petycja przeciwko uprawom GMO w UE


Czyli o osławionym systemie, walce ze schematami, teoriach spiskowych i nie tylko!

Moderator: Opiekunowie

Posty: 270

Dołączył(a): N lut 24, 2008 9:21 am

Post Wt kwi 06, 2010 12:16 pm

petycja przeciwko uprawom GMO w UE

Post Śr kwi 07, 2010 11:06 pm

Re: petycja przeciwko uprawom GMO w UE

dzięki bardzo za ten link to ważne by wiele osób podpisało tę petycje.Nie powinno to ujść politykom płazem i dlaczego ludzie w większości nie interesują się tym co kupuja i jedzą.

MSA

Post Pt kwi 23, 2010 7:05 pm

Re: petycja przeciwko uprawom GMO w UE

Szczerze - to nie popieram ani petycji, ani działań UE.

UE "pozwoliła łaskawie" uprawiać GMO, czyli najpierw zakazała (a niby czemu? to konopie indyjskie są?)

A petycja głosi by "zakazać do czasu zakończenia badań". Czyli w praktyce: na zawsze.

GMO uderza w interesy... producentów nawozów sztucznych, herbicydów, pestycydów itp. syfu, którym opryskują pola.

Jakieś sondaże, regulacje... A nie można po prostu "róbta co chceta tylko znaczek przybijcie". Będzie w sklepie GMO, będzie nie GMO, każdy kupi sobie co chce i nie będzie problemu. Za 20-30 lat porobi się ankiety kto ile je GMO i jakieś wnioski się wyciągnie.


Przypomina mi to problem typu "zakażmy wprowadzenia kolorowych telewizorów". Bo nie ma badań jak silnie kolorowe obrazy wpływają na psychikę, więc zostańmy przy czarno-białych.
Avatar użytkownika

Posty: 624

Dołączył(a): N maja 11, 2008 6:21 pm

Lokalizacja: Sanok

Post So kwi 24, 2010 9:18 am

Re: petycja przeciwko uprawom GMO w UE

MSA napisał(a):Szczerze - to nie popieram ani petycji, ani działań UE.

UE "pozwoliła łaskawie" uprawiać GMO, czyli najpierw zakazała (a niby czemu? to konopie indyjskie są?)

czy to taki dobry przykład to nie wiem. wiele krajów UE już pozwoliło co by można było mieć 1 bądź kilka krzaków konopi na własny użytek (jeśli się nie mylę m.in. Holandia, Belgia {czy Dania}, Hiszpania, Wielka Brytania).
Nawet w niektórych stanach USA, w które tak jesteśmy zapatrzeni, dozwala się uprawę w celach medycznych. Tylko u nas nasyła się świętą policję i wtrąca do więzienia za 0,5grama suszu konopi bądź np. calei zacatechichi.
Gorzej jest tylko bodajże w Tajlandii, tam potrafią karać śmiercią bądź ucięciem członków.
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Posty: 270

Dołączył(a): N lut 24, 2008 9:21 am

Post Pn kwi 26, 2010 8:41 am

Re: petycja przeciwko uprawom GMO w UE

GMO wypiera naturalne uprawy więc nie pozostawia żadnego wyboru.Skoro petycje nic nie dają to ta przeciwko cenzurze internetu w Polsce też pewnie nic nie dała? Tymczasowo, ale dała. Zadziała albo nie zadziała- co szkodzi podpisać? Lepiej biadolić?
Avatar użytkownika

Opiekun

Posty: 359

Dołączył(a): Wt mar 25, 2008 10:43 pm

Lokalizacja: Łódź

Post So maja 22, 2010 9:37 am

Re: petycja przeciwko uprawom GMO w UE

Samo w sobie GMO nie jest tak złe jak się je przedstawia. Manipulacje genetycznie, dawniej krzyżówki - wszystko to ma na celu uzyskania lepszych odmian roślin. Choćby dla rozwiązania problemu głodu na świecie.

