LD vs OOBE

Najczęściej zadawane pytania i najczęściej dawane odpowiedzi.

Moderator: Opiekunowie

Post N paź 11, 2009 2:21 pm

Re: LD vs OOBE

ka napisał(a):LD od OOBE różni się tylko miejscem startu ;)

W pełni się zgadzam, nie widzę żadnej różnicy poza startem. Niektórzy piszą, że w OBE czują smak i np. zapach a w LD nie. U mnie to nie ma znaczenia, czasem w przypadku świadomego snu lepiej odczuwam. W przypadku LD po prosty wolniej dochodzę do pełnej świadomości, ale to dlatego, że śniłem o czymś i muszę się przestawić. Więc nie rozumiem trochę jak można z LD przejść do OBE :) Chyba, że ktoś pojmuje termin OBE jako wyjście poza własną kreację, ale to, że przenikne sobie przez ściane nie uważam jako pozbycie się jej (kreacji) :)

Post N paź 11, 2009 5:50 pm

bigplacek: skoro w praktyce różne są tylko metody dostrojenia (u Ciebie) to po cóż jakieś sztuczne rozgraniczenia wprowadzać?
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Post N paź 11, 2009 8:19 pm

Ja uwazalem ze jest to to samo , tylko dostrojenie inne , ale teraz wiem ze jak masz naprawde dobre oobe to jestes w realu jezeli poruszasz sie blisko ciala. Mialem tak czesto ze szczegoly w domu sie zgadzaly , takie nawet jak uklad segregatorow , ale jak wychodzilem poza mieszkanie to jakby mnie cofalo w kreacje. znow byłem taki lzejszy , jak w LD , bo podczas oobe takich konkretnych
jestem duzo ciezszy. Oczywiscie mozesz widziec real ale jednoczesnie widzisz duzo projekcji swojego umyslu narzuconych na real. to co piszę potwierdziła
osoba , ktora sie naprawde na tym zna. podobno zeby latac daleko od ciała
trzeba miec wycwiczoną energię itp.

chosen one ;)

Post N paź 11, 2009 9:28 pm

dzeyson669 napisał(a):
trzeba miec wycwiczoną energię itp.

jedno pytanie, a jaki odsetek ludzi którzy chcą doświadczyć oobe, ld itp.
zawraca uwagę na to ile maja energii i jak nią gospodarować ;)
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Post N paź 11, 2009 10:23 pm

Definicja OBE to w skrócie doświadczenie poza ciałem, w tak prostym wyrażeniu nie ma żadnych określeń czy to kreacja, czy jestem w realu itp. Myślę, że samo dojście do tego co jest naszą kreacja a co nie, jest trudne, raczej subiektywne. Dużo osób zadaje pytania "To już obek czy tylko eldek??" i głowi się nad tym. Równoważąc te 2 definicje przynajmniej zaoszczędzimy im czasu :)

Post Pn paź 12, 2009 12:33 am

no tak masz rację też tak uważam , ale niechcę żeby każdy automatycznie wypowiadal się tej sprawie identycznie jak Darek bo to jest sztuczne. ludzie
czesto nie majac nawet podstaw zeby cos oceniac(nie mają wlasnych doswiadczen , albo mają ale mało) powtarzają ślepo za innymi. DS dobrze
ze przestal to klasyfikowac , ale nie dobrze ze przez to wiele osob traktuje to
jako uproszczenie i nie wgłębia sie w temat tracąc mozliwosc odkrywania nowych faktów.

Post Pn paź 12, 2009 12:48 pm

A ja nie doświadczyłem jeszcze OOBE, ale myślę że to jest tak.

Zwykły sen < LD < OOBE

Post Pn paź 12, 2009 12:59 pm

a ja mysle ze myslec i wnioskowac mozna dopiero wtedy kiedy sie czegos doswiadczy.

Opiekun

Pochwały: 1

Post Pn paź 12, 2009 5:13 pm

a ja mysle ze nie ma sensu myslec ;]

Opiekun

Post Pt sty 08, 2010 10:42 pm

Moim zdaniem różnica jest tylko i wyłącznie jakościowa, tak jak wskazał jacus

dzeyson - Masz rację, wypowiadanie się bez doświadczeń, ma moim zdaniem znikomą wartość - no ale umysł zawsze chce przyswoić jakąś tam wiedzę, a gdy wejdzie w system wierzeń, uznaje ją często za pewnik.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Post Śr sty 13, 2010 11:24 pm

ja też uważam ,że szkoda czasu na rozgraniczanie ,oobe to inne dostrojenie niż ld i tyle :)

Post Cz sty 14, 2010 12:58 am

LD są łatwiejsze do osiągnięcia, to pierwsza różnica;)

A drugą rzeczą jest wspomniana jakość doświadczenia - to jak film na youtube (LD), a oglądany w kinie (OBE):)

Post Cz sty 14, 2010 10:04 am

to tez nie jest tak , czasami mialem takie LD ze avatar sie chowa
Poprzednia strona

Powrót do FAQ ( Frequently Asked Questions )