SYSTEM - kto za tym stoi, wasza postawa ...

Czyli o osławionym systemie, walce ze schematami, teoriach spiskowych i nie tylko!

Moderator: Opiekunowie

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post So lip 25, 2009 1:21 pm

Re: SYSTEM - kto za tym stoi, wasza postawa ...

[quote="Zbyszek"

Jednego jestem pewien! Wszelkie teorie spiskowe to histeria małolatów.[/quote]

I ja się pod tym podpisuję. Świat jest taki jaki wiemy, że jest. Większość widać gołym okiem i da się sprawdzić. Istnieją ludzie którzy mogą to potwierdzić.
Bazy obcych na ksieżycu, sfingowane lądowania, spiski masońskie, religijne, inne shity są fajnymi wspólczesnymi legendami ale mają tyle wspólnego z prawdą co smok wawelski.
http://www.zdrogi.blogspot.com L i b e r t é _ t o u j o u r s

Post So lip 25, 2009 4:10 pm

hmmmm, system...
Jest bo musi być byśmy mogli chociaż pisać sobie na forum.
Można by system poprawić, ale jak dotąd nikomu się nie udało.
Nie da się żyć bez systemu, bo to on określa nasza postawę. Nawet na bezludnej wyspie będziemy żyć w optyce systemu.
Całkowite wyrwanie się z systemu, nie gwarantuje nawet śmierć hahaah
Taki mały paradoks, z nim się nie da a bez niego to w ogóle.
To pojęcie ''system'' generuje jednak i pozytywną stronę.....uciskając ludzi daje im sposobność poczucia smaku wolności, daje motyw by iść i się rozwijać. Jest konieczny. Brzmi nieludzko, że trzeba nieszczęścia by być szczęśliwym...ale tylko brak pozwala docenić pełnie.
Może się mylę, ale nie potrafię sobie wyobrazić życia bez ''systemu'' jednocześnie nie pragnąc niczego bardziej jak się od niego uwolnić co jak wyżej napisałem, jest niemożliwe....
czasami jednak o wszystkim zapominam, wybuchając śmiechem typu ''a co to k.... ma za znaczenie?'' i robię coś co jest przyjemne typu fast food i wszystko mam daleko hen.hahahaahha

Post So lip 25, 2009 11:55 pm

kronopio napisał(a):[quote="Zbyszek"

Jednego jestem pewien! Wszelkie teorie spiskowe to histeria małolatów.

I ja się pod tym podpisuję. Świat jest taki jaki wiemy, że jest. Większość widać gołym okiem i da się sprawdzić. Istnieją ludzie którzy mogą to potwierdzić.
Bazy obcych na ksieżycu, sfingowane lądowania, spiski masońskie, religijne, inne shity są fajnymi wspólczesnymi legendami ale mają tyle wspólnego z prawdą co smok wawelski.[/quote]
zaprogramowano nas by wykpiewac takie rzeczy bo zbudowano w nas cos takiego jak racjonalizm. Niezaleznie od tego jaka jest prawda, stwierdzanie ze wszystkie teorie spiskowe to bzdury jest jakby oczekiwanym posunieciem, swiat tego chce abysmy to wysmiali.
A chodzi nie o to zeby wysmiac tylko zeby wziac pod uwage i nie zawracac sobie tym glowy. Po prostu miec o tym info.
Wezmy przyklad tego blond geja Ickeya. opowiada o jakichs wezach. Aloszka podtwierdzi ze wezy w Londynie przepelno...
ale nie o tym chcialem powiedziec . weze to przybysze z innych swiatow, tzw szatany z piekiel. My jako obe lotnicy zakladamy ze absolutnie niema zla ani piekla. Czemu?

taka refleksja ;)

teorie spiskowe-bzdury! awe! :)

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post N lip 26, 2009 1:24 pm

zaprogramowano nas by wykpiewac takie rzeczy bo zbudowano w nas cos takiego jak racjonalizm. Niezaleznie od tego jaka jest prawda, stwierdzanie ze wszystkie teorie spiskowe to bzdury jest jakby oczekiwanym posunieciem, swiat tego chce abysmy to wysmiali.

Tak, zgadzam się ale to odprogramowywanie nie powinno polegac na zastępowaniu starych bzdur nowymi. Z własnego doświadczenia wiem, że większość teorii spiskowych tworzonych jest przez ćwierćinteligentów bez niezbędnej wiedzy i mogą zostać obalone przez byle studenta który studiował rok dane zagadnienie. Nie zastanawia was dlaczego tzw ładu nie podważają uznane autorytety ale właśnie frustraci którzy przeważnie chcą zrekompensować sobie jakieś utracone ambicje.
http://www.zdrogi.blogspot.com L i b e r t é _ t o u j o u r s

tom

Post N lip 26, 2009 2:43 pm

hihi :D a niech se robią co chcą ;) wolność mamy w sercu

Post Wt sie 04, 2009 11:31 pm

[...]
Ostatnio edytowano N paź 21, 2012 3:40 pm przez cerdobelon, łącznie edytowano 6 razy

Post Śr sie 05, 2009 8:24 am

cerdobelon napisał(a):Nie chce mi sie rozpisywac na ten temat bo i tak moze przeczyta to ze zrozumieniem 2 czy 3 osoby, ale jesli kogos naprawde interesuje ten temat to informacji nie brakuje...
wystarczyło by nie chce się i cały sens był by uchwycony. ja dla przykładu chciałbym się zapoznać z twym szerszym oglądem na te tematy ;P (bo podejrzewam iż to coś do tej pory napisał to tylko wstęp). lubię czytać o takich rzeczach.
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Opiekun

Post Śr sie 05, 2009 1:52 pm

Zeby wiedziec jaki swiat naprawde jest trzeba sie niezle "nawglebiac", sa ludzie ktorzy zbieraja materialy od wielu, wielu lat i maja dowody na to, ze teorie spiskowe to zadne teorie, sama od kilkunastu lat te sprawy sledze i aby sie nie powtarzac powiem tylko, ze to czy sie pospisujecie pod tym, ze spiskowanie to bzdury czy nie ma takie znaczenie jak to, ze kiedy zobaczycie tornado i powiecie, ze to tylko przywidzenie to sorry, ale nie bedzie to znaczylo, ze nie grozi wam niebezpieczenstwo gdy istnienie tornado bedzie juz faktem.
Sa rzeczy, ktorych istnienie jeszcze od nas zalezy i sa rzeczy, ktore juz po prostu tu sa i przepraszam, ale naiwnoscia jest zamykanie przed tym oczu. Sens ma wtedy powiedzenie, ze niewiele na dany temat wiem, wiec trudno mi w to uwierzyc, ale mowienie, ze to stek bzdur, kiedy wiele osob ma po prostu dowody jest nieporozumieniem.
Wiele na takie tematy pisze para fizykow i ezoterykow jednoczesnie - Bludorf i Fosar , to powazni ludzie a nie jacys wymyslacze bajek do straszenia doroslych, wiec jak komus brakuje info na takie tematy to moze sobie poszukac.
Cerdobelon umiescil tu wiele wartosciowych linkow.

Niedawno poznalam czlowieka , ktory od lat zbiera materialy, w swoim kraju jest znana , powazana osoba , do jego mieszkania bylo juz kilka wlaman, podczas ktorych nie ukradziono nic oprocz dokumentow ( dzieki Bogu mial kopie) i notatek do wykladow, ktore kilka dni potem mial na takie tematy prowadzic.Dzwiny przypadek, prawda? Przypadek, ktory wlasnie takim osobom sie wydarza.
W niektorych sprawach niewiele lub nic nie mozemy zrobic, w niektorych mamy jeszcze wplyw , mozemy byc czujni i zareagowac w odpowiednim momencie, ale tez mozemy sobie mowic, ze to wszystko bzdura a potem spokojnie z usmiechnieta twarza udac sie do kolejki po czipa w raczke, albo w czolko jak kto woli.

Wszystko jest wyrazeniem energii, wazne jest wiec, aby przy tym wszystkim nie wpadac w panike a wiedze traktowac jako informacje i nadal pozostac w pozytywnych wibracjach, nadal a moze nawet - tym bardziej, coby nie zasilac tego, co na przeciwnym biegunie.
Bo wszystko w koncu jest iluzja i nasze ciala tez nie maja wiekszego znaczenia, nas samych - ducha nic nie zniszczy. Dopoki jednak na ciele mi jeszcze zalezy to warto wiedziec co tu jest grane zamiast przekreslac rzetelna prace wielu ludzi tylko dlatego, ze za malo sie na ten temat info zebralo...
Na drodze prawdziwego poznania trzeba odstawic przekonania.

Post Śr sie 19, 2009 1:03 pm

Herbina= coś w tym jest. Zdecydowanie.
Pojedźmy dalej.
W pewnym momencie kiedy Ickey opowiadał o wężach, mówił, że kiedy się ujawniają ,mają oczy bez tęczówek - tzn jak źrenice, bez otoczki.

Słyszałem pewną historię od mojej babci- tzn. źródło całkiem wiarygodne.
Zacznę od tego, że w języku rosyjskim funkcjonuje taki termin jak(transkrypcja) "zgłaz". Z czego głaz= oko/głaza-oczy; natomiast z=s.
W związku z tym jest to jakaś czynność związana z oczami. I już opowiadam historię.
Babcia opowiadała, że jej siostra padła kiedyś ofiarą takiego "złego" spojrzenia pod naszym kościołem, na ulicy Silistra. Podobno spojrzał na nią taki osobnik z czarnymi, wężymi oczami a ta straciła przytomność i okimała sie po godzinie. Babcia była tego świadkiem...

U nas w rodzinie o świadomym śnieniu sporo było mowy, zanim jeszcze wyjechałem do polski i poznałem ten termin, zrozumiałem o co chodzi. Świadomie śniących w naszej rodzinie dość dużo, same kobiety- babcia, ciocia, kuzynka.
kuzynka wyśniła śmierć dziadka swojego, Wiktora, kilka godzin przed tym jak otrzymali telefon z wiadomością , że umarł. też wiarygodne źródło.

To niby powinno obalić racjonalizm, jednak tak sie nie dzieje. Dlaczego? Bo tkwimy w takiej a nie innej cywilizacji i żeby przełamać te bariery umysłowe, potrzebne są cudy niewidy na codzień. Inaczej pozostajemy w tym ogłupiającym bagnie.

"To, że rzeczywistym sekretem magii, jest to, że świat składa się ze słów, i to, że jeśli znasz słowa, z których składa się świat, możesz go uczynić czymkolwiek sobie zażyczysz"

Obcy Czas Przodków
Terence Kemp Mckenna
Poprzednia strona

Powrót do Rewolucja