Ważne, żeby sprawdzali, czy dany produkt truje ludzi na dłuższą metę, czy nie. Wypuszczanie czegokolwiek na rynek jest zwyczajnie nieodpowiedzialne.

Popieram zdanie MSA. Naturalne uprawy? Obecnie by uzyskać wyższy plon wszyscy niemal rolnicy stosują nawozy sztuczne i opryski, czyli chemię, która nas potem truje. W przypadku GMO nie jest to konieczne, bo dzięki modyfikacjom genetycznym dana roślina może dawać np. 3 razy większy plon od poprzednika. Trzeba rozumieć procesy biologiczne które za tym stoją, zamiast z góry uważać GMO za "pomiot szatana". Zapewniam, że 2 tys. lat temu, nie było takich roślin, które teraz uważa się za naturalne - tylko dzięki pracy rolników, uzyskiwaniu nowych odmian, które dawały większe plony - udało się uzyskać obecny efekt.

Owszem, nie można dać się oszukiwać i naukowcy muszą nas informować, jak to się robi, jakie są zagrożenia, dbać o to, żeby odmiany nie szkodziły i dawać alternatywy dla chętnych.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Posty: 270

Dołączył(a): N lut 24, 2008 9:21 am

Post So maja 22, 2010 10:13 am

Re: petycja przeciwko uprawom GMO w UE

Ok, to już podchodzi pod filozofię, a skupmy się na faktach: GMO które nam serwują to śmiertelna trucizna. Nie bez powodu żaden kraj UE czy USA nie chce tego żreć. W USA odnotowuje się coraz więcej zgonów, 2 mln od 2008 r., w ogóle grozi nam katastrofa ekologiczna, bo GMO zabija pszczoły. Konsekwencji się domyślacie.

* Modyfikacje genetyczne nie przyczyniły się do zmniejszenia ilości stosowanych herbicydów. Kolejny siew roślin GM odpornych na herbicydy wymaga jeszcze silniejszych oprysków, żeby były one skuteczne. Np. opierając się na danych US Departamentu Rolnictwa, Dr. Charles Benbrook z Northwest Science and Environment Policy Centre Idaho stwierdził, że zużycie pestycydów i herbicydów na 222 mln ha uprawy GM-soi, GM- kukurydzy i GM-bawełny w USA od roku 1996 było większe w porównaniu z uprawami tradycyjnymi o 22,7 tys. ton. [Źródło: http://www.organicconsumers.org/clothes ... 021204.cfm]

* Stwierdzono, że dochodzi na dużą skalę do krzyżowania między roślinami GM a konwencjonalnymi. Pyłki roślin GM są przenoszone przez wiatr, owady, ludzi na sąsiednie uprawy i nie sposób temu zapobiec. Central Science Laboratory stwierdza: pyłki rzepaku mogą być roznoszone przez pszczoły na odległość 26km. University of Reading, Anglia, stwierdza: rzepak oleisty GM krzyżuje się w drodze zapylenia z dziko rosnącymi gatunkami kapustowatych brassicaceae (kalarepa, rzepa, buraki pastewne, rzodkiew) tworząc superchwasty. Pola rolników tradycyjnych i ekologicznych sąsiadujące z uprawami GM mogą doświadczyć skażenia i rolnicy nie będą mogli sprzedawać swoich produktów jako wolnych od GM. [Źródło: http://www.organicconsumers.org/ge/hazards101503.cfm]

* Dowody zebrane w ostatnich latach wykazują niezbicie, że wysokość plonów bynajmniej nie wzrosła. Z relacji rolników z Północnej Ameryki wynika, że plony są znacznie niższe niż oczekiwano, co potwierdzają niezależne badania naukowe. Np. wydajność GM-soi RR spada 5-10%. [Źródło: http://archivo.greenpeace.org/toursoja/ ... to_eng.pdf]

