dwóch miejscach na raz i to nie tylko w przypadku ciała. Nie instruowałbym się czyjąś wizją i książką,lepiej sprawdzić samemu.
co powiesz o przypadkach gdy obemaniacy po wyjściu w swych łóżkach znajdowali ... leżącą tan obcą osobę?

_________________
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Nie Sie 31, 2008 6:13 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Sie 24, 2008 11:41 am
Posty: 13
Miejscowość: Warszawa
Dreamcather napisał(a):
Gabriel napisał(a):
Po pierwszym wyjściu siedziałem obok ciała i dotykałem je,widziałem (i czułem) że bije serce,oddycha etc. Zapomniałem też dodać,że czułem siebie w dwóch miejscach na raz i to nie tylko w przypadku ciała. Nie instruowałbym się czyjąś wizją i książką,lepiej sprawdzić samemu.
co powiesz o przypadkach gdy obemaniacy po wyjściu w swych łóżkach znajdowali ... leżącą tan obcą osobę?


Skąd mogę to wiedzieć,skoro tego nie doświadczyłem? Teoretycznie mogę tylko odpowiedzieć,że jest coś takiego jak karma i poprzednie wcielenia i mogli widzieć tam siebie z innego życia albo mogli się przenieść w inne miejsce. Przecież nie w każdym oobe unosimy się nad ciałem we własnym mieszkaniu. Tam myśl potęguje wszystko. Mogli nawet podświadomie chcieć być w innym miejscu i po prostu byli. Nie wiem,do czego im to potrzebne. Nieoczyszczona podświadomość działa różnie,nie zawsze logicznie. Jeśli ktoś chce wiedzieć,czemu go to spotkało,niech popracuje z afirmacjami i po pewnym czasie mu wyjdzie (ale tylko z kolumną reakcji),albo sobie zrobi sesję regresywną na ten temat i spyta podświadomości,czemu go przeniosło. To już chyba indywidualna sprawa.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Moje pytania
PostWysłany: Wto Wrz 09, 2008 1:52 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 299
Miejscowość: Piechowice (koło J.Góry)
draq napisał(a):
Zamiast pisać co nie mozna, piszmy co na pewno można poza ciałem. Tak bedzie lepiej : )


Gdyby kogoś to interesowało - można sobie pohulać, poopalać się na słoneczku, jak wakacji było za mało.

Ad1. Jak się w nim znajdziesz, wróć do ciała.
Ad3. Nie należy zakładać takiej możliwości.
Ad4. "nie zobaczy"? Nie zobaczyć zawsze można. Zobaczyć to już inna sprawa.
Ad5. Czuje, ale nigdy nie sprawdzałam, czy można ich nie czuć. W każdym razie czuję je nawet od wewnątrz jak przez nie przechodzę.
Ad6. Pewnie zobaczy twoją atrapę.
Ad7. Prywatny fragment astrala.

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Trance • Auto Forum • imprezy integracyjne • banki • Redukcja kosztów • wynajem auta gdańsk • Tworzenie stron • teksty • mata • Najlepsze MP3 w Sieci • euro • Kartki imieninowe • Laboratorium • Detox Vision • nocleg poznań
phpBB SEO