Szukam nazwy diabłów.

Potrzebujesz wsparcia? Wiedz, że nie jesteś sam. Wyrzuć to z siebie. Jesteśmy z Tobą.

Moderator: Opiekunowie

Post So sty 23, 2010 8:49 pm

Szukam nazwy diabłów.

Witam !
Szukam nazwy diabłów które są kojarzone z fantazjami erotycznymi.
Gdzieś miałem nazwy odpowiednika kobiety i mężczyzny ale zapodziałem sobie.
Pozdrawiam !

sti

Post So sty 23, 2010 9:49 pm

Re: Szukam nazwy diabłów.

4Nikes napisał(a):Witam !
Szukam nazwy diabłów które są kojarzone z fantazjami erotycznymi.

Diabeł Rasputin
Diabeł Casanowa
;)

Post So sty 23, 2010 9:54 pm

hm.. to chyba jednak nie to..
pamietam ze po wpisaniu frazy w google grafika pojawialy sie zdjecia ktore przedstawialy umiesnionego diabla i kobieca diablice

Post N sty 24, 2010 4:41 pm

Succubus sie zwie Demon/Demonica... Nie ma podziału na faceta i mężczyzny nie radze się z nim kontaktować ;) zresztą nie wiem czy w google znajdziesz wiedzę potrzebną do tego. Pozdrawiam

Post N sty 24, 2010 11:33 pm

Kobiecy odpowiednik demona to Succubus a męski- Inkub. Podobno siadają na człowieku w środku nocy na klatce piersiowej by zabrać energię. Mówi się że rozrzucenie kapci koło łóżka jakoś je powstrzymuje heh. Tu jest o tym więcej: http://www.mrooczlandia.com/wampiry/index.php?wampiry=9

Post Wt sty 26, 2010 7:02 pm

jest jeszcze Lilit (http://pl.wikipedia.org/wiki/Lilith)
odezwał się Dream zwany przez niektóre osoby diabłem :)
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Opiekun

Post Cz lip 01, 2010 3:01 pm

Imiona konkretnych diabłów/demonów. Tutaj co nieco o tym:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria: ... y_i_demony

Jeśli chodzi o fantazje erotyczne, to oczywiście inkuby i sukkuby.

Zaczerpnąłem informacji (warto poznawać rodzimy folklor) i wygląda to tak:
Mamuny - demoniczne kobiety często zwane diablicami. Były okropnie brzydkie i budzące wstręt. Jeżeli gdzieś urodziło się dziecko, a one o tym się dowiedziały, podkradały się pod dom położnicy i porywały to niemowlę, a na jego miejsce kładły swoje.

Latawice - diablice przybierające różne postacie zwierząt: konia, pięknego koguta, potulnej owieczki. Stawały przed człowiekiem idącym drogą tak, by ten chciał je wziąć. Ale gdy tylko się do nich zbliżył uciekały od niego. On nie dając za wygraną biegł za nimi. Wtedy zaczynała się "zabawa", bo Latawice zaczynały wodzić po bezdrożach i wertepach zachłannego delikwenta. Przeważnie lubiły zwodzić mężczyzn , którzy byli "łasi" na inwentarz. Czasem tak go powodziły, że zmęczony padał na ziemię i zasypiał. Gdy się obudził, był zawsze w nieznanej mu okolicy, daleko od swojego domostwa. Latawice upodobały sobie w szczególny sposób grajków wracających do domu z wesela. :D

Topielice - były to niebezpieczne diablice , które mamiły swoim ciałem ludzi, którzy przychodzili kąpać się w zatoczkach, lub stawie, w którym one mieszkały. Swoim nagim ciałem, kusiły, szczególnie mężczyzn do wchodzenia na coraz głębszą wodę. Podczas kąpieli z diablicą w najgłębszym miejscu robił się wir, który wciągał nieszczęśnika wraz z diablicą w głębinę z której nigdy żywy nie wypłynął. Jeżeli człowiek oparł się pokusom i nie poszedł za topielicą , był uratowany.

Południce - diablice latały nad polami wyłącznie w letnie gorące południe, kiedy ludzie odpoczywali pod drzewami. Często kusiły przeważnie mężczyzn do uwodzenia młodych dziewczyn, które pracowały z nimi w polu. Jeżeli celu nie osiągnęły ze złości wzniecały wiatr i nim tak kierowały, żeby porozrzucał to wszystko co ludzie dotychczas w polu zrobili. Często snopki czy siano przenosiły z jednego pola na drugie i tym skłócały sąsiadów. Były złośliwe i nieprzyjemne. (Kurcze, ile to kiedyś było sposobów na tłumaczenie się przed żoną :D)

Tu kończymy żeński orszak ;)
Dziwnym trafem znacznie obszerniejszy od męskiego.

Wodziciele - biesy, które gromadnie zamieszkiwały : łąki, moczary, pastwiska, pustkowia, czasem zatoczki w małych potokach górskich. Ich zadaniem było ludzi oszukiwać, mamić i wywieść na "manowce". Szczególnie upatrywały sobie pastuszków, których omamiały, oszukiwały i wyprowadzały ich w las względnie do potoków, a w tym czasie bydło, które było im powierzone rozchodziło się w szkody, lub uciekało do zagród.

Szatan/Zły/Czart/Diabeł/Rokita - Standard. Myślę że każdy wie, kto zacz. Uosobienie inteligentnego złośliwca i demonicznego władcy w jednej osobie. :twisted:
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Powrót do Pomocy-Help!