* Rolnicy, którzy kupują ziarno GM uzależniają się od chemicznych korporacji, ziarna są patentowane i trzeba je kupować co roku. Zysk wynikający z upraw GMO trafia w dużej części do producentów nasion objętych patentem. No Percy Schmeise, kanadyjski rolnik, którego rzepakowe pola zostały zapylone z siasiednich pol rzepakiem GM został zrujnowany przez Monsanto, biotechnologicznego giganta, który oskarżył go o przywłaszczenie “intlektualnej własnoći” [Źródło: http://www.organicconsumer.org/ge/supre ... meiser.cfm]

* GMO zamiast przyczyniać się do rozwiązania problemu głodu, dodatkowo powodują jego pogłębienie. Wprowadzenie technologii GM zaburza równowagę przyrody w istniejących ekosystemach i w dalszej kolejności powoduje najgorsze skutki jak: wyjałowienia gleby, niskie plony i stałe zagrożenie chorobami. Np. o ekologicznej i ludzkiej katastrofie w Argentynie, jednym z głównym producentów GM-soi na świecie, doniosło w kwietniu 2004 czasopismo naukowe “New Scientist”. Utrata skuteczności pestycydów i herbicydów zmusza tam rolników do stosowania ich mieszanek o zwielokrotnionej toksyczności, wynikiem jest rosnąca zapadalność na alergie i choroby dróg oddechowych wśród ludności wiejskiej i pracowników rolnych, obserwuje się coraz liczniejsze defekty płodu u ptaków i postępującą erozję gleby. [Źródło: http://www.greenpeace.org/deutschland/? ... -gen-ernte] Rzeczywisty problem nie tkwi w braku żywności (jest nadprodukcja i żywność się niszczy) lecz w niewłaściwej jej dystrybucji.

* W rejonach turystycznych gdzie będzie się uprawiało rośliny GM nastąpi spadek cen gruntów oraz spadek dochodów instytucji turystycznych i zdrowotnych. Samorządy lokalne będą zmuszone poświęcić większe środki na monitoring i zabezpieczenie żywności oraz sprawdzanie jej pod kątem niedozwolonej zawartości GM.

* KONSUMENCI/ZDROWIE: Nigdy wcześniej takie składniki (GMO) nie były częścią naszej diety. Nie zbadano, że są one bezpieczne. Np. amerykański Urząd ds. Rolnictwa USDA wydał w roku ubiegłym 180 mln$ na badania w dziedzinie biotechnologii, z czego mniej niż 2%! – na badania ryzyka. Konsumenci (70-80%) z całej Europy reagują silnym sprzeciwem wobec GMO. [Źródło: http://www.organicconsumers.org/ge/doubt060804.cfm]

* U szczurów karmionych kukurydzą zmodyfikowaną stwierdzono poważne anomalia zdrowotne – podwyższenie liczby białych krwinek, wzrost poziomu cukru we krwi, zaburzenia pracy nerek. [Źródło: http://www.organicconsumers.org/ge/doubt060804.cfm]

* Narodowe Centrum Rejestracji Raka w Malawi (Afryka) ostrzega, że spożywanie GMO może przyczynić się do rozwoju chorób rakowych. Od 2001 rząd Malawi przyjmuje darowizny w postaci GM-kukurydzy. Raport z 2004 mówi o gwałtownym wzroście zachorowań na raka. Eksperci łącza te dwa fakty.


http://www.icppc.pl/antygmo/gmo/

http://www.icppc.pl/panel/files/gmo/broszura.pdf

http://marucha.wordpress.com/2010/04/20 ... now-w-usa/

dr Roman A. Śniady o GMO:

http://www.youtube.com/watch?v=5EGHQYOk ... re=related

Dla rozwiania wątpliwości wrzucam jeszcze film dok. o ujawniający prawdę o GMO:

http://www.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M

Tyle wystarczy :)

Powrót do Rewolucja

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


cron


Śnienie - rozwój - warsztaty

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO