Moje pierwsze OOBE


Tu dzielisz się swoimi pierwszymi przeżyciami związanymi z OOBE

Moderator: Opiekunowie

Post Cz maja 05, 2011 6:46 pm

Moje pierwsze OOBE

Czasami powracają do mnie wspomnienia dotyczące "snów" z dzieciństwa. Miałem wtedy może kilka lat i pamiętam, że śniłem o tym, że gdy im mocniej się koncentrowałem tym wyżej unosiłem się nad stołem w pokoju. Po prostu mogłem latać w pomieszczeniu, w którym obecna była rodzina. Wydawało mi się to dziwne i takie.. realistyczne.
Kilkanaście lat temu, jako nastolatek doświadczyłem niesamowitego przeżycia, którego wtedy nie potrafiłem wytłumaczyć. Było to niedzielne popołudnie. Po obiedzie wraz z rodziną oglądaliśmy jakiś film. Położyłem się na łóżku w dość nietypowy sposób i poczułem się senny lecz moja świadomość była jakby ciągle aktywna. Słyszałem lektora filmu, było mi ciepło i dobrze.
Nagle zobaczyłem własne ciało leżące na łóżku i wszystkich domowników oglądających film. To było dla mnie straszne przeżycie, bardzo się wystraszyłem bo po prostu sądziłem, że umarłem. Wszystko było tak realistyczne. Nie wiedziałem co się dzieje i koniecznie starałem się obudzić ale nie mogłem. Trwało to kilka, może kilkanaście sekund aż wreszcie udało mi przerwać ten stan. Nie wiedziałem co to było ale czułem, że nie był to zwykły sen.
Ku mojemu zaskoczeniu w sieci znalazłem pozycję w jakiej się ułożyłem, która prawdopodobnie mogła przyczynić się do mojego nieświadomego OOBE:

http://dericbownds.net/uploaded_images/OutOfBody.gif

Leżałem na brzuchu z głową przechyloną na bok a ręce miałem ułożone wzdłuż ciała. Nogi miałem ułożone wyżej na krawędzi łóżka. Głowa była natomiast niżej ułożona, normalnie na łóżku bez żadnej poduszki.

Od niedawna zacząłem coraz bardziej interesować się tą tematyką. Chciałbym się przekonać czy teraz gdy wiem co mnie spotkało byłbym w stanie przeżyć świadome OOBE. Mam nadzieję poznać wszystkie ZA i PRZECIW. Dlatego znalazłem się na tym forum.
Pozdrawiam!
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 297

Dołączył(a): N mar 15, 2009 7:30 pm

Lokalizacja: Kielce

Pochwały: 1

Post So maja 07, 2011 4:02 pm

Re: Moje pierwsze OOBE

Odpowiednia pozycja ma na celu utrudnienie uśpienia świadomości.
Nabierając doświadczenia możesz próbować oobe w jakiejkolwiek pozycji.
Twoje przeżycie jest właśnie takim typowym oobe, no i fakt pierwsze takie wydarzenia zapadają mocno w pamięci.
Znam też odpowiedź na to nad czym się zastanawiasz. Odpowiedź brzmi tak, oczywiście w odniesieniu do tego czy możesz świadomie przeżyć oobe. Kwestia tylko jest taka, czy naprawdę tego chcesz. Poruszając plusy i minusy, to świadomie stwierdzam, że co by nie było ja zawdzięczam oobe wiele, więc widzę same plusy, nawet te minusy stają się plusami gdy popatrzysz z odpowiedniej perspektywy, ale to tak samo jak i w życiu :)
Doświadczenie, ocenienie czy "zdiagnozowanie" zjawiska oobe pozostawiam jednak Tobie.
Pozdro.

Post N maja 08, 2011 10:40 pm

Re: Moje pierwsze OOBE

grayy napisał(a):Odpowiednia pozycja ma na celu utrudnienie uśpienia świadomości.
Nabierając doświadczenia możesz próbować oobe w jakiejkolwiek pozycji.
Pozdro.


To dla mnie dość istotna informacja ponieważ podejrzewałem, że to właśnie odpowiednie ułożenie ciała jest niemal koniecznym warunkiem do osiągnięcia oobe.

grayy napisał(a):Twoje przeżycie jest właśnie takim typowym oobe, no i fakt pierwsze takie wydarzenia zapadają mocno w pamięci.
Znam też odpowiedź na to nad czym się zastanawiasz. Odpowiedź brzmi tak, oczywiście w odniesieniu do tego czy możesz świadomie przeżyć oobe. Kwestia tylko jest taka, czy naprawdę tego chcesz.


Z każdym dniem chcę coraz bardziej osiągnąć ten stan w sposób świadomy ale to pragnienie musi u mnie dojrzeć do odpowiedniego poziomu.

grayy napisał(a): Poruszając plusy i minusy, to świadomie stwierdzam, że co by nie było ja zawdzięczam oobe wiele, więc widzę same plusy, nawet te minusy stają się plusami gdy popatrzysz z odpowiedniej perspektywy, ale to tak samo jak i w życiu :)
Doświadczenie, ocenienie czy "zdiagnozowanie" zjawiska oobe pozostawiam jednak Tobie.


Pierwsze wątpliwości i obawy jakie dostrzegam są oczywiście związane ze strachem, który trzeba przezwyciężyć aby zrobić kolejne kroki. Przychodzą do głowy także takie myśli w stylu: czy ze mną jest na pewno wszystko w porządku? Czy to nie są pierwsze oznaki jakiegoś schorzenia psychicznego, jak np. schizofrenia, które może się pogłębiać.

Mimo wszystko moje obawy tłumaczę sobie jako normalne zachowanie zdrowego człowieka, który odczuwa strach przed czymś nowym, nieznanym. Tak jak w realnym życiu.

Powrót do Pierwsze OOBE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO