Forum OOBE, out-of-body experience, świadome śnienie, świadome sny • Zobacz wątek - Pytania - Odpowiedzi

Pytania - Odpowiedzi

Potrzebujesz wsparcia? Wiedz, że nie jesteś sam. Wyrzuć to z siebie. Jesteśmy z Tobą.

Moderator: Opiekunowie

Post So sie 29, 2009 10:04 pm

Pytania - Odpowiedzi

Co myślicie o tym aby stworzyć jeden temat poświęcony pomocy, gdzie każdy początkujący (tak jak ja ;)) mógł zadawać pytania na które odpisywałyby bardziej doświadczone osoby? Żaden przymus, dobra wola :D

Zacznę pierwszy

Dziesiąta próba wyjścia. Od dzisiaj prowadzę dziennik snów.

1. Podczas wczorajszej próby wyjścia po ok 1,5h poczułem senność ciała, lecz umysł szalał mi jak małpa. Byłem cały czas świadomy. Kontrolowanie przysnąłem na 1 sekundę i odczułem wibracje (tym razem jestem pewny na 80%). W głowie miałem uczucie jakbym jechał po kostce brukowej oraz słyszałem takie kraaaa... (jak gawrony robią 8-)) trwało to ok 3 sekundy, ponieważ z jakiegoś powodu nagle się rozbudziłem. Przez dwie godziny byłem cały w euforii i niestety nie mogłem ponowić próby wyjścia :|

2. Dzisiaj po 18 poczułem, że mam zmęczone ciało, ale umysł trzeźwy. Było to bardzo dziwne uczucie więc się położyłem. Tępo wpatrując się w ruchome obrazy (TV) zawiesiłem\zamyśliłem się. Po jakimś czasie przyszło uczucie jak przy przysypianiu. Czy można wyjść w ten sposób :?:

3. Mam cholerny problem z wibracjami, gdyż:
a) albo nie potrafię ich utrzymać.
b) albo są tak mocne, że się wybudzam
Co powinienem zrobić gdy zacznę je odczuwać?

4. Coś robię źle?:
Kładę się spać o 23, budzę o 4:30, rozbudzam przez ok 50 minut (dynamiczna muzyka i forum). Idę do wyra. Czekam, aż myśli dziwnie zmieniać. Próbuję zasnąć. Po jakimś czasie nagle przebudzam umysł. Staram się natrafić na takie krótkie przysypianie. Jeżeli morfeusz okaże się silniejszy i tak obudzę się maksymalnie po 50 min (dzisiaj było tak pięć razy). Czasami budzę się podczas snu i go dokładnie pamiętam.

5. W 6kl podstawówki miałem jakieś dziwne fazy. Obserwowałem wszystko jakby z 3 perspektywy. Trwało to z dwa miesiące. Co to było?
Ka odpisał: ,,Oj tez tak miewałem, hmm na razie możne się tym nie przejmuj''

Odpowiedź bardzo mnie zaintrygowała. Może jednak ktoś napisałby coś więcej na ten temat? ;)

Jeżeli uważacie ten temat za dobry pomysł to prosiłbym administratora\moderatora o przyklejenie

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano Cz paź 15, 2009 3:24 pm przez michalh, łącznie edytowano 3 razy

Post N sie 30, 2009 1:40 am

Re: Pytania - Odpowiedzi

michalh napisał(a):Dzisiaj po 18 poczułem, że mam zmęczone ciało, ale umysł trzeźwy. Było to bardzo dziwne uczucie więc się położyłem. Tępo wpatrując się w ruchome obrazy (TV) zawiesiłem\zamyśliłem się. Po jakimś czasie przyszło uczucie jak przy przysypianiu. Czy można wyjść w ten sposób :?:

Można ale jest to bardzo trudne, bo oczy pieką(rozumiem że wpatrywałeś się w telewizor).
michalh napisał(a):3. Mam cholerny problem z wibracjami, gdyż:
a) albo nie potrafię ich utrzymać.
b) albo są tak mocne, że się wybudzam
Co powinienem zrobić gdy zacznę je odczuwać?

Wibracje same w sobie nie są celem przy projekcji, jeżeli zaczniesz je odczuwać to po prostu przyj do przodu. Ja na przykład lubię wywoływać same wibracje (bez projekcji) bo mam po tym bardzo fajny stan umysłu.
michalh napisał(a):Czasami budzę się podczas snu i go dokładnie pamiętam.

Ta, jak się obudzisz w fazie Rem to będziesz wszystko pamiętał co do szczegółu, co więcej obudzisz się w pełni wypoczęty.
michalh napisał(a):5. W 6kl podstawówki miałem jakieś dziwne fazy. Obserwowałem wszystko jakby z 3 perspektywy. Trwało to z dwa miesiące. Co to było?

Może to od tego że nabrałeś dystansu do siebie i spraw cię otaczających?
Albo jakaś sytuacja cię wtedy przerosła?

MSA

Post N sie 30, 2009 11:53 am

1. Dobrze, blisko byłeś :). Mogłeś się obudzić bo zmieniłeś sposób oddychania (?), albo zwyczajnie przez uczucie "ej co jest"

Ja jestem świeżo po stronce Lucidology, i tam koleś głosi, że u niego kontrolowanie wibracji nie działa. I wg. niego trzeba przeczekać jak wibracje przejdą, po prostu nic nie robić, nic nie zmieniać (ważne jest oddychanie takie jak podczas snu, najlepiej nieświadome).

Sporo można przeczytać o "oddychaniu", głębokim, kontrolowaniu go itp. A wg. tego gościa musi być takie jak podczas snu, bo ciało się sczai że umysł nie śpi i nie zaśnie. Podaje też głębokie oddychanie jako 100% sposób na wyjście z paraliżu.
Osobiście pamiętam jak raz się obudziłem w pełnym paraliżu, nieco poddenerwowany, chciałem przyOBować to zacząłem powoli oddychać. No i przeszedł paraliż.

I myślę że często mi wibracje słabną przez zmianę oddychania, ale to jest do poćwiczenia.

Post N sie 30, 2009 3:10 pm

MSA - Z tym oddychaniem to muszę przyznać Ci rację. Zawsze gdy zaczynam odczuwać wibracje dostaję strzału adrenaliny i przebudzam się.

Dzięki wam za odpowiedzi :)

MSA

Post N sie 30, 2009 8:45 pm

http://www.obeforum.pl/lucidology-strona-wiadomo-o-czym-t1983.html
Polecam się zapoznać, a tamten temat wypadałoby przykleić (?). Wg. mnie koleś z lucidology pisze pożyteczne rzeczy.

Post N wrz 13, 2009 6:44 pm

Z uwagi na to, że zaczął się rok szkolny zaprzestałem ćwiczeń OBE i LD. Od czasu, gdy napisałem ostatniego posta miałem już dwa krótkie LD :) Muszę przyznać, że uświadomieniu towarzyszy ogromne, aczkolwiek pozytywne uczucie zdziwienia\zwycięstwa 8-) Wracam do tematu: Czy Wy też macie problemy z uświadomieniem? Czasami podczas snu nieświadomie (automatycznie) wykonuję RT, jednak bez rezultatu

Przykłady takich snów:
Wstałem z łóżka i spojrzałem na swoje powyginane\falujące ręce, jednak to zignorowałem.

(Był to sen po próbie OBE) Leżałem z zamkniętymi oczami na łóżku i zacząłem odczuwać wibracje, jednak (jak zwykle) nie potrafiłem ich utrzymać. Nadeszła druga fala tym razem silniejsza, aż zaczęło mnie zginać w pół. Poczułem się lekko. Wstałem i spojrzałem na swoje dłonie ... miały spore ślady przebić (po jednym na dłoni), były lekko zakrwawione

Zaznaczam, że za dnia nie ćwiczę z RT
Jakieś rady? :roll:

Post Pn wrz 14, 2009 11:24 am

Wstałem z łóżka i spojrzałem na swoje powyginane\falujące ręce, jednak to zignorowałem.

To wynik braku energii, może jak robisz RT to za mało się koncentrujesz? Ja pamiętam miałem kiedyś tak że w pewnym momencie uświadomiłem sobie że to sen, ale nie mogłem nic z tym zrobić tzn chciałem mieć OBE ale nie byłem w stanie wywołać tego stanu , brakowało mi energii, więc intuicyjnie zacząłem chodzić po mieście w poszukiwaniu energii niestety chwilę po tym sen się urwał.
Pozdrawiam!

Post Wt wrz 15, 2009 4:52 pm

Masz rację! :) To zdecydowanie sprawa braku energii.
Wielkie dzięki

PS. Podobno w snach ręce zawsze są dziwne, wiec to też RT

MSA

Post Wt wrz 15, 2009 9:28 pm

Ja zawsze jak robię RT (jeśli pamiętam by zrobić :)) to po spojrzeniu na ręce sprawdzam je kilka razy, rozglądam się i kwestionuję rzeczywistość dookoła. Raczej "przekonuję się powoli, że to niestety real". Na początku jestem święcie przekonany że real to sen. :)

Post Pt wrz 18, 2009 9:17 pm

Witam to mój pierwszy post :D
oobe i ld zajmuje się od 17 dni bez jakiś wyjątkowych efektów. Ostatnio zaobserwowałem pewien ciekawy fakt związany z "jakością snów". Normalnie gdy zasypiam nieważne kiedy i gdzie sny są "mgliste" i nawet zrobienie rt jak to ujął michalh nie pomaga w dojściu do ld. pare dni temu użyłem metodę 4+1 aby mieć oobe. bez rezultatów jednak :| ale za to jaki był sen... był tak wyrażny jakby ktoś przełaczył mi w głowie ostrość na full, rodzaj telewizora z starego "panasonica" na najnowsza plazme full hd xD
więc mam pytanie czy taki efekt można osiągnać czymś innym niż metoda 4+1 ???

MSA

Post Pt wrz 18, 2009 11:41 pm

Witamy :)
Tak, można, poprzez afirmacje (powtarzane sugestie). Zacznij od prostego "Chcę zapamiętać sen", przez "Zapamiętam sen", "Pamiętam swoje sny" itp. Po prostu powtarzaj to w myślach, przekonuj się do tego, dobrze to robić tuż przed zaśnięciem.
Powinna ci się poprawić jakość zapamiętanych snów, i zwiększyć ich ilość. Tradycyjnie LD zaczyna się właśnie od tego, RT robi się jak już się dobrze pamieta sny.

Post So wrz 19, 2009 12:22 pm

ok jeszcze jedno pytanie mam. Wie ktoś jakich nagrań Hemi-Sync są przydatne przy osiąganiu oobe? "gateway experiance" ? "focus"? i od jakich numerów (np focus 10) zacząć?

Post So wrz 19, 2009 7:32 pm

Najpierw zobacz jak te nagrania na ciebie działają(u mnie to tylko sprawiały że szybko zasypiałem).Focusy to są stopnie skupienia- focus 10 to ciało uśpione/umysł rozbudzony.Według programu powinno się zaliczać kolejne stopnie, tzn najpierw słuchać nagrań rozluźniających coraz głębiej i głębiej bez zasypiania w trakcie. Zacznij słuchać od tego z czym masz problem.

MSA

Post So wrz 19, 2009 10:32 pm

http://www.obeforum.pl/hemi-sync-t550-30.html
Tu jest o Journey Out of Body. Właściwie pierwsza metoda hemi sync na OBE, dość "łopatologiczna".

Natomiast Gateway jest bardziej "kompleksowy". Dzieli się na albumy, i powinieneś iść przez nie po kolei. Jest tam trochę technik, które opanowuje się po kawałku, pierwsze 2 albumy to coś spod znaku "potęga podświadomości". Przyzwyczajanie się do hemisync, usuwanie negatywnych emocji (ćwiczenie "relase and recharge" z alb. 1.). Trening odłączenia zaczyna się od 3 albumu i potrzeba do tego przyzwoitego Focus 12.

Post N paź 18, 2009 8:38 am

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak myślicie czy mtj może dawać pewne "pośrednie" znaki?
Następna strona

Powrót do Pomocy-Help!